výstava mysliveckého sdružení

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
Pecan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 126
Registrován: čtv 07.2.2008, 10:28
Bydliště: Jeseníky

výstava mysliveckého sdružení

Příspěvek od Pecan »

Naše dědina bude slavit "dny obce" a u té příležitosti si má každý spolek (zahrádkáři, hasiči, včeralaři) a také i myslivci připravit "prezentaci spolku". Jak to má vypadat. V tělocvičně ZŠ budeme mít vyhrazený prostor - pár stolů a stojící nástěnky, na kterých budeme prezentovat naši činnost. Chci se Vás zeptat, jestli máte s podobnými věcmi své zkušenosti, co se Vám vyplatilo, nebo naopak pro příště už nedělat. Já jsem nad tím chvíli přemýšlel a pojal bych to asi takto:

1)posbírat dobové fotografie myslivců, z různých akcí, brigád, zápisy s kronik atd. a udělat takový historický pohled
2)současné dění ve sdružení, jak pracujeme, co vlastně děláme (myslivecká políčka, přikrmování, vypouštění zvěře)
3)lovecká kynologie - představení našich loveckých psů, jejich vlastností a použitelnosti
4)vize do budoucna, pokračování naší činnosti
5)na stolech budou kožešiny, shozy, aby si to lidi mohli "ošahat" podívat se na to

jak to vidíte Vy? Z mého pohledu tuto výstavu nechci pojmout takovým stylem, že tam vystavíme "jenom" trofeje ulovené zvěře.

Díky za Vaše podněty. Petr
Sauer 404 Synchro XT .308w
CZ 550 lux .308w + Zeiss V6 2,5-15x56 ASV
CZ 557 lux .308w + Swarovski 2,5-10x56
ZKM model 2 .22LR
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: výstava mysliveckého sdružení

Příspěvek od Lotr »

Vize dobrá. Ještě bych doplnil nějaké vycpaniny zvěře, vyrobil ze dřeva kopie mysliveckých zařízení, zařídil nějaké sladkosti a nějaké pozornosti pro děti - zviřátkové pexeso například apod., uvařil hrnec zvěřinového guláše a prezentace je dokonalá. Na děti a jídlo utáhneš a přesvědčíš každého. 100x vyzkoušeno a ověřeno v praxi.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Pecan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 126
Registrován: čtv 07.2.2008, 10:28
Bydliště: Jeseníky

Re: výstava mysliveckého sdružení

Příspěvek od Pecan »

zítra ještě narychlo zajdu na základní školu, aby, jestli se ještě vůbec učí děti, nakreslily pár obrázků na téma zvířátka v lese a na té výstavě by bylo hlasování o nejlepší obrázek. To by mohlo taky vyjít. A budu kontaktovat OMS, jestli by nám k tom zapůjčil pár vycpanin a ty modely mysliveckých zařízení. Pár soutěží už mám vymyšleno pro děti, takže se o tom s chlapama na myslivecké schůzi pobavím a uvidím, jak to dopadne :D
Sauer 404 Synchro XT .308w
CZ 550 lux .308w + Zeiss V6 2,5-15x56 ASV
CZ 557 lux .308w + Swarovski 2,5-10x56
ZKM model 2 .22LR
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: výstava mysliveckého sdružení

Příspěvek od Petr1970 »

z jiných akcí (výstavy chovatelů) doporučuju udělat nějakou nenásilnou formou soutěž pro děti-dospělé? - nic složitýho, nic ztrapňujícího že otec nepozná zajíce... záleží z jaké ste oblasti - vesnice, město..
buď něco rovnou vyhrávajícího nebo slosování (jestli ta výstava bude nějak gradovat..) nebo prostě jen "poznej zviřátko, strom, kytičku.."..
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: výstava mysliveckého sdružení

Příspěvek od Zdenek41 »

Doporučuji aby pár zasvěcených a věci znalých myslivců se ujali výkladu třeba k trofejím,knihám k fotkám a pod.Hodně jsem se divil jak je laická veřejnost zvídavá.A to je ta pravá prezentace jak prodat naši práci na veřejnosti.Velmi dobrý nápad.
Pecan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 126
Registrován: čtv 07.2.2008, 10:28
Bydliště: Jeseníky

Re: výstava mysliveckého sdružení

Příspěvek od Pecan »

jsem z dědiny, kde myslivost má své místo a lidi ji mají zažitou a chápou její význam, což je skoro opak, který vyvolaly média na nás, myslivce, v posledních letech. Výstavu trofejí jsem hodně omezil, jeden, dva srnci a pak srnčí a jelení shozy. Nechci, aby to vypadalo jako "chlubení". To v lidech vyvolává docela špatný dojem, kdyby tam byly jen "bílé lebky"... vyčiněné kůže a vycpaniny, které máme zaslíbené. Lidi si chtějí pohladit lišku, jezevce atd :wink: zapůsobit i na jiné smysly, než je zrak. Sám jsem zvědavý, jak to dopadne. Vize by byla, teď ji ještě aspoň z poloviny naplnit a bude to dobré :)
Sauer 404 Synchro XT .308w
CZ 550 lux .308w + Zeiss V6 2,5-15x56 ASV
CZ 557 lux .308w + Swarovski 2,5-10x56
ZKM model 2 .22LR
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: výstava mysliveckého sdružení

Příspěvek od Perník »

Z vlastní zkušenosti doplním následující, historické fotografie táhnou, na takovéto akce často dorazí velká spousta rodáků, kteří pak hledají známé a příbuzné právě na starých fotkách. Budete-li vystavovat nějaké cenné trofeje (medajlové) vyžaduje expozice neustálou kontrolu, zvědavé děti dokáží mnoho. Jinak naprostý souhlas kolegy výše, jídlo a soutěže nejen pro děti určitě veřejnost ocení, stejně tak jako odborný výklad (nikoliv však předvádění se!!!)
Přeji mnoho zdaru, pokud ještě není po akci. A rád bych si pak přečetl o úspěchu akce i jiné zajímavé postřehy.Díky
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Pecan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 126
Registrován: čtv 07.2.2008, 10:28
Bydliště: Jeseníky

Re: výstava mysliveckého sdružení

Příspěvek od Pecan »

už je pár dní po výstavě a napíšu pár postřehů. Jak výstava vypadala: měl jsem k dispozici 3 stojící panely a 3 stoly, které stály před panelama. Termín výstavy - pátek až pondělí.

Levý panel byl věnován srnčí zvěři, která je naše "hlavní" zvěř. Udělal jsem na desce vývojovou řadu srnčích shozů - od špičáka až po zpátečníka, aby si lidi udělali obrázek o vývoji srnčím paroží od ročka až po 8letého srnce. Pak krátké povídání o srnčím, doplněné fotkami a obrázky zvěře a taky trofej nejsilnějšího srnce. Prostřední panel byl věnovaný našemu sdružení, naší činností v honitbě, vypouštění zvěře, myslivecké políčka(smysl, důvod, plodiny) a vše okolo myslivců a na pravém panelu byla trofej jelena a pod ní fotogalerie z našich akcí - huberský ples, myslivecké odpoledne, poslední leče a další akce s veřejností doplněné o historické fotky(1975). Na krajní panely jsem jako pozadí dal tmavě zelený filc a na prostřední panel bílé prostěradlo a pro konstrast doplněné smrkovými větvičkami.

na stolech byly také bílé prostěradla(což bylo povinné) a na nich vystaveny kůže lišky, kuny a jezevce, které si lidé mohli samozřejmě pohladit, dále jelení shoz a trofej srnce, knižky o myslivosti, časopisy, myslivecké podívky atd. a také smrkové větvičky.

na výstavě jsem pracoval sám asi týden vymýšlením a další 4 dny jsem výstavu instaloval. Nebylo to lehké, ale s výstavami mám už menší zkušenosti, takže představu jsem už měl. Největší úspěch měly kožešiny u menších dětí, ale i rodičů a lidí z obce, kteří si třeba poprvé pohladili lišku a další zvěř a byli překvapeni "jemností" kožešiny. Pro menší děti bylo napsané u kuny a jezevce krátké povídání o této zvěři (život, potrava). Výstava byla doplněna o figurínu oblečenou do mysliveckého oblečení (kalhoty, košile, kravata, klobouk a boty).

na neděli jsem měli program v podobě prodeje myslivecké kuchyně a občerstvení (srnčí guláš, jelení svíčková a divočák,zelí,knedlík) Byla škoda, že celý den propršelo, tak se vše odehrávalo v kulturním domě, a ne venku. To lidi odradilo, ale i tak přišli.

Výstava byla hodnocena kladně, až moc kladně, což mě samotného překvapilo :) Myslivci ji viděli poprvé až na otevření výstavy. Do budoucna bych doporučil zapojit více děti - ať na základní škole nakreslí ve vyučování obrázky ohledně přírody, zvěře atd. a vybrané obrázky by byly na výstavě vystaveny a vyhlášeny nejlepší. Udělat pro děti takovou soutěž a tím zapojit děti, kteří přijdou na výstavu i s rodiči.

Myslím, že výstava měla svůj smysl a splnila mé očekávání. Lidi chodili, vraceli se, byla pro ně zajímavá a také poučná. Mým smyslem bylo lidem ukázat myslivost a pozvednout naši činnost, což se snad podařilo. Jednoznačně hodnotím akci kladně.

4pernik: přesně tak, jak jste to napsal, tak já i myslel a udělal. Žádný problém během výstavy nenastal, byli jsme přítomni akorát první den na zahájení a po zbytek výstavy si lidé všechny expozice procházeli sami (vystavovaly všechny spolky v obci) a výstava byla hlídána u vchodu.
Sauer 404 Synchro XT .308w
CZ 550 lux .308w + Zeiss V6 2,5-15x56 ASV
CZ 557 lux .308w + Swarovski 2,5-10x56
ZKM model 2 .22LR
Odpovědět