Bavorský barvář- nadpočetné štěně

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Bavorský barvář- nadpočetné štěně

Příspěvek od vesrad »

Co znamená že "bylo navíc", důvod aby nedostal PP???

Omluva Adminům za debatu v inzerci.
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Bavorský barvář

Příspěvek od Mathews »

Muze jich byt pouze 6 dalsi navic nedostane pp.
Jinak je to krasne stene.Bylo nejtmavsi,ostatni byli fenky.Prodavaji se lip,tak pejska nechal bez pp.
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Bavorský barvář

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 19:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Bavorský barvář

Příspěvek od Mathews »

No je to asi tak jak to uvadite,ja si za kriti stene nechal pro sebe. Jsem majitel psa,pouze jsem to dal sem na net.Myslim že je lepsi kdyz si jej nekdo veme na zahradu jako mazlička,než jej utratit.Hlavně prvních pár dní po vrhnutí nevíte jestli všechna přežijí,pak je utratit je myslím celkem pro silnější náturu.Já mohu garantovat že to je zdravé štěně po pracovních rodičích.
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Bavorský barvář

Příspěvek od kabát »

A já si myslím, že to je ten pravý způsob, jak se z BARVÁŘE vyrobí pitomec.
Množí se psi, o kterých se vykládají krásné báchorky, zabalené do keců o tom jak nedokážeš utratit štěně,ale zastřelit zvíře v lese dokážeš?
Předpokládám že pokud máš psa s PP a zkouškama, krytí bylo doporučeno a fena je chovná, náleží ti štěně s PP.
Pokud jste vyrobili vrh štěňat barvářů bez PP, pro lidi co nemají podmínky pro koupi, chov a výcvik solidního psa, rozmnožujete řady čoklů.
Pokud jsou ve vrhu štěňata o kterých mám pochybnosti jestli přežijí, nemájí v chovu co dělat.
Není to tak trochu nenažranost, že by se třeba prodalo míň štěňat, kdyby některé uhynulo?
Tak SORRY za prudce " osobní " názor, jsem alergik na zlatokopy a tady něco takového větřím.

Pozor na takové štěně " z wietnamské tržnice ".
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Patrik-30-06
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: pon 16.6.2008, 12:09

Re: Bavorský barvář

Příspěvek od Patrik-30-06 »

Já nechápu, proč tomu člověku tak nadáváte, že je zlatokop a množitel nějakých degenoravaných psů, je spoustu lidí co má BB s pp a stejně z nich nic nikdy nebylo nebo nebude a jestli se někdo rozhodne ušetřit jeden život a udělat někomu radost pejskem, určitě to není důvod k pomižování a buzerování. Pokud si někdo pořídí prvního psa v životě, třebaže s pp těžko z něho udělá šampiona a zkoušky v 1. ceně a pro takového člověka je pez bez dokladů dostačující, aby se seznámil s tím co obnáší výcvik barváře, osobně znám několik psů, kteří jsou lepší než ty s pp. Další věc je, že pokud se Vám něco nelíbí, dá se to říct i slušnější formou a opovrhovat někým, že má trochu citu je přinejmenším ubohost.
22lr, 22 hornet, 222 rem, 243 win, 6,5x52r, 6,5x57, 6,5x55SE, 30-06, 6,5 Creedmoor
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Bavorský barvář

Příspěvek od kabát »

A to je právě ten rozdíl v pohledu, protože vzít si loveckého - jakéhokoliv - psa na zkoušku jestli mi to půjde a bude mě to bavit je podle mě větší ubohost, než odstranit nadpočetné štěně z vrhu.
Pokud to člověk chce dělat pořádně, stane se členem klubu, nechá si poradit, něž koupí drahé štěně dobře si to rozmyslí.
Pokud to nevyjde z důvodu psa, nejde dále do chovu,
pokud to nevyjde z důvodu člověka, je šance psa z průkazem dále prodat.
Navíc si pořizuju psa s výhledem cca 12 let.
No a pro mě je to člen rodiny, i když spí venku v boudě a do baráku nesmí.
Takže si o mě piš co chceš a mysli co chceš, ale dítě si taky nepořizuju na zkoušku, ženu jsem si nebral na poprve horší a pak se uvidí!
Další věc je ta, co vede člověka k tomu aby produkoval neregistrované štěňata, že by láska k bližnímu? A pak je bude rozdávat aby si každý mohl zkusit jak se pes cvičí? Tak to mi doporuč někoho kdo mi dá každý měsíc ještě pytel granulí a dobrých aby ten pes netrpěl hlady, nebo nežral ty otruby z hypermarketů.
Zdvořile děkuji. Petr.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Bavorský barvář

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 19:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Bavorský barvář

Příspěvek od Mathews »

:( Kdybych tušil co tento inzerát vyvolá,tak bych ho sem nedal.Jinak mám třetího BB a každý byl po zkouškách a uchovněn.
Myslím jestli někdo ví co usílí stojí vychovat barváře,tak mi dá za pravdu že o zlatokopectví nemůže být řeč.
Těch štěňat bylo 9,dvé nejslabší byla utracena.To jestli je správné,že bylo jedno ponecháno bez pp, je na nekonečnou diskusi.
Protože co běhá jezevčíků bez pp a pracují,jsou společníci..,je tisíce.Né každý je kynolog a chovatel,přitom dokáže psa vychovat a dopřát mu dobrý život.Chtěl jsem jen aby to štěně bylo u myslivce a nestal se z něj gaučák.
No a těm ortodoxním..,byla by legrace kdyby se to takhle začlo brát i u lidí.Kryli by muži jen minimálně s maturitou v kohoutku 180 - 190cm,plný chrup,dobře osrstěni.Pokud by měla žena více jak jedno dítě,tak ostatní utratit. :wink:
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Bavorský barvář

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 19:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Bavorský barvář

Příspěvek od Mathews »

Nejsem majitel feny...,jsem jen zprostředkovatel!Odjakživa mám psy s papírama a mít je budu,jsem lesník a pes je u mne nutností.Záležitosti klubu a chovu mě nezajímají,klub..,no spíš domov důchodců.. :D
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Bavorský barvář

Příspěvek od kabát »

Stále trvá mé přesvědčení, že chovat barváře pro gauč i bez PP je degradace, stejně jako se to dnes děje u třeba mě dobře známých Výmaráků. A budu to kritizovat otevřeně. Stejně jako je tragedie německý ovčák bez výcviku uvázany celý život na řetězu na hlídání.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Bavorský barvář

Příspěvek od Mathews »

Souhlasím..,pes se stal modní záležitostí.Jenže spousta lidí si neuvědomuje že pes není morče,ale šelma..
arasid
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: pon 07.4.2008, 8:35

Re: Bavorský barvář- nadpočetné štěně

Příspěvek od arasid »

vesrad píše:Co znamená že "bylo navíc", důvod aby nedostal PP???

Omluva Adminům za debatu v inzerci.
To není výmluva proč nedostal PP. Pokuď jsou to opravdu štěňata z chtěného spojení po chovných rodičích tak se pouze nechtělo chovateli připlatit za "nadpočetná štěňata" a tak nahlásil na klub pouze těch 6. Jak to již někdo výše popsal. Jinak se k tomu už několikrát vyjadřovala i paní V. TIchá. V dnešní době mají nárok všechna štěňata (ať se jich ponechá feně třeba 10 i když klub omezí počet na 6) na PP pokuď jde o spojení chtěné - klubem schválené, po chovných rodičích.
Dala bych si pozor zda jsou rodiče vůbec chovní a zda jsou s PP.
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Bavorský barvář- nadpočetné štěně

Příspěvek od trapa »

...
Odpovědět