CT24: Myslivec zastřelil štěně pasteveckého psa

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Vážení účastníci fóra,

Příspěvek od precechtel »

psy mám rád, neZáleží na plemeni, nejsem u psů rasista. Jsem myslivecká stráž, psy sám chovám. V minulosti jsem usmrtil tři prokazatelně pytlačící psy. Radost jsem z toho neměl, i když jsem si říkal, že jsem pomohl drobné zvěři. Dnes ve vypjaté době bych pečlivě zvažoval, zdali všechny zákonné podmínky jsou naplněny. S pozdravem František ( tento příspěvek jsem třikrát mazal a přepisoval, abych se někoho nedotknul, taky nevím, kdo všechno naše fórum nav?těvuje)
politice a politikům zmar
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Příspěvek od Pepa »

Lukas.Dolezal píše:včera jsem se byl projít revírem kvůli škodné a co se nestalo, nejdřív jsem asi půl kilometru od nebli??í vesnice potkal kočku(bohužel nejsem mysl.stráž) tak jsem ji nechal odejít, jdu dál a z rákosí asi 100 metrů přede mnou vyběhlo srnčí a cca 5 metrů za ním pes (kříženec), kulobrok sletěl z ramene, ale hned jsem si uvědomil, že nemůžu, nakonec srnčí uteklo, rozhlížím se a nikde nikdo, vracím se k vesnici a potkám staršího chlápka, který se ptá jestli jsem někde neviděl jeho Matýska... co můžete vtakové situaci dělat,slušně jsem ho pokáral a šel jsem domů
Skoro to stejný se mě stalo loni ,nejsem myslivecká stráž ,tak sem aspon vystřelil do vzduchu.Co mi taky zbývalo.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Já si myslím, že o dlouhodobě pytlačících psech, zejména na vesnicích, se všeobecně ví. Pokud pytlačí pravidelně, většinou je majitel některým z členů MS na to již i upozorněn. Takový pes je zjevně již nenapravitelný, majitel Rovněž a stejně dříve nebo později ho někdo zastřelí/tedy psa/. ovšem hodně bych se v dne?ní době rozmý?lel vystřelit na psa, kterého sice vidím volně pobíhat i bez páníčka ale většinou brzy usly?íte páníčkovo pískání,či volání. Tyto případy řeším většinou výstřelem do vzduchu i když se domnívám, že majitel není na blízku. Zatím jsem psa nezastřelil a zřejmě bych to udělal pouze v případě, kdybych ho načapal při str?ení zvěře. To bych se asi neudržel :roll:
Naposledy upravil(a) Olaf dne úte 13.2.2007, 16:57, celkem upraveno 1 x.
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Příspěvek od Pepa »

když lidé vidí myslivce tak ve většině případu začnou pískat a volat toho svýho miláčka,i na vodítko ho dávají.Sotva myslivec zajde tak pes hrrrrr a je v trapu.Znám to sám,je pravda že už časem poznám komu ten pes patří a za kým mám jít .A když hold pes nechce poslechnout tak střílím do vzduchu.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

to Edelweiss- na chování většiny psů se převážně projevuje mentalita jejich páníčka, jeho zacházení se zvířaty i jeho inteligence. Nevím jak Ty, ale mě se to u nás dokonale potvrzuje. takže převážně bych za skutky psů trestal jejich majitele, protože něco v jejich výchově minimálně zanedbali. Samozřejmě někdy reakce i jinak hodných psů mohou být dílem náhod, pes se dostane do stresové situace a může vybočit ze svého, jinak bezproblémového chování /bouřka,rachejtle,chování dětí a pod./. Zkrátka pořád jsou to jen zvířata ,ale i mi kolikrát jednáme zkratovitě, stačí si jen denně přečíst noviny a máme hned spoustu příkladů :lol:
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Příspěvek od Pepa »

No právě tohle brzo vy?umí,lidi to berou jako "normální věc",to že pes někoho pokouše.Ale když psa zastřelí myslivec to je povyku všude,v hlavních zprávách na všech kanálech,na netu,v novinách....Takovýho psa co napadne člověka bezmilosti utratit.Jo ve městech mají lidé psy jako domácí mazlíčky ,vše je dovoleno a taky je to vidět i cítit.Si myslí že nic nepotřebuje jenom na?rat napít a hotovo a jednou denně se vyvenčit před barákem.At se na mě nikdo nezlobí ale pes má být venku,mít svuj prostor a hlavně se o něho pořádně starat.
Odpovědět