Změna vyhazovače na vytahovač nábojnic

Vše o brokovnicích
Odpovědět
VJM
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 31.8.2007, 8:19

Změna vyhazovače na vytahovač nábojnic

Příspěvek od VJM »

htěl bych se zeptat, zda jde provét změnu vyhazovače nábojnic na vytahovač. Vlastním dvojku I?, se kterou jsem maximálně spokojem. Nyná nastal problém, že vyhazovač, který byl mimochodem přele?těn nevyhodí nábojnice, i když jsou obě vystřelené, nebo jen jedna. :?
karel
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 23.8.2007, 5:42
Bydliště: Bernartice

Příspěvek od karel »

Tvůj problém může mít více příčin. Je nutné zjistit proč není nábojnice po zlomení zbraně vyhozena z komory. Zda se uvolnil záchyt vyhazováku nebo je prasklá pru?ina a nebo vyhazovák vůbec nezachytí za ozub.Závad může být mnoho. Pokud nejseš zrovna technickej typ tak se raději obrať na puškaře. Ušetří? tím dost času a případně i peněz.
Přestavba na vytahovače bude zřejmě Možná ale opět to je potřeba ře?it nad konkrétní zbraní s odborníkem. Zřejmě bude potřeba vyrobit nové vytahovače z důvodu jiného způsobu ovládání vytahovačů proti vyhazovačům.
CZ 584.4 12/.308W
Sauer & Son 12/12/9,3x74R
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Myslím si, že by bylo rozumnější opravit vyhazovače, ne?-li je přestavovat. Mám dotaz, dojde alespoň k povyta?ení náboje? nebo jak se to přesně chováš Pokud vm, tak tyto brokovnice mají volitelné vyhazovače na vytahovače, tak se mrkni, jestli se ti to nepřenastavilo.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
VJM
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 31.8.2007, 8:19

Příspěvek od VJM »

Mosin píše:Myslím si, že by bylo rozumnější opravit vyhazovače, ne?-li je přestavovat. Mám dotaz, dojde alespoň k povyta?ení náboje? nebo jak se to přesně chováš Pokud vm, tak tyto brokovnice mají volitelné vyhazovače na vytahovače, tak se mrkni, jestli se ti to nepřenastavilo.
V některém případě nábojnice je vyhozena, v jiném zůstane vyhazovač zaseknutý. Vyhazovače nevyhazují nábojnice SB Super. Z těchto nábojů nebyl vystřelený ani jeden. v případě, že jsem kombinoval s jiným druhem, tak byl vyhozen vždy je od jiního výrobce než SB. může to být i tím, že SB se po výstřelu váce roztáhne do ?ířky a tím pádem to nejde vyhodit?
VJM
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 31.8.2007, 8:19

Příspěvek od VJM »

VJM píše:
Mosin píše:Myslím si, že by bylo rozumnější opravit vyhazovače, ne?-li je přestavovat. Mám dotaz, dojde alespoň k povyta?ení náboje? nebo jak se to přesně chováš Pokud vm, tak tyto brokovnice mají volitelné vyhazovače na vytahovače, tak se mrkni, jestli se ti to nepřenastavilo.
V některém případě nábojnice je vyhozena, v jiném zůstane vyhazovač zaseknutý. Vyhazovače nevyhazují nábojnice SB Super. Z těchto nábojů nebyl vyhozený ani jeden. V případě, že jsem kombinoval s jiným druhem, tak byl vyhozen vždy je od jiného výrobce než SB. může to být i tím, že SB se po výstřelu váce roztáhne do ?ířky a tím pádem to nejde vyhodit?
VJM
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 31.8.2007, 8:19

Příspěvek od VJM »

VJM píše:
VJM píše:
Mosin píše:Myslím si, že by bylo rozumnější opravit vyhazovače, ne?-li je přestavovat. Mám dotaz, dojde alespoň k povyta?ení náboje? nebo jak se to přesně chováš Pokud vm, tak tyto brokovnice mají volitelné vyhazovače na vytahovače, tak se mrkni, jestli se ti to nepřenastavilo.
V některém případě nábojnice je vyhozena, v jiném zůstane vyhazovač zaseknutý. Vyhazovače nevyhazují nábojnice SB Super. Z těchto nábojů nebyl vyhozený ani jeden. V případě, že jsem kombinoval s jiným druhem, tak byl vyhozen vždy je od jiného výrobce než SB. může to být i tím, že SB se po výstřelu váce roztáhne do ?ířky a tím pádem to nejde vyhodit?
Kde se vyhazovače přestavují. Nic takového jsem tam neviděl. :?
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Já bych nehledal problém u SB, já je střílim normálně a vyhazovače mi je taky vyhazujou bez problémů...
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Re: Změna vyhazovače na vytahovač nábojnic

Příspěvek od Hans88Vagus »

Právě jsem si pročítal článek v Myslivosti o kozlicích Browning. Cituji:

"Od samého počátku však měla B25 vyhazovače (s možností zablokování jejich funkce na pouhý vytahovač)"

Nevíte jak je to dnes, mají modely 425, 525 nebo Citori blokování vyhazovače ??
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna vyhazovače na vytahovač nábojnic

Příspěvek od cejlon »

Všechny v současnosti nabízené kozy od Browningu mají vyhazováky. Pouze model GP Sporter mají volitelný vyhazovák,nebo vytahovač.
Radekj
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: stř 15.7.2009, 9:14
Bydliště: Brno

Re: Změna vyhazovače na vytahovač nábojnic

Příspěvek od Radekj »

I já vlastním dvojku Ižku s vyhazováky a popisovaný problém s nevyhozenými nábojnicemi se u ní vyskytuje také. Buď nemá vyhazovák dost síly na to, aby vystřelenou nábojnici vyhodil, nebo, a to častěji, nezachytí okraj nábojnice, vyhodí naprázno a nábojnice zůstane v komoře. Avšak tyto problémy se mi objevovaly pouze u nábojů SB. Proto jsem začal střílet s Baschierkami a tento problém se nevyskytl ani jednou.
Remington 700, Browning Citori
Hanuš
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pát 17.8.2007, 16:29

Re: Změna vyhazovače na vytahovač nábojnic

Příspěvek od Hanuš »

nevím jak u dvojek iž, ale u kozlic jde vyhazovač změnit za vytahovač pootočením šroubků
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Změna vyhazovače na vytahovač nábojnic

Příspěvek od dalas »

to ano, ale jen s označením EM. U M je pouze vytahovač.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Odpovědět