Eschenbach Trophy AS/P 8x56 B

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Radan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: stř 21.11.2007, 10:35
Bydliště: Holešov

Eschenbach Trophy AS/P 8x56 B

Příspěvek od Radan »

Dobrý den. Tenhle dalekohled jsem měl možnost tento víkend vyzkoušet. A musím říct, že mě velmi mile překvapil. Má velmi slušný obraz, dobrou hloubku ostrosti, výbornou světelnost. Dobře padne do ruky, a je poměrně lehký. Celkový dojem byl pro mne velmi příjemný. Myslím, že pro myslivecké účely naprosto vyhovující. Celkově ho hodnotím o třídu výše než Eschenbach Sektor D 8x56. S pozdravem RG
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ČENDA »

Sektor D jsem sice v ruce neměl, to nemůžu okomentovat, ale Trpohy8x56AS/P mi včera přišel poštou a hned jsem ho vzal do lesa a seděl až do úplné tmy. můžu taktéž říct, že jsem byl mile překvapen jak to hezky večer ukazuje, když to porovnám z FOMEIem 8x56. Je to fakt rozdíl třídy :!: , přesně tak jak jsem se dočetl na netu co se o něm píše. To co už nebylo k rozeznání jestli to je vůbec zvěř nebo jen tmavý flek na poli, tak Eschenbachem jsem suverejně poznal že jde o srnčí. Stál mě 7300Kč není moc těžkej do ruky a můžu ho fakt doporučit.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
Radek7
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 06.3.2008, 20:48
Bydliště: Vysočina

Kde se nechá koupit v Praze?

Příspěvek od Radek7 »

Zdravim vsechny navstevniky, chtel bych se zeptat kdo muze poradit nejaky obchod v Praze, kde bych mohl koupit za rozumnou cenu prave tento dalekohled. Behem dubna nebo kvetna se chystam do Prague, tak ze bych se na nej podival ve skutecnosti a nejspis i koupil. Pres internet se mi to nechce objednavat. Nejdriv to chci videt a kdyz bude ok, tak ho i koupim.
:idea: Mate nekdo nejaky tip na zajimavy obchudek?
Dekuji za odpoved.
MatPeta
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 02.8.2007, 14:30
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od MatPeta »

http://www.merici-opticke-pristroje.cz/
Prodejna je na Letný kousek od stadionu Sparty.
Cena 7290,-
MAT
Rossler Titan6 7x64
LEUPOLD 3,5-10x50 Illuminated German 4
Hornady SST 162gr Geco Hmantel 165gr
MatPeta
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 02.8.2007, 14:30
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od MatPeta »

MatPeta píše:http://www.merici-opticke-pristroje.cz/
Prodejna je na Letný kousek od stadionu Sparty.
Cena 7290,-
Mám od nich Esch Sektor 8x56 jsem s ním spokojený. Je sice tě??í ale zase tak hrozný to není.
MAT
Rossler Titan6 7x64
LEUPOLD 3,5-10x50 Illuminated German 4
Hornady SST 162gr Geco Hmantel 165gr
Radek7
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 06.3.2008, 20:48
Bydliště: Vysočina

nakup v Praze

Příspěvek od Radek7 »

diky za tip

jeste sem nasel obchod Zbrane Brymova, jestli by taky nemeli, ze bych mohl trochu porovnat ceny
Radek7
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 06.3.2008, 20:48
Bydliště: Vysočina

Eschenbach v porovnani s Fomei

Příspěvek od Radek7 »

Zdravim vsechny, uz je to nekolik dni kdy jsem se take stal majitelem dalekohledu Eschenbach 8x56 Trophy AS/P B a jak uz na tomto foru nekolik lidi poznamenalo, tak toto kukatko je opravdu povedene. Hlavne jeho vykonove parametry jsou vynikajici, velmi dobra ostrost obrazu a vynikajici viditelnost za sera. Moje porovnani vychazi s deset let starym zaprasenym dalekohledem Fomei 7x50, ktery me thedy stal 1.600 Kc. Je pravda, trochu nesrovnatelne kategorie, ale rozdil je opravdu markatni. Dalsi rozdil je v hmotnosti v neprospech Eschenbachu, kdy je o neco malo tezsi, ale neni to tak hrozne pri noseni, diky pekne sirokemu remeni je to v poho. Fomei sem nosil na uzkem remenu, sice lehci, ale vice se zarezaval do krku. Hlavne si myslim, ze pomer ceny a vykonu je pro Eschena urcujici, kdy je mozne poridit za prijatelnou cenu velmi kvalitni triedr, nez vyhazovat desetitisice za znacky jako Meopta, Zeiss atd. Docela by me zajimalo, jestli narust ceny pro Meoptu nebo Zeiss je primo umerny narustu vykonu. To trochu slova do pranice. Takze Lesu Lovu. R.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

Zdravím všechny na fóru. Koukal jsem se na internetu po novém kukátku a narazil jsem na Vortex Hawk Owl 8x56 a 9x63. Máte s ním někdo osobní zkušenosti, zejména s 9x63? Cena je 12 300,-. používám Zeiss Dekarem 10x50 nebo Tasco 10x50. Přes den dobrý ale za soumraku už mý očka potřebují pomoct (pořád nějak memůžu doostřit). Předem díky za eventuální reakce.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
MatPeta
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 02.8.2007, 14:30
Bydliště: Praha 10

1 rok po koupi

Příspěvek od MatPeta »

Zdravím
u? skoro jeden rok koukám přes Esch 8x56 Sektor D
po 1/2 roce se v uvnitř pravého tubusu objevila nečistota na výstupní čočce (je vodotěsný a plněný dusíkem) a za další 2 měsíce se rozostřila horní 1/3 obrazu. Nejsem si vědom nějaké rány a nebo pádu který by toto mohl mít na svědomí.
Další závada je že se při ponosu na krku dalekohled rozostří a tak musím skoro vždy doostřovat.
Čeká mně tedy kolečko reklamací s nejistým výsledkem.
MAT
Rossler Titan6 7x64
LEUPOLD 3,5-10x50 Illuminated German 4
Hornady SST 162gr Geco Hmantel 165gr
despo
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: pát 19.10.2007, 18:07

Příspěvek od despo »

jasně tak to nebude asi toje vina..něco podobného se ted stalo kamarádovi, který má Fomei forester 8x56, myslím...taktéž musel pořád doostřovat. Ale jako je jasný že se jedná o jeden kus.. znám 2 borce co si koupili uplně stejnýho mercedesa.. jeden ho má furt v opravě a tomu druhému se nic nepokazilo.. a má nalítáno již pres 150 tis.
takže s optikou je to podobné, každopádně je dobré se držet trochu osvědčených značek. aspon toto je můj názor...
Ondra_P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: pon 25.9.2006, 7:41
Bydliště: Nepomuk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra_P »

Já ho nyní kupuju v německu ve Frankonii. Při dne?ní ceně Eura vyjde na krásných 6000kč i s fla?kou jako present kupujícímu. ;-)
Foufám, že dalekohled nezklame očekávání.
CZ 550 LUX 308W
with
Meopta ARTEMIS 3000 7x56
Kettu81
Častý návštěvník
Příspěvky: 86
Registrován: sob 04.12.2010, 11:06

Re: Eschenbach Trophy AS/P 8x56 B

Příspěvek od Kettu81 »

Zdar já sem taky ve s vých začátcích koupil Eschenbacha Zuum 8-24x50 ,byl to spíš turisťák bez dusíku ale na obeznání srnčího sem myslel že by měl stačit zvlášť když sem za něj vypláz přes 5000kč. Když pominu jeho váhu tak sem s ním byl v začátcích spokojený. Pak to ale začlo, při neustálém otírání zamlžení se mi začala stírat i antireflexní vrstva, následovaly problémy s zaostřením obrazu při větším zvětšením, potom sem si všiml pohybujícího se předmětu v jednom okuláru a když sem se podíval pořádně zjistil sem že mi uvnitř cestuje Klíště, skončilo to tím že se mi totálně vyjeb.l Zuumový mechanismus.
Nevím jestli ty draší modely sou kvalitnější ale skoušet to nebudu tahle firma je pro mě odepsaná, s tím že kdyš sliším nebo čtu někde její méno značně mi stoupat tlak.
Odpovědět