Vystavovanie

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Borio
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: sob 31.10.2009, 14:42

Vystavovanie

Příspěvek od Borio »

Zdravim, asi pred rokom som sa pytal ludi ci by mi odporucili gordona ako prveho psa. Dnes mam doma polrocneho fagana, zatial si dobre rozumieme, akurat s nim mam jeden problem: vystavuje na oci, nie nosom. Vedel by mi s tym niekto poradit?
Vdaka
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystavovanie

Příspěvek od Zdenek41 »

Nevím jestli ti poradím.Ale jak jsi poznal,že vystavuje na viděnou a ne nosem.Základ je,že vystavuje.Píšeš,že je mu půl roku zatím dost mládí.Vystavování je věc vrozená nikdy spíš jsem neslyšel o jeho nácviku.Dnes prý se to dělá běžně.V čem to asi bude?Zatím bych počkal.Mě,když jsem ještě dělal fousky taky na PZ dost poškodili fenu.Dostala 3 z nosu ta to,že jediná vystavila koroptve na 3 metry.Verdikt zněl krátký nos.Jenže jediný já jsem viděl jak koroptve šly rovnou pod mezí k feně a ta už dávno vystavovala.Toje tak,když posuzují starší páni,kterým se již nechce chodit a zaujímají místo pozorovatele na 200m a to bez brejlí :lol: .
pivaš
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: ned 31.5.2009, 17:28
Bydliště: Kolínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystavovanie

Příspěvek od pivaš »

Jak říkal Zdeněk.Půl roku docela mladej.Počkat až povyroste kryt .Potom hledat protivětru nakrátko, mít ho pod kontrolou.Nezapomeň že to je angličan.Tam by neměl být problém z nosem,spíše s poslušností.
myslivec.standa
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: pon 07.12.2009, 14:26

Re: Vystavovanie

Příspěvek od myslivec.standa »

Je to mladý pejsek. můžeš být rád že začal vystavovat na viděnou a nezačal prohánět!!! Začal bych vodit pejska s bočním větrem kolem nějaké krytiny /remízek,stařina/ ,aby pach zvěře tak říkajíc praštil pejska přes nos.
karlos79
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: sob 17.7.2010, 21:10
Bydliště: Ludslavice,Holešov

Re: Vystavovanie

Příspěvek od karlos79 »

Ahoj,je to mladík,zkus mu dát do klícky bažanta nebo křepelku a protivětru se hledáním přiblížit,jak ji chytne do nosu uklidnovat,vše samozřejmě v kvalitní krytině.to by mělo stačit :D ,hlavně to chce chodit ven at je co nejvíc ve zvěři.
Uživatelský avatar
Fritoll
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: úte 21.12.2010, 14:34
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystavovanie

Příspěvek od Fritoll »

Já takhle blbnul s holubi. Jen místo klícky sem použil závaží(klacík) holuba jsem vypustil a on odletěl třeba 30m, pak už nemohl a tak sednul do trávy kde se klacík zamotal a holub tudíž nemohl odletět. Psíka jsem nechal hledat na šňůře a naváděl ho na holuba. Po několika přejití a nebo vystavení jen na oči. Začalo pěti měsíční štěně vystavovat na nos a to třeba i na 10m. Tím jsem s holubi skončil a na jaře začnu s křepelkou která má slabší pach.
Borio
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: sob 31.10.2009, 14:42

Re: Vystavovanie

Příspěvek od Borio »

Pre Zdenek 41: Ako som zistil ze stavia nosom? Na dvore, alebo ulici vedel ocami krasne vystavit macku alebo drozda (este aj prednu labku dviha), v poli vranu, zajaca, ale vzdy to bolo v priestoroch bez krytu.
Uz zacina stavat aj nosom, aj ked kazdeho piateho bazanta, ale je to pokrok. Kym k nemu nepridem tak stoji ako socha. Kolega ma rovanko stareho nemca drataka a ten mu vystavoval od 3 mesiacov, tak som bol z toho mojho trosku mimo ... Neviem co od neho mozem v akom veku cakat.
Vdaka zarady
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystavovanie

Příspěvek od Zdenek41 »

Pánové jak už jsem psal.To je vrozená věc.Pro umocnění možná nácvik,ale když mám honitbu drobnou zvěř kachny atd proč nějakou klec.Já co by mladas chodil pravidelně po tahu kachen dohledávat,fence bylo asi 6-7měsíců.Každá křídlovaná je rano v křáčí na břehu.Myslím,že takový nácvik nemá chybu.
A ještě jedna rada nepozorovat okolo sebe kamarády.Vím,že dobrá ryvalita je dobrá věc a že muj pes musí být ten nejlepší.Ale věřte,že psům to většinou neprospěje.Chce to čas a trpělivost.Což vime,že mám dnes chybí.
Odpovědět