TIKKA T3

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: TIKKA T3 Hunter

Příspěvek od lörinc »

Zkus tady http://www.ballistica.cz/, mají napsáno skladem.
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Josef Pejchar
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: stř 10.9.2008, 13:50
Bydliště: Brno

Re: TIKKA T3 Hunter

Příspěvek od Josef Pejchar »

Nedávno jsem viděl Tikku v 308W v prodejně AlfaProj na Šumavské v Brně. S touto prodejnou jsem byl vždy spokojený.
zekon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 06.9.2007, 17:55

Re: TIKKA T3 Hunter

Příspěvek od zekon »

Takže Tikka je doma :D prvé nastrelenie super - striela to fantasticky, náladu a dojem mi kazí len to, že občas s napináčkom nevystrelí :( teda keď napnem napináčik a pomalinky spúšťam tak nevystrelí, keď stlačím silnejšie / rýchlejšie tak vystrelí, myslím, že to chce len nastaviť, tento problém tu už mal kolega predo mnou...otázka je kde sa nastavuje napináčik a či sa to dá nastaviť doma alebo radšej u puškára???
A ešte jedna vec, neviete niekto náhodou ako sa u Tikky dá identifikovať rok výroby ? na Slovensku to policajti potrebujú inak musím ísť s novou zbraňou na tlakovky a to sa mi vôbec nechce, mal som na tlakovkách iné zbrane a viem ako mi prišli omlátené, oni na to úplne kašlú, ale keby som mal potvrdenie o roku výroby, alebo by to dokázali napr. z výrobného čísla alebo niečoho identifikovať tak by to bolo OK...
TIKKA T3 .308 Win. Meopta Meostar R2 2,5-15x56 RD 4K
Marocchi 03 Field 12/76
UB .308 Win. / 12 - 70
CZ 85 Combat 9 Luger
Slovenský hrubosrstý stavač
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

Re: TIKKA T3 Hunter

Příspěvek od US OPTICS »

Zekone napiš přímo výrobci email, uveď výrobní číslo a oni ti dají vědět, který rok to je.
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3405
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: TIKKA T3 Hunter

Příspěvek od dalas »

Ti policajti jsou na celým světě stejní. :evil: Finská tormentační značka je bez data a je platná. Takže jaká tormentace? Tím se přece rok výroby nezmění, a pkud ho potřebují někde uvézt, tak ať tam dají rok prodeje. Asi jsou zblblý z tuzemských tormentačních značek, kde je rok výroby uveden. Ale asi tak jak radí US OPTICS, to bude asi cesta nejmenšího odporu.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: TIKKA T3 Hunter

Příspěvek od figi »

:D U tormentační značky je u našich značek vyražen rok tormentace, nikoli rok výroby.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3405
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: TIKKA T3 Hunter

Příspěvek od dalas »

No právě figi. To je ta absurdita, že mu tam vyrazí se značkou rok tormentace (tuším že v SR je to obdoba CR) a stejně by ten rok výroby nezjistili. :D Přitom je to stav nové zbraně (alespň myslím že to nová zbraň) s platnou tormentační značkou, tak co proboha zase řeší ? Ať tedy napíší 2011, když to nutně potřebují a je to. Něco jinýho by bylo, kdyby tam bylo nějaký podezření na defekt. Jo, omlouvám se měl jsem na mysli r.t. a napsal jsem r.v.
Ještě doplním, pokud jsem pochopil vyhlášku 335/2004Sb, u kusové zkoušky se vyrazí jen zkušební značka. Rok se ke zkušební značce vyrazí při opakované kusové zkoušce. Výjimkou je snad zkušebna v Klimovsku.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: TIKKA T3 Hunter

Příspěvek od lörinc »

U mé tikky na to paní na policajtech taky hleděla. A hledala značku. Povídám tady, tady a je to teď koupené nové.... A paní odkud to je, kdo to dělá. Povídám Suomi :) , tak prej AHA a nic nechtěla. Ale hned po příchodu to vypadalo že mě požene na zkušebnu taky. Jo a nakonec řekla "tak snad ta značka platí"
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
zekon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 06.9.2007, 17:55

Re: TIKKA T3 Hunter

Příspěvek od zekon »

Takže problém s rokom výroby úspešne a k spokojnosti všetkých vyriešený... poslal som mail na predajcu ten mi poslal späť ,,potvrdenie o roku výroby,, to som odovzdal u policajtov pozreli na to a že to stačí a na 19,5 roka mám pokoj :lol:

Ešte by som vás chcel poprosiť k nastaveniu toho napináčka keby ste mi poradili, chcel by som aby bol trochu tvrdší, mal som s toho dole pažbu a na predu pred spúšťou je imbusák ten som povoli o jednu otáčku zdá sa že to trochu pomohlo ale neviem či je to správne... zo zadu sú tam zase také úplne malé skrutky ale tie vôbec netuším na čo sú tak som do toho nerýpal...
TIKKA T3 .308 Win. Meopta Meostar R2 2,5-15x56 RD 4K
Marocchi 03 Field 12/76
UB .308 Win. / 12 - 70
CZ 85 Combat 9 Luger
Slovenský hrubosrstý stavač
Misak
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pon 04.4.2011, 11:43
Bydliště: Jablonne v podjestedi

Re: TIKKA T3 Hunter

Příspěvek od Misak »

Tento problem jsem mel take a poslal jsem zbran do detexu a stacilo ji take jen doladit a je vse ok :D
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: TIKKA T3 Hunter

Příspěvek od figi »

zekon píše:Takže problém s rokom výroby úspešne a k spokojnosti všetkých vyriešený... poslal som mail na predajcu ten mi poslal späť ,,potvrdenie o roku výroby,, to som odovzdal u policajtov pozreli na to a že to stačí a na 19,5 roka mám pokoj :lol:

Ešte by som vás chcel poprosiť k nastaveniu toho napináčka keby ste mi poradili, chcel by som aby bol trochu tvrdší, mal som s toho dole pažbu a na predu pred spúšťou je imbusák ten som povoli o jednu otáčku zdá sa že to trochu pomohlo ale neviem či je to správne... zo zadu sú tam zase také úplne malé skrutky ale tie vôbec netuším na čo sú tak som do toho nerýpal...

Ten větší šroub "zepředu" je na nastavení odporu spouště, malý "zezadu" je na nastavení napínáčku. V návodu je to dobře vidět.

figi
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
zekon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 06.9.2007, 17:55

Re: TIKKA T3 Hunter

Příspěvek od zekon »

Malý dotaz : keďže predpokladám, že drvivá väčšina majiteľov T3 Hunter s ňou aj aktívne loví potrebujem poradiť, čo by podľa vás bolo pre ňu lepšie - strela Lapua Mega 150gr. alebo 185 gr. alebo 200 gr. ??? Predpokladajme streľbu do max. 150 m, skôr 70 / 100 m a veľkosť zvery diviak 100 kg.
TIKKA T3 .308 Win. Meopta Meostar R2 2,5-15x56 RD 4K
Marocchi 03 Field 12/76
UB .308 Win. / 12 - 70
CZ 85 Combat 9 Luger
Slovenský hrubosrstý stavač
Lubba
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 24.12.2010, 0:21

Re: TIKKA T3 Hunter

Příspěvek od Lubba »

Náhodou jsem se byl podívat v Detexu a nechal si ukázat Huntera, maji je skladem. No nevím, co je na tom tak obdivuhodného oproti CZ. Je fakt, že je to lehoučká flinty, nevím, zejména pro varmintaře jestli je to dobré či špatné zvláště v ráži .30-06 :D
Tvarově i vzhledově mi to přípomíná vzduchovku Slavia 630 standrad, jinak bodeť by závěr nešel lehce, když je tam obrovská vůle a lítá tam jak píst ve válci, kterej má o 2 cm méňe. Povrchová úprava vypadá jak když je hlaveň natřena štětkou, ale třeba nerezne. Zpracování taky nic moc, zvláště když jsem vyndal zásobník a bylo viděť, jak je pod zásobníkem vyšmirglované do poloviny dřevo, neboť do půlky bylo bílé. Je možné, že se sem dováží II. jakost, třeba jako u prutů v rybařině, jenom mi, Češi, to prodáváme v ceně TOP :D . Jo a pojistka u toho cváká téměř jako u ZZK, a to musím vědět, lovil jsem s ní 16 let. Dle mého názoru je to taková zbraň neuškodí - nenadchne.
Když jsem se byl včera podívat na CZ Ebony edition, ta říkám, řekl pro mě má navrch a je o 2 tisíce levnější. škoda, že u této flinty nejde vybrat jakákoliv ráže.
27 tis za huntera mi přijde dost, ale třeba se z toho střílí suprově, to nemohu posoudit. no když ji příští rok vlivem krize zlevní na 15, tak si tuto kulivnici jako jednu koupim na šoupání do lesa :D
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: TIKKA T3 Hunter

Příspěvek od xHonza »

Tikky působí lacině, to je pravda. Pro mne byla právě váha docela důležité kriterium...
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
xxxxx
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: pon 18.4.2011, 21:23

Re: TIKKA T3 Hunter

Příspěvek od xxxxx »

tikka vôlu má, to je pravda a aj preto chodí záver hladko....naproti tomu CZ má rovnakú alebo väčšiu vôlu v chode záveru a aj napriek tomu to zadŕha...a to už je unikát....
Odpovědět