Jagdterier

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Re: Jagdterier

Příspěvek od Tomáš Karel »

:wink:
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Re: Jagdterier

Příspěvek od Tomáš Karel »

Tak sem se konečně dokopal a můžu vložit fotku s výsledkem ZN ktéré se konali 16.10.2010 v Oboře Volský Žlab. Výsledkem bylo 3. místo s počtem bodů 84 v I. ceně. Jagošům zdar
http://karlos3006.rajce.idnes.cz/ZN_Vol ... 6.10.2010/
braka
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: pon 18.1.2010, 7:51

Re: Jagdterier

Příspěvek od braka »

Ten tvůj jagoš vypadá jak hnědé foxl.
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: Jagdterier

Příspěvek od tornádo »

Zdravím,
po dlouhém přemýšlení jsem se rozhodl, že si pořídím pomocníka a hlavně kamaráda-štěňe JGT.Chtěl bych aby byl ostrý na škodnou,na poslušnosti tolik nelpím.Vím,že je nutné vybírat psa nejen podle vzhledu ale i povahy.Prý se dá ledacos vypozorovat a poznat jaký pes bude v budoucnu už ve štěňecím věku.Je jasné, že budoucí výchova taky hraje svou roli.Proto bych chtěl znát váš názor.Díky :wink:
braka
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: pon 18.1.2010, 7:51

Re: Jagdterier

Příspěvek od braka »

Když nelpíš na poslušnosti a chceš hlavně ostrost tak si vyber z vrhu toho nejdominantnějšího psa.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Jagdterier

Příspěvek od Petr1970 »

spíš bych šel po rodičích - jak pracují, vidět je na zkouškách-praxi...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Re: Jagdterier

Příspěvek od Tomáš Karel »

Tak se mi rýsuje další člen už tak početné jgdt rodiny. Je po Afra Hybráleský lovec a Cesar zo Skalickej. vybral sem si toho v levo. Jagům zdar
http://karlos3006.rajce.idnes.cz/Novy_m ... 020804.jpg
Jiri S.
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: pát 04.11.2011, 19:37

Re: Jagdterier

Příspěvek od Jiri S. »

Zdravím přihlásil jsem se na Vaše forum abych mohl čerpat rady zkušených popř.konzultovat výchovu mé 7měsíční jagdteriérky.Je to poměrně dobře ovladatelná fena,až na přivolaní před zveří nebo na teplé stopě.Řekl bych u mladého nadupaného psa-klasika.Poprvé si v 6měsících udělala výlet na celou (pro mě bezesnou noc od18hod do 07hod) Vyhýbat se teď na nějakou chvíli kontaktu se zvěří asi nic nevyřeší. Teď přemýšlím jestli na odvolaní pracovat pomocí el.obojku nabo to nepotlačovat(krásně hlásí) a pro větší klid pořídit GPS.Ještě 4x foto...http://jiri44.rajce.idnes.cz/nastenka/#Gou071.jpg Předem díky za názory a rady
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Jagdterier

Příspěvek od fesoj »

GPS v každém případě a uvažoval bych i o té variantě pro práci pod zemí. Tím nemůžeš nic zkazit a nikdy nevíš, do jaké situace se ten pejsek může dostat. Můžeš mu tím i zachránit život.
Kritériem pravdy je praxe.
Jiri S.
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: pát 04.11.2011, 19:37

Re: Jagdterier

Příspěvek od Jiri S. »

To fesoj ... Díky za názor,myslíš tedy nezkoušet odvolávat psa pomocí el.obojku (bez "delší ruky" bych si teď akorát kazil povel) a nechat ho dělat jeho práci,i když teď to má spíš jako velkou zábavu...
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Jagdterier

Příspěvek od fesoj »

Nemyslím nic. K elektrickému obojku se nevyjadřuji, protože s ním žádné zkušenosti nemám. Upřímně řečeno, s GPS sice taky ne - ale je jisté, že to je vynikající pomocník.
Kritériem pravdy je praxe.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Jagdterier

Příspěvek od Petr1970 »

no hlavně je to něco jiného..
gps je pro "nalezení" psa, obojek pro cvičení...

problém u obojku je ten, že při použítí byste měli psa vidět a přesně říci co je špatně..
El. obojek "NENÍ" vysílačka.. jestli se vám ztratí pes (neuvidíte ho) v křoví a vy mu budete dávat impulsky, jděte si nafackovat do koupelny a pusťte si u toho fén do vany.. vy nevidíte jestli pes zrovna nesedí u vody, nevrací se.. dávat mu v té chvíli impulsy je blbě...

obojek je jen prodloužení ruky-hlasu-stopovačky nebo čehokoli co používáte..jde o to říci psovi "tohle je špatně" ve chvíli kdy na něj nedošáhnete jiným prostředkem...
a je otázka jestli používat tuto metodu - např. učit odvolávání od štvaní(samostatné práce) ve chvíli kdy máte psa který to má dělat - pes není robot aby jednou ano, jednou ne...

myslím že by měl být používán max na poslušnost a to jen někdy - když už pes "chytne loveckou", je to spíš chyba pána.. navíc je v takokvém rauši že mu budete fakt ubližovat..
prostě když nechci aby mi pes štval zvěř tak ho nemůžu pustit navolno do zazvěřeného terénu - pes to chápe jako "volno".. tzn. začne dělat co má nejraději -a tihle psi mají lovecké pudy sakra silné

doplňuji - myšleno samozřejmě nepustit do zazvěřeného mladého-nevycvičeného psa- pouštět ho kontrolovaně, v klidnějším prostoru, trénovat přivolání a postupně přidávat.....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Jiri S.
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: pát 04.11.2011, 19:37

Re: Jagdterier

Příspěvek od Jiri S. »

To - Petr 1970 Ve svých dotazech jsem určitě nedával do stejné roviny používání GPS a el. obojku. Vím moc dobře na co slouží jedna a na co druhá věc.Dotaz zněl ve stručnosti asi takto: jestli sedmiměsíčního psa, který si štvaní protahuje na dobu, která se líbí jemu ne mě, vybavit GPS pro můj klid a popř. snažší nalezení a nebo odvolání, které je jindy stoprocentní, ale na teplé stopě nefunguje zkusit upevnit el. obojkem ( je jasné, že psovi nebudu posílat impulz, když na něj neuvidím). Vím, že pes není robot, ale jednou za zvěří může, ale také by měl jít v určitých situacích odvolat, nebo se pletu? Díky za názor a prosím o reakci
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Jagdterier

Příspěvek od Petr1970 »

no já nemám "honiče", ale co tak pozoruju-poslouchám tak bych bez gps takovýho psa ani z vodítka nepustil )) ty vzdálenosti co dá jsou naprosto nereálný normálně psa najít...

co se týče elektriky - klidně mu jit dát můžeš, ale jestli budeš postupovat zodpovědně (jen když na něj uvidíš) tak je ti celkem k ničemu - za pár desítek metrů (křoví) psa nevidíš ani nevíškam jde a co dělá...

v tomhle asi já neporadím, tyhle "běhavý psi" jsou mimo mě, já preferuju ty závislý co když mě nevidí tak panikaří a sami hledají stopu )))
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Jiri S.
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: pát 04.11.2011, 19:37

Re: Jagdterier

Příspěvek od Jiri S. »

To Petr1970 Díky za reakci.Do GPS půjdu asi určitě, po tom co jsem o ni četl je to pro tyhle psi dobrá věc.El. obojkem bych musel zareagovat po zapiskani na které by byla 0 reakce ještě před tím křovím,jinak je to opravdu o ničem,ale jak jsem psal,fena začíná už od začátku štvaní krasně hlásit,tak bych jí nerad zradil aby nepřestala.Podobný případ tady někdo popisoval.Náprava je pak asi zdlouhavá,když se vůbec povede.Je fakt že jag není pes který by začal panikařit když Tě ztratí z dohledu,ale neměnil bych i když si s ní asi ještě "své užiju" Za další rady a zkušenosti k mým dotazům předem děkuji...
Odpovědět