6,5 x 68 RWS

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
RMareta
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: sob 20.1.2007, 14:32

6,5 x 68 RWS

Příspěvek od RMareta »

Dobrý den,prosím Vás,používá někdo tuto ráž?Hodně by mě zajímaly zkušenosti majitelů této ráže.přemýšlím o něčem takovém na případnou delší střelbu.Případně jakou ráž volit,která by mohla být Použitelná pro účinný lov zvěře srnčí do velkých přehledných lánů,zvěře škodné,případně na kamzíky do skal?Mám na mysli 200-300m s Použitím měřiče vzdáleností.Díky za info.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

Podle mne nic ú?asnýho. Pro daný účel bych volil nějakýho varminta v ráži 243 W, pokud by to měla být jediná zbraň, tak je určitě mnoho lepších ráží, nejen balisticky, ale i ekonomikou a doSašitelností. Třeba 270 W.
No a těch 300m na srnčí - to už chce hodně tréninku !
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Ale proc ne, klidne si to porid. Ale na 200-300m nepotrebujes tak plochou krivku. Tech 50cm na 300m nacvakas raz dva. Jo na 500m uz je to jiny kafe.
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

6,5x68RWS

Příspěvek od milan »

U této ráže je VELMI omezen sortiment střeliva :!:
Pokud si budeš laborovat sám, pak je to něco jiného.
RMareta
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: sob 20.1.2007, 14:32

Příspěvek od RMareta »

Náboje nepřebíjím,mám sice možnost si náboje nechat přebíjet,ale raději volím originál.U té 6,5 vím že je problém se střelivem.Je tam omezený sortiment.Můj problém spočívá v tom,že v podmínkách kde se taky pohybuji,se dá střílet i hodně přez 500m jak se tu píše.Ale co se týče lovu,zde zůstává hranice 200-300m.Stejně je problém s obeznání průběrnosti u holé srnčí na dálku,řekl bych spíš nemožné.Je to pro případ,že zvěř po důkladném obeznání odejde na tuto vzdálenost.když srovnám podmínky honitby a například Rakouských Alp,tak lovecké vzdálenosti jsou stejné,pouze rozdíl ,že v Alpách jsou skály a u nás pole.Přez podzim a zimu se k srnčímu na poli prostě nikdo nedostane.Pouze v bílém oblečení na sněhu.
vhool

Příspěvek od vhool »

no to mame k lovu srnci skoro stejne podminky.ja ale volil 300WM.pokles strely je stejny ale ve 300+ ma jeste prebytek vykonu i na silnejsi kusy a nepomerne vetsi vyber tovarniho streliva.uznavam ale ze to je vec nazoru :wink:
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

RMareta píše:....Stejně je problém s obeznání průběrnosti u holé srnčí na dálku,řekl bych spíš nemožné.....
...vsetko je otazka optiky.Nevidim v tom neprekonatelny problem.
Odpovědět