Myslivecké zážitky

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od martinh »

lovu zdar, je to pěkné, ale myslím že to selata nejsou-spíš lončáci....
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od figi »

Je to přesně tak, jak píšu nahoře, ani sele od lončáka nerozezná.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Zdenek41 »

Jsou to jasní lončáci no a váha.....,ale podle slechů nic závadného :wink: Jinak upřímné LOVU zdar.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od figi »

Ano, vypadá to OK, ta váha :D je asi o něco víc. Ono to opravdu vypadá strašně, když to člověk čte, podvědomě mu naskočí sele, a hned si říkám, on ten barbar snad do těch pyžamáčků střílel, a také že ano,no a naštěstí to jsou lončáci.
Ono je to ale i tak velmi těžké, posoudit, zda je to opravdu v pořádku. Ti, co mne znají, ví, že nejsem žádný ochránce a moje úlovky spárkaté jsou každoročně v mnoha desítkách kusů, ale s lovem černé od března do srpna jsem velmi zdrženlivý.
Samotní lončáci a nebo skupinka dvou či tří jsou vždy kňourci, a těch je pokaždé škoda, navíc jsou to hlupáčci nezkušení a tedy i velmi snadný úlovek, proto jich zdatní lovci všude dost postřílí a velcí kňouři jsou proto stále ve velmi nízkých počtech.
Lončáci z rudlů jsou zase vždy bachyňky, když jsou vodící, tak lovit je je amorální, a brzké mateřství je poznamená na celý život, takže od října do nich včetně jejich selat. Ty, co nevodí mají velkou šanci vyzrát ve statné bachyně, ale samozřejmě jejich lov je ze zákona OK. Navíc černou nikdo a nikde nepovažuje za svoji domácí ( příslušnou k honitbě ) zvěř,takže je snaha bouchnout co se dá.
Opravdovou redukci stavů v podzimním a zimním období včetně důsledného odstřelu těch správných bachyní umí dnes málo lovců, takže lov je omezen na celoroční sezení u hromad a čekání na to, co se přijde nažrat. Ale to funguje díky učenlivosti černé stále méně. Co bude dál ?
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Zdenek41 »

Co bude dál?Viz pražská Troja.Já se o černou nebojím spíš se bojím o naší existenci.Dnešní společnost jsou jenom prachy.A ještě malá zvědavost at nejsme uplně OT, Majkl to tam máte tak rychlou veterinu?
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Tomfi »

Věkově to, ale sele je, nebo snad ne? :D
Ale jak jsem četl taky mě nabíhaly myšlenky na takový 10kg špunty.
To jsou jasně podzimáci. Čekané u hromad, sice budou stále méně učinné, ale kde se nekrmí a nejsou bukové lesy prasata nejsou
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Tommy »

To majk:
Veliké lovu zdar,pěkní kousci. Čas od času se mi taky povedou tři,ale to jsou spíše vyjímky. :P

Jinak tohle jsou selata,takže si nic nepokazil a když mručí baška,tak nevyhrožuje,ale buď volá selata nebo upozorňuje rudl,že není něco v pořádku a mají být zticha.

To Figi:
Ač nerad,musím ti oponovat. Pokud člověku příjdou tři samotní kousci,nikdy to není pravidlo třech kňourků. Stává se to většinou v době metání,kdy se baška odděluje od rudlu a tyhle rudlíky smíšeného pohlaví pak pobíhaj sami.

Nikdo to neberte jako ponaučování,ale jen mluvím ze svých zkušeností od nás z lesa.
Majkl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 174
Registrován: stř 10.1.2007, 13:13
Bydliště: Vyškovsko

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Majkl »

Panové lovu dík.
Jinak jsem tak nějak čekal, že se do mě většina pustí. Pro mě to byla selata. To že jsou to možná lončáci jsem zjistil až když jsem si je prohlížel. Ale to přece nemění situaci. Ten nejmenší měl ještě náznaky pruhů, ty fotky opravdu klamou..
Chci se zeptat Zdeňka a Figiho jak to myslí s tou váhou. Mrzí mě, že jsem to zapomněl vyfotit na váze. Normálně to děláme vždy, pro jistotu ať nevznikne nějaké nedorozumění. Nějak nemám potřebu mlžit o váze. Zkusím dát jinou fotku, kdy jsou selata vyvěšena.Posuďte sami!? http://album.volny.cz/majklak/view.php? ... page=0#img Vím, že myslivecky jsou to správně asi lončáci, ale nějak mi to nejde přes pusu. Opravdu to byli drobci. A zda je veterina u nás tak rychlá? Nějak nevím co za tím hledat. Před loni jsem ulovil lončáka a to měl vyvržený skoro devadesát kilo. A taky se to tu hodně řešilo.
Co si z toho odnáším? Už nikdy bych tři kusy černé na čekané neulovil. Protože se mi to stejně u nás už nikdy nepoštěstí, a i kdyby ta možnost byla, ulovím si jedno, a pak mě za to nebude nikdo peskovat a budu mit klídek. :( :wink: Zajímal by mě nějaký mustr, jak tuhle loveckou příležitost vyřešit. Většina by se asi zachovala jako já. Tak pište a uvidíme co z toho vyplyne.
Naposledy upravil(a) Majkl dne čtv 17.6.2010, 20:42, celkem upraveno 1 x.
MAUSER M03 8x57IS,Zeiss Victory Diavari 3-12x56 T* kříž 60
Bettinsoli diamont lux 12/76,12/76
BRNO Mod. 1 cal 22 Long Rifle
ESCHENBACH trophy AS/P 8x56B
ESCHENBACH farlux selctor D 8X42BG
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Alda »

to majkl: lovu zdar! krasny zazitek - i s ohledem na moznosti vaseho reviru i s ohledem na tvuj pristup! lovu zdar!

jinak trochu bych polemizoval s figim: myslivost me naucila nechodit do extremu, takze s tvrzenim
figi píše: ... Samotní lončáci a nebo skupinka dvou či tří jsou vždy kňourci...
resp.
figi píše: ... Lončáci z rudlů jsou zase vždy bachyňky...
bych v takto podanem vyjadreni nesouhlasil - mam radu zkusenosti (viz muj posledni ulovek cerne), ktera mluvi proti... v myslivosti NIKDY neplati VZDYCKY...
Naposledy upravil(a) Alda dne čtv 17.6.2010, 20:50, celkem upraveno 1 x.
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Alda »

Majkl píše:... a pak mě za to nebude nikdo peskovat a budu mit klídek. :( :wink: ...
majkle, moje zkusenost a muj pristup: lov podle sveho nejlepsiho svedomi a vedomi a nedivej se na to, co rikaji "ostatni". protoze at jiz lovis hodne, nebo malo, pokazde, pokud bude treba, si na tebe neco najdou...
tvuj pripad je jedna vec: ulovil jsi az moc kusu... druhy pripad: na jedne lovecke akci mi prisla lan na cca 30 m, ale stala na ostro a nedala mi sanci ji ulovit "na blat" - osobne jinak na zver nestrilim. po navratu ze stontu do me soused "hucel", at nic nerikam, ze jsem nestrilel, ze by bylo velke zle... takze si nevyberes.
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
s.dvd
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 24.12.2009, 12:22

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od s.dvd »

Už to leží,tak co furt řešit.Po bitvě,každej generál....Lovu Zdar!
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od kasari »

To majkl - neřeš to a lovu zdar. Být to u nás, snažil bych se mít těch kusů 5... :wink:
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Lotr »

Možná by Majkl mohl uvést, v jaké honitbě působí, jaká je úživnost atd. Pokud to byli opravdu lončáci, tak váha 26kg, 24kg a 18kg, to je opravdu bída a musí se hodně naběhat, než seženou nějakou tu potravu :wink: a musí být vážně "vysportovaná". V našich úživných a "výživných" polích jsme zvyklí na mnohem větší váhy, pokud to byla selata, je to už mnohem lepší :wink: . Bohužel lidská závist nezná mezí a tak víc jak jeden úlovek budí zvědavost a hledají se chyby, za které by bylo možné lovce znectít. Proto Majkle nenech se otrávit, holt patříš mezi lovce, které si oblíbila Štěstěna a k úlovku Ti patří trojnásobné "Lovu zdar!"

P.S. Doufám, žes měl v kapse 3 plomby :wink: :D :D :D
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od hanmilan »

Přeji Majklovi Lovu zdar! Podle chrupu, či váhy jsou to sice selata, podle mysliveckého výkaznictví jsou to od 1.4. lončáci. U nás se loví lončáci i o váze 15 kg :wink:
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od hanmilan »

Majkl píše: Zajímal by mě nějaký mustr, jak tuhle loveckou příležitost vyřešit. Většina by se asi zachovala jako já. Tak pište a uvidíme co z toho vyplyne.
Pokud je taková možnost, má se využít. Je to každého věc. Osobně bych příležitost taky využil, zvlášť u takových ve zvěřině slabých selato-lončáků. Vloni jsem odlovil 16.5. z jedné kazatelny 2 bulkaře, lišku a lončáka během několika minut. Na stará kolena, až ze mě bude víc ochranář a pozorovatel než lovec, budu mít na co vzpomínat a o čem vyprávět vnoučatům. Stejně to bude většina posluchačů považovat za mysliveckou latinu 8)
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Odpovědět