Zacpaná nora

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Zacpaná nora

Příspěvek od Mr. Fox »

Zdraví kolegové měl bych dotaz jestli někdo nevíte jaké zvíře by si zacpalo vsuk do nory mechem a trávou??
Kettu81
Častý návštěvník
Příspěvky: 86
Registrován: sob 04.12.2010, 11:06

Re: Zacpaná nora

Příspěvek od Kettu81 »

Záleží co je to za noru a kolik má vsuků, může to být jezevec co se chystá na mladé a kotel vystýlá nebo liška co se chystá na mladé a vyhrnuje z kotle starou vystýlku po jezevci.
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: Zacpaná nora

Příspěvek od Žanek »

a nebo králík, když je to malá nora ......ale ten to ucpe spíš hlínou
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Zacpaná nora

Příspěvek od Mr. Fox »

vypadá to jako liščí nora má jen jeden vsuk a vypadá poměrně mělká neni hrabaná nijak do houbky.....
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zacpaná nora

Příspěvek od Zdenek41 »

Jezevce vsuk poznáš jednoduše většinou je náznak do písmene V nebo U.V okolí záchody,jamky kde zahrabává trus.Z největší pravděpodobností to bude strejda.Pánové to nemáte doma žádnou knihu? :wink:
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Zacpaná nora

Příspěvek od Mr. Fox »

to sem si taky myslel že to bude jezevec... ale nenašel sem právě žadný záchody ani naznák zahrabanýho trusu... hledal sem to v 7 knížkách a nikde sem o tom nic nenašel :(... první co mě napadlo je že to je liška která uklízí po jezevci.. nebo jezevec kterej si tahal mech na zimu.... ale jezevec by měl podle knížek mít hlubokou noru ale todle je mělká :( nemoch by to bejt mývalovec??
Kettu81
Častý návštěvník
Příspěvky: 86
Registrován: sob 04.12.2010, 11:06

Re: Zacpaná nora

Příspěvek od Kettu81 »

Mývalovec je jako liška psovitá šelma a noru myslím nevystílá, podle mě to bude jezevec co se chystá na vrh mláďat a hledá si lukrativnější místo . Mě se pravidelně stává že jezevci po zimě opustí své hrady v lesích a snaží se mi stěhovat do umělých nor a z nejbližšího okolí do nich cpou listí a starou trávu, tyto nory ale většinou do dvou měsíců opustí(zřejmě kvůli malým kotlům) a když už v nich mláďata vyvedou(velký kotel) tak v nich nezimují a vrací se do lesů.(nejspíš proto že velký kotel při zimování nevyhřejí a do ostatních umělích nor se kvůli vypasenosti na podzim už nevlezou)
Odpovědět