Brokovnice ZH 101 skeetové hlavně

Vše o brokovnicích
Odpovědět
Petr12
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 08.6.2010, 9:16

Brokovnice ZH 101 skeetové hlavně

Příspěvek od Petr12 »

Všechny Vás zdravím.Obracím se na Vás s prosbou o radu co a jak s tím.Koupil jsem si tuto starší brokovnice ZH 101 teda
kulobrok a dokoupil jsem si na to náhradní brokové skeetové hlavě na střelbu asfaltáků.Dal jsem ji doladit puškaři a neustále mě tápí to ,že mi občas vyjdou obě patrony najednou.Rána jak z děla.Říkají mi,že je to tím,že jsem měl nahozený špatně v rameni,ale to není možné střílím již delší dobu a nemám problém ani s dvoukohoutkem jsem na to zvyklý z Baikalu a téměř při 30 výstřlech tak půlka šla najednou.Nemá s tímto někdo zkušenosti a co s tím.A jak je to se zárukou u starší zbraně.Pokud by mě to pořád zlobilo zdali bych to mohl původnímu majiteli vrátit nazpět.Hodně mě to při střlbě obtěžuje.Díky za Vaše rady.Petr
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Brokovnice ZH 101 skeetové hlavně

Příspěvek od Lotr »

To se tady už mockrát probíralo. Je to stará známá závada u ZHáček. Dej pušku k puškaři, ať Ti kompletně vyčistí ústrojí. Stačí trocha nečistot a závada je na světě, zvlášť jestli se jedná o starší zbraň.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Brokovnice ZH 101 skeetové hlavně

Příspěvek od kojot »

Jo, to moc dobře znám, měl jsem baskuli ze 101 řady a když měla den, měl jsem úplně fialový rameno. Pak už spouštěla úderníky i při zavírání a tak šla. Nikoli z domu, ale k puškaři. Povyměňoval skoro celej pajšl, zlikvidoval napínáček (ten nese taky svůj díl) a byl klid. Dopuručuju udělat to samý a pro vlastní klid mačkat každou spoušť zvlášť, nikoli používat zadní spoušť jako jednospošť. Obvykle je tam ale dost špíny a v kombinaci se starou vazelínou to někdy funguje jako lepidlo, co slepí pohybový mechanizmus k sobě a pak to "tupluje".
Kdo netermí s námi, termí proti nám
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Brokovnice ZH 101 skeetové hlavně

Příspěvek od mikis »

kojot píše:Jo, to moc dobře znám, měl jsem baskuli ze 101 řady a když měla den, měl jsem úplně fialový rameno. Pak už spouštěla úderníky i při zavírání a tak šla. Nikoli z domu, ale k puškaři. Povyměňoval skoro celej pajšl, zlikvidoval napínáček (ten nese taky svůj díl) a byl klid. Dopuručuju udělat to samý a pro vlastní klid mačkat každou spoušť zvlášť, nikoli používat zadní spoušť jako jednospošť. Obvykle je tam ale dost špíny a v kombinaci se starou vazelínou to někdy funguje jako lepidlo, co slepí pohybový mechanizmus k sobě a pak to "tupluje".
Tak tak , vyčistit pomůže, ale ne na 100% zvláště řada 100 byla prý nachylná, ja mam 201s loveckými hlavněmi a zatím bezproblemu. Nicméně používam v drtivé většině obě spouště s přehmatem a zadní pro obě hlavně jen když střílím na blížící se terč (spodní je víc zahrdlená),prý je to také častým používaním zadní spouště pro obě hlavně časem se tam něco opotřebuje a ani puškař to na dlouho nepoladí. Pokud používaš výhradně zadní spoušť na obě...kup si jinou zbraň...jednospoušť.. nebo budeš neustále na střelnici naštvanej a nasledně rozhozenej.

Ps: můžu vědět kolik stáli ty skeet hlavně a jak vypadaj (myslim kolik maj nastříleno)
Petr12
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 08.6.2010, 9:16

Re: Brokovnice ZH 101 skeetové hlavně

Příspěvek od Petr12 »

Koupil jsem je za dva tisice a nastříleno velmi málo.Bez zádného poškození vnitřku.Tak nevm ,dal jsem za to moc.
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Brokovnice ZH 101 skeetové hlavně

Příspěvek od mikis »

Petr12 píše:Koupil jsem je za dva tisice a nastříleno velmi málo.Bez zádného poškození vnitřku.Tak nevm ,dal jsem za to moc.

ne to je v pohodě cena... jestli jsou pěkné...
Uživatelský avatar
karger
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: sob 18.12.2010, 12:44

Re: Brokovnice ZH 101 skeetové hlavně

Příspěvek od karger »

měl jsem ten samy problem kdyz jsem koupil skeetove hlavne.dej to puskaři at ti vyladí vule a mozna se to zlepsi,když ne tak ti bude muset komplet vymenit pajšl baskule a bude to zase chodit mě to vyšlo celkem 4000,- , ale spokojenost zatím vystřeleno 5500 ran a drží
zh 101 skeet,kb ub 308w/12
Odpovědět