Optima nebo Yildiz?

Vše o brokovnicích
Odpovědět
Pepe
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: stř 12.9.2007, 13:53

Optima nebo Yildiz?

Příspěvek od Pepe »

Panove mate nekdo zkusenosti s brokovymi kozlicemi techto znacek?Tady http://www.lovec.wbs.cz/index.php?menu=2 jsem cetl jen chvalu na Optimu.
Ale zajimaly by mne nazory Vas "z pole".Dekuji
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1199
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Optima je údajně dost poruchová a navíc nějak výrobce přestal komunikovat s dovozcem (Kozap) takže o Optimě bych asi neuvažoval. O Yldizu žádné reference nemám, takže nevím.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
Šuplik
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: ned 21.9.2008, 13:07

Příspěvek od Šuplik »

Zdravim. Optima asi opravdu nebude to pravé, Yildiz je údajně nejkvalitnější Turecká zbrojovka. o zakoupení brokovnice Yildiz jsem vážně uvažoval, bohužel jsem se nesetkal s nikým kdo by s touto zbraní měl alespoň malinkatou zkušenost. Poptával jsem se různě po internetu i v prodejnách. Dozvěděl jsem se že oproti Optimě se Yildiz prodává více a reklamace se zatím moc neoběvují. Svůj případ jsem vyře?il koupí staršího ZH a nákup nové zbraně jsem prozatím Odložil. nedávno mě ovšem překvapil ceník na stránkách CZUB.Cz Na náš trh se dostaly brokovnice vyráběné pod zá?titou české zbrojovky. Údajně je vyrábí americká zbrojovka CZ-USA a cenově je na stejné úrovni jako Iž 27,Yildiz i Optima. Vzhledově je asi nejpovedenější ze všech zmiňovaných, ale jako u tureckých zbraní nejsou odzkoušené. Momentálně se chystám na výlet do Prahy a nav?tívím podnikovou prodejnu CZ a pokusím se o novích kusech shromá?dit více informací.
ZH 321 16/16
ZH 102 12/12 SKEET
ZH 103 12/12 TRAP
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

prosím tě huglu nevyrábí žádná us zbrojovka je to čistý turek který CZ-USA prodává pod svojí značkou dráž než se prodává pod značkou huglu to je takový problém si o tom na netu něco zjistit když to není problém sem se huglu už dováží pár let a nic kvalitního to není v Český Lípě je dovozce Yildiz je to samý ty první co se sem dostali jsou na houby protože mají baskuli ze slitiny po pár ranách má ůderník vůli a praskne dnes už se sem dostali upravený je tam zalité ?elezné futro tak by to mohlo být už v pohodě ale stejně bych té flintě moc nevěřil bude to taková procházková flinta pro myslivce :lol:jediný co mají Turecký flinty pěkný je dřevo
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Po mojich skusenostiach s brok.automatom ZAFER by som si z Turecka kupil max. nejaky nozik.
A to som ho zo zaciatku chvalil...az kym sa nedoku...l uplne. Skoda penazi,radsej starsiu Berettu alebo Browninga.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Příspěvek od Toma »

Prohlédl jsem si Yldiz nedávno v obchodě,baskule hliníková slitina,čemu? moc nevěřím,ocel je ocel i když i ta se vymlátí.Ale jinak mě seděla jak ulitá.Až na tu kličku závěru,je vytočená z osy zbraně tak jako u Bajkalu,obchodníci to obhajují tím že je to k vůli lepšímu ovládání což je p-----na jak mraky.Přinejmenším to vypadá podivně.
Green
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 12.5.2009, 21:16

Příspěvek od Green »

Temenní klička je mírně vyosená z důvodu dosednutí hlavně na baskuli, takže cca po 1000 výstřelech bude již sedět tak jak má.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Příspěvek od Toma »

U žádných nových zbraní jsem toto neviděl.A že by se u nich po zaběhnutí klička přetáčela na druhou stranu taky ne.Jinak by to mělo znamenat že závěr není úplně uzamčený,a po několika výstřelech si sedne a uzamkne zbraň naplno tak jak má.
Green
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 12.5.2009, 21:16

Příspěvek od Green »

Třeba španělský Lanber je to samé. I naše ZHčko, pokud bylo nové nebyla klička kolmo a šlo ztuha zlomit, ovšem na Baikala to nemá.-). Závěr je plně uzamčený i když není klička kolmo, hlaveň si dosedá v hácích. Co se týče, přetočené kličky na druho stranu, tak takovou flintu jsem měl, byla to předválečná dvojka a měla vůli, proto jsem jí nechal zrušit.
Josef L
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: sob 10.4.2010, 13:06

Re: Optima nebo Yildiz?

Příspěvek od Josef L »

yldiz je pasovná pěkná zbran, ale soustřel mezi horní a spodní hlavní jsem měl 16 cm proto jsem se jí zbavil. To je moje zkušenost.
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: Optima nebo Yildiz?

Příspěvek od xtaup »

Tak přidávám moji první zkušenost s mou dvojkou Yildiz 20/20/76 z honu na bažanty, musím říct že flinta mi opravdu sedí, takže jsem i já výjimečně něco trefil, soustřel hlavní bez problémů. Vystřelil jsem cca 100 ran, a ejhle hned na začátek mi nefungoval jeden vyhazovák, ale naštěstí se cca. po 50 ranách rozchodil a pak už fungoval bez problémů, asi se něco muselo ochodit. Takže, až na ten počáteční šok vše v pohodě. No tak flinta vydržela 100 ran, takže už se vyplatila :lol:
Odpovědět