Kulová opakovací flinta.

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
Milan Zelinka
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: sob 23.9.2006, 19:55
Bydliště: Dukovany
Kontaktovat uživatele:

Kulová opakovací flinta.

Příspěvek od Milan Zelinka »

Poznáte někdo podle obrázku o jakou zbraň se jedná má to závěr mauser , napínáček a hlaveň v ráži W.243. Je to dost stará, ale dobrá opakovací kulovnice. Milan
Obrázek
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Je to hádanka?

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Podle mě je to stará flinta (klidně 60 let)- snad kul. "Z "z Brna, nebo nějaký něm. Mauser. Německý napínáček se pak už u našich pu?ek normálně nedělal. Galach měl přímou spouš» a pak už byli samí "Francouzi". Asi v 70-80 letech mohla mít vyměněnou hlaveň na tu 243W - ta určitě není původní. Ta hlaveň je Možná i krat?í než 60cm. Jinak to chce víc fotek! puška může být super- německý ?techr je super!
Brennek
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 28.9.2006, 23:15
Bydliště: Království 324, ©luknov

Příspěvek od Brennek »

Pravděpodobně to bude Mauser. Jednu takovou mám. Rok výroby 1964 - závěr Origo Mauser, hlaveň tutově Brno - 7x64 a pažba identická s Gala?kou. Jediné co má zbraň nemá je německý napínáček. Chtělo by to fotku z druhého boku s detailem na závěrovou páku. Pokud nemá na konci kuličku, ale je mírně roz?ířená a její osou prochází hrana, pak je to ,,Z" z Brna, pokud ne a klička je s kuličkou, která má ze strany blí?e ke zbrani otvor, pak je to Mauser.
Pesimista se učí rusky, optimista anglicky a realista se učí střílet
Uživatelský avatar
Milan Zelinka
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: sob 23.9.2006, 19:55
Bydliště: Dukovany
Kontaktovat uživatele:

Děkovný list

Příspěvek od Milan Zelinka »

Chapici, děkují za váš rozbor zbraně. Ten závěr má placatou páku (bez kuličky) , a hlaveň je opravdu krat?í jak 60cm. Cejch zkušebny je z roku 74 a tam asi byla ta hlaveň vyměněná za ten W.243 který je vyra?en na hlavni. ještě to vyfotím z druhé strany a pokud se vám oběma Pepo a "Brenneke" bude chtít tak mi Napište co uvidíte. Předem děkuji.
Milam
Uživatelský avatar
Milan Zelinka
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: sob 23.9.2006, 19:55
Bydliště: Dukovany
Kontaktovat uživatele:

Další informace

Příspěvek od Milan Zelinka »

Pepo a Brenneke zasílám další fotky op.kulovnice a to závěru z druhé strany jesti někdo pozná více oco jde(typ zbraně) až pisne. Milan
Obrázek
Obrázek
Brennek
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 28.9.2006, 23:15
Bydliště: Království 324, ©luknov

Příspěvek od Brennek »

Ahoj, tak to vypadá na Mauser 98. Má typickou křídlovou pojistku a výstrašník (takový ten kolík vzadu, který vyjede vždy, když je zbraň natažená). Klika závěru je trochu atypická, ale to není rozhodující. Koukám, že dno nábojové schránky se dá otevřít pouze při stlačení západky, která je pod úrovní dna (já to dělám hřebíkem :) ). I lučík vypovídá spíše pro Mauser 98. Hezká zbraň. Po renovaci pažby (prakticky identická se ZG 47) bude vypadat skvěle 8) . Tolik můj názor.
Pesimista se učí rusky, optimista anglicky a realista se učí střílet
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

Můj názor podle fotek - je to výroba Brno, rok cca 47, závěr z vz. 24 s loveckou klikou, pak byla zbraň při výměně hlavně i přepažbena. Měla by mít i starší zkušebnu.
V Brně souběžně s kulovnicemi Z a pak i ZG stále produkovali staré dobré mausery právě ze závěrů vz. 24, kterých měli asi zásobu. Závěrové kliky byly pokaždé jiné, asi podle toho, kdo to zrovna dělal.
pažby brali z probíhající produkce. Tahle je ale určitě přepažbená dodatečně.
Odpovědět