GPS pro psy

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Uživatelský avatar
xchipsy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: pát 23.11.2007, 12:07

Re: GPS pro psy

Příspěvek od xchipsy »

Trapa - vyčerpávající odpověď, moc díky. Uděláme doma tiskovou konferenci a doufám, že návrh projde :lol:
"Když nechceš pomoci, alespoň neubližuj..."
ZKK 601 308Win (Meopta Artemis 3-12x56 RD)
ČZ UB 7x57R/16 (Pentaflex Cazorla 2,5-10x50 PI)
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 18:59, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
xchipsy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: pát 23.11.2007, 12:07

Re: GPS pro psy

Příspěvek od xchipsy »

Je to těžké, jsou lidé, kteří jsou prostě k novinkám skeptičtí a připadá jim, že se to do "tradiční myslivosti" nehodí.. :roll: Ale já si o GPS myslím, že je to skvělý pomocník, protože může být pes sebespolehlivější, pořád je to zvíře a nikdo nikdy neví, co se může stát (pracovala jsem v útulku a lidí, kteří si přicházeli pro své ztracené psy se slovy "on NIKDY neutekl" bylo požehnaně.. :? takže na nějaké "on nikdy" dávno nevěřím.
Naši psi sice spolehliví jsou a vrací se taky, ale když u kusu nehlásí, nebudu je kvůli tomu dávat pryč a pořizovat jiné, nebo chodit po lese a hledat srnčí nad kterým stojí pes.. To už bych pak toho psa nemusela mít vůbec, když to pak stejně hledám sama :lol:
A o výhodách když je pes zraněný ani nemluvě.. A nemusí to být zrovna od prasete, stačí aby za zvěří přeběhl silnici a srazilo ho auto..
"Když nechceš pomoci, alespoň neubližuj..."
ZKK 601 308Win (Meopta Artemis 3-12x56 RD)
ČZ UB 7x57R/16 (Pentaflex Cazorla 2,5-10x50 PI)
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od RuStaff »

...
Naposledy upravil(a) RuStaff dne pát 22.3.2013, 12:11, celkem upraveno 1 x.
6,5x55SE☝️❤️ 8)
šutr
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 02.12.2010, 20:21

Re: GPS pro psy

Příspěvek od šutr »

prosba na trapa. chci koupit Garmin Astro 220 + obojek DC ? nemohu sehnat kontakt na českého prodejce .Prosím pošlete kontakt na sutranda@seznam.cz děkuji
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od RuStaff »

...
Naposledy upravil(a) RuStaff dne pát 22.3.2013, 12:11, celkem upraveno 1 x.
6,5x55SE☝️❤️ 8)
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Petr1970 »

sem "technickej typ", i se tím živím, osobně jsem jednoznačně pro, akorát mám trošku problém s rizikem "větve", uškrcení atd..... kdyby se povedlo to nacpat jako pasivní čip pod kůži a jen zaměřovat pomocí externí (družice, antény) bylo by to super...

za mě osobně všema 10... jen u vodních krys je problém kdyby se ve vodě napíchl na větev atd... ale na druhou stranu, tihle psi moc neutíkají a pouští se spíš "na blízko"....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
OndraH
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pon 25.9.2006, 7:17
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od OndraH »

ahoj posílám fotky předělaného obojku DC30, originál byl rozkousán a chyběl mi kroužek na řemen, tedy mi to již sedlář udělal. ještě přijdou našít reflexní doplňky a bude to OK
http://ondraholec.rajce.net/Obojek_Garmin

cena nového obojku 450Kč
Browning Maxus high grade 12*76
Tikka T3X CTR 308, Swarovski Z6i 2,5-15x56
Brno combo12/308W x Swarovski Habitch 3-12*50
CZ 455 22lr/17hmr x čínská kopie leupoldu
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od kopov.c »

Jen se chci zeptat-kolik taková sranda stojí s jedním obojkem a kolik stojí dokoupení dalšího obojku. Určitě je to supr užitečná věc a vynaložené investice bych nelitoval. Jen to nikde na netu nemůžu najít-jediné co jsem se dočetl je že to používá jakousi zakázanou frekvenci nebo co. Jedná se mi o Garmin Astro
Uživatelský avatar
kkk
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 16.12.2010, 21:31
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od kkk »

Chtěla jsem se zeptat, zda-li došlo k nějakému technickému pokroku v GPS. Zvažuji koupi, můj foxteriér bohužel utíká často a daleko. Dosah je jeden z důvodů, proč stále váhám. Jednou mi utekl a už o hodinu později byl naložen do cizího auta na místě vzdáleném 8km. To je důvod proč to řeším. Bohužel se většině lidem zdá velmi roztomilý a připadá jim, že byl určitě vyhozen, takže si ho normálně nechají. Pes je velmi rychlý a hlasitý, ale jakmile štve, tak mě vůbec nevnímá. Ke všemu je hluchý na jedno ucho, což mu znesnadňuje orientaci. Když ho přivolávám, slyší zvuk z opačného směru, přestane jít po čichu a sejde. Vrací se pak déle.
Chtěla bych vědět Vaše zkušenosti - najdete psa včas, pokud se někde zachytí obojkem s anténou? Jak je to s norováním? Nevyrábí se již verze s větším dosahem (třeba 20km)? A co životnost baterie ve větších mrazech? U nás bývá v zimních nocích kolem 20C...
Předem děkuji za odpovědi.
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 18:57, celkem upraveno 1 x.
Zakov
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: ned 15.11.2009, 22:24

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Zakov »

Obojek Astro mám , rok používám a jsem nadšený. Při dalekých dosledech mého bordíka vím kde je, kde je zvěř, jestli ji staví nebo žene a kam. Vidíš to v reálném čase a na mapě včetně své pozice. Nechtíc jsem ověřil i vodotěsnost. Včera při dosledu postřelené laně mi po cca 1,5 km zmizel signál . Myslel jsem že jsem za kopcem , který jsem vyběhl a pořád nic. Viděl jsem místo, kde se signál ztratil a když jsem tam došel našel jsem tam psa bez vysílače (pro jeho upevnění jsem si nechal ušít postroj). Vysílač i s postrojem jsem začal hledat podle místa, kde se signál ztratil. Podle četných stop psa a laně bylo vidět že ji stavěl v cca 30 cm hlubokém potoce, kde jsem díky reflexní barvě postroje vysílač našel zcela ponořený ve vodě. Když jsem ho nevěřícně z potoka vytáhl, okamžitě mi ho přijímač načetl. Postroj tedy přesněji upevňovací zip na něm však byl zničený.Pro jistotu jsem ho vypnul a dál pokračoval dosled bez GPS. Laň jsem musel dostřelit po další půl kilometrové dohledávce. GPS jsem pro jistotu důsledně vysušil na topení, dnes zapnul a funguje. Zip je opraven,zítra budu při naháňce zase o trochu klidnější.
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 18:53, celkem upraveno 1 x.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: GPS pro psy

Příspěvek od Petr1970 »

já s tou větví reaguji hlavně na vodu - větve a bordel pod hladinou.... pes když nemá pevnou půdu pod nohama začne zmatkovat a .....
obecně platí pravidlo "do vody nejlépe bez ničeho".. zatím každý od kterého jsem bral rozumy s vodními psy říkal "bez obojku, bez čehokoli...."... je to jistější...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS pro psy

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 18:53, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět