Fotky našich loveckých zbraní

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
psdk
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: úte 13.1.2009, 12:24
Bydliště: Opava

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od psdk »

Ta jednuška není zlamovačka, má blokový dolů odsuvný závěr. Hlaveň je původní, vevnitř jako zrcadlo. Nenechate se zmást, ale ráže 7x65R už je hodně stará, ikdyž pořád moderní. Wilhelm Brenneke ji zkonstruoval 1917 a tahle moje krasavice je někdy z ranných 30tých let.
Zbraně Holek jsou repasované, ale hlavně jsou původní, jen kulobrok má novou pažbu.
Mannlicher je udělaný z totálního vraku, hlaveň 6,5x55SE je nová -víceméně není moje, nechal jsem ji stavět tátovi na 60tku.
kozlice Petřík je v původním stavu, zatím bez zásahů
jinak ZG 47 mám taky, ty fotky už tu jednou kolovaly - super zbraň jen trošku těžší ...
http://psdk.rajce.idnes.cz/ZGcko/
ZKK600, ZG47, Savage 99, Mannlicher6,5x55SE, Mannlicher308Win, MannlicherM95, troják Fuckert, KB Holek Brno, koza Holek, Stevens,KB Tikka, Petřík, Husqvarna, Marochi, Voere, CZ75PD, CZ 75RAMI, karabina TIRMAX, ...
dvě Borderteriérky
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od figi »

Samozřejmě, že blokový závěr není zlamovačka, ale právě v tom je to kouzlo tuhosti celého systému.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od nimrod nimrod »

Pěkné kousky. Jak se ti podařilo nacpat do mannlicherovské schránky 6,5x55SE?? :wink:
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
psdk
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: úte 13.1.2009, 12:24
Bydliště: Opava

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od psdk »

nimrod nimrod píše:Pěkné kousky. Jak se ti podařilo nacpat do mannlicherovské schránky 6,5x55SE?? :wink:
Ono to záleží kus od kusu, viděl jsem ty přestavby tři, ve dvou bez problémů, v té mojí se muselo něco malinko upravit aby tam vešly a nesekaly se, ale jde to. Výhodou je větší výběr munice, nevýhodou je ztráta autentičnosti.
Ale viděl jsem už i brutální úpravu podavače i schránky v M-Sch na 308Win(z původní 6,5x54MSch), takže ono všecko jde .... jen nevím jestli by se mi s tím chtělo pilovat při tvrdosti materiálu jaký používali ve Steyru

A co se týče blokového závěru tak je to podobné jako třeba u Ruger No.1 a kdyby po tom někdo moc prahnul tak jednoho takového Rugera mám doma tak trochu navíc, ráže 30-06 a v nejbližší době asi půjde do světa - musím udělat místo v trezoru pro nové kousky do sbírky.
ZKK600, ZG47, Savage 99, Mannlicher6,5x55SE, Mannlicher308Win, MannlicherM95, troják Fuckert, KB Holek Brno, koza Holek, Stevens,KB Tikka, Petřík, Husqvarna, Marochi, Voere, CZ75PD, CZ 75RAMI, karabina TIRMAX, ...
dvě Borderteriérky
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od precechtel »

s tou zlamovačkou jsem se nevědomky uťal, ale i tak mně udivuje, že tento system fa G. Tichý vyráběla. V nedávné min. jsem používal dvojku této firmy / r. 16/70 r.v. 1929 /, k velké spokojenosti. Znám i několik luxusních zbraní této firmy ve svém okolí, vše převážně dvojky v ráži 16 nebo 20. A zbraň Petřík je opravdová rarita. F.
politice a politikům zmar
Uživatelský avatar
Milan.K
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: pon 20.8.2007, 16:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od Milan.K »

Tak přidám i svoje noje prcek z trezoru
http://milandaf.rajce.idnes.cz/30_06/
BAIKAL 27 EM-IC 12-12/70
243WINCHESTER
223REMINGTON - SACO 8x56
Když víme jak,nemineme cíl.
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od nimrod nimrod »

psdk píše:Ale viděl jsem už i brutální úpravu podavače i schránky v M-Sch na 308Win(z původní 6,5x54MSch), takže ono všecko jde .... jen nevím jestli by se mi s tím chtělo pilovat při tvrdosti materiálu jaký používali ve Steyru

A co se týče blokového závěru tak je to podobné jako třeba u Ruger No.1 a kdyby po tom někdo moc prahnul tak jednoho takového Rugera mám doma tak trochu navíc, ráže 30-06 a v nejbližší době asi půjde do světa - musím udělat místo v trezoru pro nové kousky do sbírky.
No právě, bez úprav tam nabiješ jen 2 nebo 3 náboje a už se to štosuje :wink: tvrdost cívky je enormní, takže jedině snad odjiskřit.
G.Tichý ve své době dost kooperoval (tak jako většina) s belgickými a německými puškaři, kdy se nakupovaly celé sytémy a ty se zde už jen doladily a skompletovaly. Ovšem není úplně vyloučeno že to dělal i jako kusovku z plného materiálu - ale moc tomu nedávám. Rytina nese 100% známky rukopisu rytců kooperujících s G. Tichým.
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
jdodo
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pát 12.11.2010, 12:04
Bydliště: Jeseníky

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od jdodo »

http://jdodo.rajce.idnes.cz/DOKUMENTY/ Toto jsou fotky mojí ZG s krátkou hlavní rozptyl na 100 m kruh 5.5cm. Je to ráže 7x64 r.v. 1961 vývrt je ve výborném stavu brynýr je původní téměř neopotřebovaný Pažba je po renovaci dělal to puškař Krbeček ten nos byl uražený tak jej dodělal z jinéko druhu dřeva
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od Zbrojovák »

Pěkná flinta a slušná pažbářská práce, vč. povrchovky šelakem ve fajn tónu. Jen je škoda, že to dřevo v oblasti schránky je z nějakého důvodu pryč.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
jdodo
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pát 12.11.2010, 12:04
Bydliště: Jeseníky

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od jdodo »

Původní majitel si toho asi moc nehleděl železo je v pohodě ale ta pažba byla dost poškrábaná docela hlubokými škrábanci a nos byl uražený úplně toho dřeva kolem schranky jsem si všiml až jsi na to upozornil myslel jsem že to tak má být že schránka trochu vyčuhuje na fotce to vynikne ale normalně to neni vůbec poznat
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od Zdenek41 »

Já bych neřekl,že je dřevo pryč..Jelikož jsem měl ZG doma vím,že se podkládala schránka,rádo se totiž rozložilo celé pero.Jestli to byla unava materiálu nevím,ale táta tam měl podobně podložíno. :wink:
http://zdenek44.rajce.idnes.cz/ZG_47/
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od Zbrojovák »

Zdenku: Myslíš pero pod podavačem? Schránka je ale přišroubována přes pažbu (trubicové ztužovače) do pouzdra závěru, i kdyby to někdo z nějakého důvodu podkládal, neumím si představit, že by vylezla schránka z pažby, to by se pak pero ještě více oslabilo snížením předpětí.
S tím optřebováním dřeva už jsem se u několika hodně onošených flint setkal, dřevo se prostě časem samo odbrousí o hubertus a osahá. I kovové hrany jsou časem zakulacené, prostě se to furt samo leští.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
nodrog
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 19.11.2009, 21:25

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od nodrog »

Už delší čas prohlížím fotografie Vašich zbraní a rozhodl jsem se přidat dvě Zetky. Zetky se mi vždy líbily a tak dnes vlastním jednu celopažbu 7x57 a druhou polopažbu v ráži 6,5x57. Polopažba je s původním puškohledem a má toho nastříleno velmi málo. Původní majitel byl můj děda, který ji v roce 1984 prodal kolegovi ve sdružení a od něho jsem ji po téměř dvou letech přemlouvání v roce 2009 koupil zpět.Odhaduji že vystřelila tak okolo stovky ran a oba majitelé o ni dobře pečovali. Obě dostaly nový kabát a celopažba místo nepůvodní Meopty novou montáž a Zeisse. Vzhledem k faktu, že pokud někde narazím na Zetku je to vždy celopažba, zajímalo by mě zda se polopažba s 60cm hlavní vyskytuje opravdu tak zřídka.
http://nodrog.rajce.idnes.cz/Brno_Z_6%2 ... Mignon_4x/
http://nodrog.rajce.idnes.cz/Kulovnice_Z/
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od Zbrojovák »

Pěkné pěkné. Celkem citlivé renovace.
No zetky byla v obou těchto provedeních, s tím že střední evropě vévodily tenkrát štucy, byla to móda, kterou rozběhl hrabě Mannlicher - kulovnice M.Sch.1903 až 1910.
Polopažbený model Z, šel více mimo střední evropu. U nás v ČR a SR jsou vidět hlavně štucy proto, protože to byla služební zbraň Státních lesů ČSR. Hlavně v ráži 6,5x57.

Celopažbené Zetky jsou líbivé flinty. Měl jsem postupně 3ks - u všech se musela měnit hlaveň, 9,3x62, 8x57IS a 8x64S.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od Toma »

Měl sem Zetku 8x57 JS polopažbu,hlaveň byla 57 cm dlouhá.Vývrt byl v horším stavu,ale povrch nádhera.Jak kdyby byla z černého skla.Dnes bych byl schopný po ní pátrat a dostat ji zpátky.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Odpovědět