Browning Eurobolt

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Greenhorn
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: ned 22.10.2006, 12:28
Bydliště: jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Browning Eurobolt

Příspěvek od Greenhorn »

Dobrý den. Zajímalo by mě, jestli někdo nemá zkušenosti s touto zbraní. Podle mě velice pěkná, ale doslechl jsem se o problémech s tvrdou spouští.
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

bohužel ti mohu nabídnout pouze zprostředkovanou zkušenost zato od kamaráda kterému s ?ertem přezdíváme "klasický mor prasat". Zkrátka střílí v revíru kde má velmi slušnou šanci si vystřelit na černou a to právě Euroboltem v ráži 30-06Sprg. Browning je ten nej příklad americké klasiky a já bych řek že to je za málo peněz spoustu muziky, vypadá to docela dobře ale je to amerika takže je to spi? pracovní flinta než nějaká "fe?anda", kvalitní materiály a pro evropský trh i evropské ráže. Zpracování a materiály lepší než CZUB. spouš» je samozřejmě laditelná a mám dojem že teď dělaj už i napínáček. Podle mě a podle toho co jsem slyšel o lovu s touto zbraní je to super kup.

Skoukni to na: www.browning.com
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Greenhorn
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: ned 22.10.2006, 12:28
Bydliště: jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greenhorn »

Právě totiž zvažuju mezi Remingtonem 700 a timhle Euroboltem. Chtělo by to vidět je oboje v reálu. Ten Remington 700 BDL má asi masivnější pažbu než Eurobolt, takže by to mohlo bejt pro moje medvědí pracky to pravý ořechový.
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

Mě je docela kus (110kg, 192cm) a musím říct že Remnigton rozhodně není "subtilní baletka", ale mě to naprosto vyhovuje. Ten Browning ale taky neni úplně pro drobky, chce to vyzkoušet.....
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

to Greenhorn-myslím že mezi uvedenými kulovnicemi je podstatný rozdíl především v systému přebíjení. Já bych volil spíš loveckou klasiku, tedy toho Remingtona. Pokud Ti to je ale jedno, tak to bude pouze otázka toho, co Ti lépe sedne. Automaty více svádí k neuVáženým opakovaným výstřelům ale rozhodují tu především zkušenosti a povaha střelce. Nemyslím to v žádném případě špatně, je to jen můj názor. :lol:
Greenhorn
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: ned 22.10.2006, 12:28
Bydliště: jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greenhorn »

To Olaf: No ale Browning Eurobolt neni automat, je to opakovačka. Automaty moc nemusim. Obrázek
Podívej se např. na http://www.myslivost.cz/media/clankyDet ... 322&TypR=1
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

ještě jedna velmi podstatná věc, Browning je skvělá zbraň za velmi slušný peníz ale s čím "údajně" bývá problém je Customer service - péče o zákazníky, servis, dodací lhůty nových zbraní, opravy atd.

Kamarád si tehdy objednal Eurobolt v ráži 7x64 ale na ty se čekalo rok (v americe nemaj úplně pochopení pro evropský ráže :lol:) no a tak si vzal 30-06 spr. má ho už docela dlouho, krmí to SellBell - tvrdí že střílí moc ran na to aby si dovolil ten luxus dra??ích patron, ale co je hlavní že loví hodně a velmi úspěšně.

Remington bys měl hned, nebo maximálné do 3 týdnů - nějaká lahůdka nebo tak....
www.remington.com
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Greenhorn
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: ned 22.10.2006, 12:28
Bydliště: jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greenhorn »

Ono to asi bude tim dovozcem. Walter - Trading se chlubí, kolik má zastoupení, ale nic neni schopnej dovézt. Nemaj žádnou internetovou prezentaci, na e-maily neodpovídaj. Teď jsem ale viděl Browningy u Martínka, nevim jestli to dováží sám, nebo kupuje od Walter Trading, Martínek by ale měl bejt spolehlivej.
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Browning

Příspěvek od nimrod nimrod »

Taky jsem o tom uvažoval, ale:
Browning už bohužel není ani Belgie ani USA, tahle kulovnice se vyrábí v Japonsku, fa Miroku, což není špatná firma. Osobně ale tratím důvěru v outsorcing, takže nevím nevím. :? Hlaveň standardně jen 57cm :( .
Měl jsem ji v ruce na výstavě, úderníková matice, dno schránky, schránka a lučík jsou lakované, tedy zřejmě vyrobené z lehkých slitin :roll: . Flinta je to na obrázku hezká, ale ve skutečnosti mě to nepřesvědčilo...
...nakonec jsem šel do ZG a rozhodně toho nelituju.
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Odpovědět