Myslivecké zážitky

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
argonaut2006
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 116
Registrován: sob 06.9.2008, 12:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od argonaut2006 »

Zdenek41 píše:Nízká komora zásah některé z žil.Popisuješ kaluž barvy,spíš by mězajímala barva té barvy,Pokud je tmavá až černá atd.
No barva černa nabyla ale uplne svetla jako ze svalu take nebyla :roll: spiše me zaražely takove ty tažene čary z barvy vypadalo to jak krvava slina nevim jak to popsat proste to nebylo stekle ani vystříklé za hodinku vyrážime tak budu doufat
Rössler Titan 8x57JS+Meostar R1 7x56RD
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od RADEK »

A co prostřelené těsně pod pateří?To by mohlo být nezasáhlo to nic důležitého a jen čistý prustřel.
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od figi »

Když bylo zalehlé, tak jsi viděl, odkud barva tekla.

Podle toho, co popisuješ, tak škmá rána spodem přes krk, výstřel možná i přes čelist. Houštiny si představuj, divočáci jsou po těchto ranách normálně pohybliví, dosled chce mít hodně štěstí, protože to většinou je velmi dlouhé a těžké. Dobrý pes by to mohl zachránit.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Zdenek41 »

Většinou takto barví v čarkách vlásečnice.Čurají pak zastaví.Většinou nízké odplecení.A veliké trhání svaloviny.Proto si myslím,že i to trauma.
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od roedear »

Dohledával jsem kamarádovi sele - také byl přesvědčený, že sele stálo ideálně bokem.. nakonec se jednalo o ránu za poslední žebro a výstřel v kýtě bez zásahu jakéhokoliv orgánu.. naštěstí jsme ho se psem dohledali a dostřelili.. přeji hodně úspěchu a vytrvalosti.
argonaut2006
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 116
Registrován: sob 06.9.2008, 12:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od argonaut2006 »

Tak dosled dopadl nevalně sele se připojilo k tlupě tu jagos celou zvedl šli jsme za nima snad 3km v náletech houštinach no co vám mam povídat asi to každej znáte totalně promočený tam jak byla tlupa zalehlá byla už jen malinka loužička barvy ránu tipujem někde mezi spodem krku a pleckem bylo vidět že barva pak ztekala po predním běhu na zem no prostě jsem to zkur... po tom co jsme je zvedli tak barvilo minimalně spíš vůbec malinka kapička po 15m no mrzí mě to ale už to nevrátím nevím jakou má šancí na přežití jediné co mě trochu utěšuje je to že v té části kde jsme skončili máme v sobotu naháňku tak by se nám mohlo podařit mu ukončit trápení tam všem děkuji za názory musím si z toho vzít ponaučení
Rössler Titan 8x57JS+Meostar R1 7x56RD
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 297
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od xtaup »

No pokud je zpátky u tlupy, tak by to třeba s tím zraněním nemuselo být tak vážné...
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od figi »

Barva se slinami je nejen u černé vždycky veliký problém, velmi obtížný dosled, velmi často neúspěšný. Vysoká pravděpodobnost následného vyhladovění postřeleného kusu, bohužel.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Michal P »

Jednou jsem s kamarádem našel na nástřelu lízák a tolik barvy, že jsme si mysleli, že prase nemůže být daleko. Po praseti jsme šli tři kilometry a ke konci už šlo taky s rudlem. Prase jsme nikdy nenašli. Byla to rana za kterou by si člověk nakopal do p....e, ale vzít to zpátky už nejde.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Zdenek41 »

Každé sele se snaží připojit se ke svému rudlu.Záleží jaký bude verdikt hlavní bachyně.A to ještě nemusí být konečná situace.Muže se selaty a hlavně tím postřeleným oddělit od tlupy bachyně matka.Většinou ho po nějaké době stejnak vyžene.Nemůže si dovolit ohrožovat ostatní z rudlu.Pokud ho neulovíte na nahánce,tak se brzo najde v potoku s horečkou.Stává se to a je se tomu potřeba postavit čelem.Jak já říkám udělat proto vše.Co jsi mohl tos udělal.
Uživatelský avatar
xchipsy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: pát 23.11.2007, 12:07

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od xchipsy »

To se za mysl.praxi stane někdy asi každému. Napiš jak dopadla naháňka, jestli jste ho objevili a ulovili a pokud,tak jaký byl první zásah.
"Když nechceš pomoci, alespoň neubližuj..."
ZKK 601 308Win (Meopta Artemis 3-12x56 RD)
ČZ UB 7x57R/16 (Pentaflex Cazorla 2,5-10x50 PI)
Uživatelský avatar
Pyros82
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: pon 09.8.2010, 16:09

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Pyros82 »

To se prostě stane jsme lidi a nejsme neomylní. Spíš jde o to jak se člověk ze svých chyb poučí a aby se mu taková věc nestávala při každé ráně. A jak psal Zdenek41 je důležité uděl při dosledu maximum. Přeju hodně štěstí ať to dobře dopadne.
Remington 700XCR long tactical range 308 win.- puškohled Meopta ZD 6-24x56mm Mil-Dot 2
Baikal IŽ-43 E 1C ráže 12/76, 12/76 -puškohled Meopta Artemis 2000 6x42mm
Malorážka ZKM 456 model 4 - puškohled Leupold Mark4 8,5-25x50mm LR/T ilum.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Tommy »

K takovému dosledu potřebuješ zkušeného většího psa,nejlépe honiče. Sele se rychle unaví a pokud je zraněné,tak tím líp. V případě,že ho někde zvedneš a třeba i s rudlem tak zkušenej pes ho od toho rudlu odpojí a bez problému ho zastaví a ještě když jsou dva,tak by to neměl být problém. Teď jak píše Zdenek skončí někde v potoku s horečkou a nejspíš se určitě uzdraví.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od figi »

K tomu lze říci jediné - je to první, ale rozhodně ne poslední. Kdo nic nedělá, nic nezkazí.
A takovéhle zkušenosti nás většinou posunou dál.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Alda »

chtel jsem muj sobotni/nedelni zazitek napsat do doseldu, ale diky predchozim tematum to dam sem:

v sobotu byl u nas po nekolika tydnech povol, tak jsem v kostich tusil, ze "pujdou prasata"... kdyz sla manzelka spat (skoncila lovecka sezona a ja musim vyeliminovat vysi skore mojich negativnich bodu), vyrazil jsem... nejprve jsem zasedl k poli, kde byla kukurice. cele bylo poryte, ale cunici nikde. kdyz jsem se chystal slezt, pretahla pres pole liska - zatahla vsak do lesa. na moje myskovani (alespon doufam :wink: ) se vratila - strilel jsem na cca 120 m... a chybil... (to tedy zacina rok pekne, pomyslel jsem si, aniz bych tusil co jeste bude nasledovat). na nastrelu jsem kuli nasel, ale to bylo vse. vyrazil jsem tedy do jine casti reviru, kam chodili prasata na bramboriste - ale nebyl tam ani chlup. az cestou domu jsem se rozhodl zastavit se na vnadisti v lese, kde pravidelne vnadim po cely rok. neskutecne krupal snih a ja si nadaval, co tam ve 2 hodiny rano delam a proc uz nejsem doma. na danem miste mam dve vnadiste - jedno nad kazatelnou u lesni linky, druhe pod kazatelnou u potoka. nasoulal jsem k hornimu vnadisti, kde bylo videt, ze tam nejaka zver je. po chvili nejistoty a pozorovani jsem jasne precetl, ze na kraji stoji danci. pokracoval jsem tedy dale ke vnadisti - az kdyz jsem zpozoroval odskakujici zver, zjezily se mi vlasy nastvanim - mezi dancim odskakovala i selata!!! neco podobneho jsem jeste nikdy nevidel... kdyz uz jsem si rikal, ze je to na prd, ze na dolnim vnadisti jiz nic nebude - neveril jsem vlastnim ocim. byl tam dalsi rudl... bachyne, loncaci, selata... ackoliv jsem mel 3nozku, zalehl jsem a polozil flintu na batoh. v rudlu byl takovy jeden "mrzacek", ktery byl stale odrazen a stale v pohybu. snazil jsem se s nin srovnat, ale neslo to. najednou par metru ode mne slysim, ze na horni vnadiste, vedle ktereho lezim, tahne dalsi rudl a bachyne jiz vrci, nebot asi dostala vitr. rychle vybiram slabe sele, ktere, jak jsem si byl jist, stoji na "blatt" - pada rana, rudl se rozbiha... a ja slysim zakviceni prasete. po nekolika mojich zkusenostech vim, ze to jeste nemusi byt na kost... ale kdyz prichazim na nastrel - polilo mne horko: jen 2 vetsi kousky svaloviny, barva zadna. po par metrech kousek beli. tot vse... abych to zkratil: vydal jsem se po stope: barveni velmi slabe, jako kdyby jen povrchova rana. sele se oddelilo od rudlu a v nekolika pulkruhach prochazelo lesem - na jednom miste byla louzicka barvy - ani svetle, ani tmave. po nejakyych 200 m se prase pripojilo ke stopam rudlu a tahlo pres louku nejakych 300 m, kde na kraji lesa zatahlo k sousedum - stale jen drobne barvici. dosled jsem tedy nechal na rano. rano za pomoci barvare spravce ze sousedni honitby a braky naseho hospodare jsme pokracovali - krome 2 mist silnejsiho barveni (mozna prase kousek od kraje lesa zalehlo a ja ho jeste v noci zvedl) to byly jen male kapky barvy. sele jsme nakoec nasli zhasle cca 4 km od nastrelu! vyvrzene 18 kg - rana na zadni nizsi komoru, ale.... prase nestalo na blatt, jak jsem si myslel, takze vystrel byl na mekkotu a dale pokracoval kytou ven, aniz by byla zasazena kost ci nejaky zivotne dulezity organ. (jinak raze 9,3x62, Lapua Mega)

bylo to pro mne opet pouceni: i kdyz strilim v noci na snehu, neni problem se splest pri odhadu postaveni kusu. a jeste jedna vec: kolik prasat se nedohleda v dobe kdy neni snih? kdy se bud nenajde barva, ci si clovek po treba 2 km rekne, ze je to jen povrchova rana, ze prase jde dal s rudlem... a jaky by byl vysledek napriklad u loncaka 50 kg s W243?
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Odpovědět