Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Odpovědět
pepava
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: sob 26.12.2009, 20:32

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od pepava »

Vážení kolegové. Chtěl bych se zmínit o panu Ing. Václavu Martínkovi z Bližejova, se kterým jsem zažil v minulém období, pro mně, dost trpkou zkušenost. Objednal jsem si u něj zbraň od fa Heinz Henke - SMH Precision v ráži 6mm Norma BR. Pan Martínek mi sdělil, že zbraň takového typu se dělá na zakázku a tak to bude nějakou dobu trvat. S tím jsem se smířil a čekal na zprávu kdy bude zbraň hotová. Asi tak za 14 dní mi pan Martínek sdělil, že mám štěstí, jelikož firma má jednu takovou zbraň na skladě. Na účet pana Martínka jsem ihned zaslal požadovanou fin. zálohu ve výši 50.000,-Kč, s tím, že zbytek doplatím při odběru uvedené zbraně. Mám to totiž do Bližejova 530 km a pro uvedenou zbraň jsem zajel ještě s kolegou osobním vozidlem. Zbraň byla vybalena z krabice a tak jsem si začal ten skvost prohlížet. Prohlídkou jsem zjistil, že se v žádném případě nejedná o novou zbraň, ale o zkušební zbraň, shodou okolností testována a popisována v německém časopise, který jsem měl s sebou a podle fotografií, na kterých byly zcela zjevně vidět markanty totožné se zbraní. Jednalo se tudíž o jednu a tu samou zbraň. Samozřejmě jsem toto mé zjištění sdělil panu Martínkovi, který se k celé věci vyjádřil ve smyslu, že mu to tak poslali z německa a vůbec, co se mi vlastně na této zbrani nezdá. Vzhledem k zjištěným skutečnostem jsem zbraň nekoupil a odejel s kolegou domů v pochmurné náladě,slušně řečeno. Pan Martínek se vymlouval na fa Heinz Henke, že on za to nemůže. Jeli jsme na otočku zbytečně 1060 km. Chtěl jsem náhradu cesty a samozřejmě vrácení zálohy. Náklady na cestu mi nikdo neuhradil a záloha mi byla panem Martínkem vrácena. Abych se dopátral pravdy, oslovil jsem fa Heinz Henke a tento mi odpověděl. CITUJI: Vážený pane Vágnere, k této události bych nechtěl zaujmout žádné stanovisko. S touto událostí jsme meli dosti zloby a p. Martínkovi jsem sdělil, že již do ČR nebudeme dovážet žádné zbraně. S přátelským pozdravem Heinz Henke. Co si o tom myslet? Já mám jasno!
kuanik
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: pát 23.1.2009, 9:39
Bydliště: brno

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od kuanik »

Ma skušenost v Brně je jedna puškař pan Machaček. Neznám lepšiho. dobra cena a krasna prace. A co se tiče prodeje je pan Pekařik na šumavské v Brně. člověk na svém mistě.
lovu zdar
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od Toma »

Co všechno dělá a kde v Brně sídlí?
Lovec zabíjí jednou ranou.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od kojot »

Já vím jen, že sídlí na konci Husovic, možná už v Obřanech. Zkrátka odbočíš vlevo na Tomkově náměstí směr Obřany a pojedeš cca 200 m podél tramvajového pásu a a po pravé straně uvidíš zamřížovaná okna, tak tam to je. Není tam ale kde parkovat.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
dušan
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: čtv 15.7.2010, 15:42

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od dušan »

to. pepava,Finn Hunter nabízí zbraně Precision tak se zeptej.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od dalas »

to kojot: nechci vyhlašovat paniku, ale z toho, co jsem se doslechl, tak pan Macháček tuto prodejnu pustil. Bohužel nemám více informací. Krámek ta je, ale má to někdo jiný. (ulice Valchařská)
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od kojot »

Dalas, máš pravdu, shodou okolností jsem včera mluvil s naším MH a ten mi potvrdil to samé. Tak by mě v tom případě zajímalo, jak to funguje teď. Macháček byl vyhlášenej cenama služeb a střeliva.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
karlos79
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: sob 17.7.2010, 21:10
Bydliště: Ludslavice,Holešov

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od karlos79 »

Dobrý den,musím pochválit pana Haluzu z Nivnice,práce kterou udělal na mém kulobroku je super,včetně přístupu,perfektní chlap který rozumí tomu co dělá.Naopak pan Ryšavý ze Zlína kdo ho zná nemá k němu dobré slovo...
Kubajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 209
Registrován: úte 06.5.2008, 11:51
Bydliště: Olomouc

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od Kubajs »

Chtěl bych se zeptat na nějakého dobrého puškaře na prostějovsku. Potřeboval bych trošku pořešit kulobrok. Nevíte prosím o někom? Dík Kuba.
Marlin XS 7 243 win, cz 550 lux 8x57JS, ZP 45 16/65.
Kettu81
Častý návštěvník
Příspěvky: 86
Registrován: sob 04.12.2010, 11:06

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od Kettu81 »

V Ráječku u Blanska, Franta Matyšek, Já a známí absolutní spokojenost, rychlej a šikovnej určitě se tam vyplatí zajet.(sem taky z Prostějovska) jeho tel. 605803498 . PS pátek až neděle bývá na závodech takže volat ve všední dny.Lovu.
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od lörinc »

A nebo p. Kříž z Nedvězí. Máš to Kubajs 10 km a zdravím :wink: .
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
martin.9mm
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 07.5.2009, 12:31

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od martin.9mm »

František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od František Fořt »

Já bych ještě dodal k Martínkovi - vm custom. Má velmi vysoké ceny. Např. náboje Federal mi nabízel za 37 Kč/ks (30-06), mně se to nějak nezdálo a v Detexu jsem je koupil za 28,50 Kč to stejné! Skoro 10 Kč na patroně je teda dost rozdíl.

I např. přebíjecí lisy aj. další má o hodně dražší, než konkurence.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od precechtel »

za sebe doporučuji p. Bedřicha Kříže z Olomouce, část Nedvězí, Peckova č. 12. Nepíšeš o jaký kulobrok se jedná, ale p. Kříž si poradí s čímkoliv a v oboru pracuje již léta. Pravda, nechá si vše dobře zaplatit, ale to je dnes normální za dobrou práci. Mám s ním letitou a dobrou zkušenost. F.
politice a politikům zmar
krkam2
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: pon 21.3.2011, 11:50

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od krkam2 »

V Brně na Valchařské je v prodejně a dílně po panu Macháčkovi pan Kozub.
Odpovědět