Kompletní výbava na zimu

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
Herkul
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: pát 02.11.2007, 8:45

Kompletní výbava na zimu

Příspěvek od Herkul »

Ahojky,

potřeboval bych vědět pár věcí. Potřebuju boty..oblečení a nějakej pytel. Jeden sice mám, ale s tím se zahřeju tak max. doma v posteli:-). takže mě zajímá jestli někdo nevíte (nemáte zkušenosti) s touto výbavou. Co si nejlépe pořídit od jaké firmy a hlavně odkazy, ceny na tyto věci. Mám rád zimní čekané, ale prostě boty ala filčáky atd..asi není to pravé do hor:-) všem předem dík za veškerý výklad :)
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Příspěvek od Stopař »

Ahoj Herkule, jsem tady nový, tak nejdřív něco o sobě - od 5 let Zlatá srnčí trofej, od 18 LL, letos je to 13 let aktivního lovení - naprosto miluji dlouhé zimní čekané - liška, divočák. Po nesčetných pokusech se vším možným jsem skutečně našel výbavu, ve které KOMFORTNĚ (s teplýma rukama i nohama!) vydržím sedět i 4 hodiny v -10C na posedu (bez větru). takže:
spodní prádlo: Thermoswed+Moira - TS na tělo, moiru na TS
svrchní oděv: kalhoty + 3/4 budna obojí TUSKER (dohromady ca. 18 tis. Kč) je to pálka, ale skutečně to funguje
boty: Sorel -100C (ca. 6 tis.) nebo Baffin -100 (ca. 6 tis.) taky drahé, ale skutečně funkční, bohužel u nás těžko dostupné, nejlépe nechat někým dovézt přímo z Kanady, pokud neproclí?, tak se dají sehnat okolo 2,5-3 tis. Kč. Jinak se dají objednat na: http://www.zappos.com
Rukavice: Nenašel jsem žádné, které by fakt fungovaly a tak jsem se uchýlil k praktikám našich babiček - u?il jsem si ca. 40 cm vak o průměru 15cm, který jsem před sešitím "vypolstroval" králičí ko?kou - ruce se hřejí vzájemě a králík to tupluje, ještě ?ňůru na krk a když potřebuje?, tak máš ruce bleskurychle a naprosto bezhlučně venku - to jediné funguje

A něco na závěr, když co 10 min. kontroluje? okolí posedu dalekohledem, doporučuji ob?ít ho 1-2mm filcem, nestudí tolik do rukou...

Tak to je ode mě všechno, ten ohoz je drahý, ale skutečně první co funguje - mimochodem bundu a kalhoty mám 5-tým rokem

Přeju ti až zvolí? k největší spokojenosti a LOVU ZDAR!
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Re: Kompletní výbava na zimu

Příspěvek od Pavel.x »

Mám dotaz jaké používáte rukavice na zimní čekanou??? Já už jsem vyzkoušel hodně druhů ale snad ve všech my mrzly ruce a nebo jsou z materiálu který hrozně šuští a nejsou moc vhodné.
Díky za každý tip
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Kompletní výbava na zimu

Příspěvek od Tommy »

Já používám rukavice značky Shimano tribal.Jsou to klasické pětiprsté rukavice,ze kterých ti čouhá jen půlka prstů mimo palce a když ti mrznou tak si je překryješ jednodílným vakem který je umístěn na vrchní části rukavice a je připlý suchým zipem a mráz ti říká pane a z toho vaku jde taky vystrčit jen ukazováček a zbytek prstů máš v teple.Jsou vyrobeny ze speciálního fleecu,který je slabý,avšak velmi dobře izoluje teplo.
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Kompletní výbava na zimu

Příspěvek od kabát »

Já používám fleesové prsťáky LOOP, a bývá mi v nich tak horko, že se mi ruce potí, pravou vždy před střelbou sundávám.
Jsou dvouvrstvé, na lyžování používám jednovrstvé, jinak bych se uvařil. Doporučuju!
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Re: Kompletní výbava na zimu

Příspěvek od Pavel.x »

kabát píše:Já používám fleesové prsťáky LOOP, a bývá mi v nich tak horko, že se mi ruce potí, pravou vždy před střelbou sundávám.
Jsou dvouvrstvé, na lyžování používám jednovrstvé, jinak bych se uvařil. Doporučuju!
Díky za rady jen bych se zeptal jaký typ to je??? zkoušel jsem hledat na netu druhů je tu moc a nerad bych vybral něco jinýho

Tommy: díky ty Shimano jsem našel na rybářském eshopu vypadají dobře zatím zkouším hledat a porovnávám
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Kompletní výbava na zimu

Příspěvek od Tommy »

Rukavic je na trhu spousta,ale ty co mám já jsou osvědčený.
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Kompletní výbava na zimu

Příspěvek od kabát »

to Pavel - no ty zelené!

Vážně - nevím, prostě jsem šel do obchodu, vzal si jedny tlusté rukavice, mám je 7 let a celou dobu je v nich teplo a to čekávám v posedovém vaku v 15 stupnovém mrazu několik hodin. Do tedka jsem si myslel že není problém si jít koupit rukavice do prvního obchodu za barákem.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Kompletní výbava na zimu

Příspěvek od rimar77 »

já používám pletené z army výprodeje a mám na pravé ustřihlé prsty které potřebuju k obsluze flinty a jinak je mám v kapse a nebo ve štuclíku (moc praktická věc) nešustí na ruce není zima tu chvilku co je máš venku a držíš dalekohled a když jdeš střílet tak ti zima není ani náhodou :)
Odpovědět