Sightron SIII SS 3.5-10x56 LR IR4A

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Sightron SIII SS 3.5-10x56 LR IR4A

Příspěvek od figi »

Shivo, dříve jsi prosazoval NF a teď už máš naštěstí jiný názor, ale lépe než NF " koukají " všechny známé ( uznávané ) značky kromě některých výrobců v USA. Takže to není podle mého zrovna nějak vysoko nasazená laťka pro srovnání.

Ideální je se přes kupovaný model puškohledu alespoň podívat, každému vyhovuje něco jiného, důležitá je velikost a intenzita bodu, tloušťka osnovy. Posouzení optických vlastností za šera a v noci je záležitost také velmi individuální. Sám jen díky tomu, že si mohu vzít ven šest typů puškohledů, které používám a koukat s nimi střídavě až do setmění na jedno místo se stejným zvětšením, si mohu nějaký závěr udělat, ale díky výbornému zraku to posoudím určitě jinak, než někdo, kdo bohužel za šera tak výborně nevidí.
S mými ( Zeiss, Meopta, Sightron ) puškohledy není totiž problém v tom, co si pamatuji z dřívějších dob, že jsem s kvalitním pozorovacím dalekohledem viděl zvěř, a v puškohledu už ne, naopak ale v tom, že zvěř vidím - rozeznám - stále, ale schopnost přesného a spolehlivého zamíření se s přibývající tmou rapidně zmenšuje a to i s bodem. A v tom teď vidím ten hlavní rozdíl mezi puškohledy, které používám.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sightron SIII SS 3.5-10x56 LR IR4A

Příspěvek od Shiva »

Nebudu se poustet do dalsi pochybne ci neplodne diskuze.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: Sightron SIII SS 3.5-10x56 LR IR4A

Příspěvek od duch Pampuch »

Shiva píše:Nebudu se poustet do dalsi pochybne ci neplodne diskuze.
Bohuzel mas pravdu, ja ji castecne vyvolal, pak nad tim dost premyslel a kazdy jsme tvor s indiviualnimi vlastnostni a potrebami, co se puskohledu tyce, tak verim jen dobrym recenzim mechanicke odolnosti a zbytek si kazdy musi zkusit a vybrat sam dle potreb. Ja mam treba oci v coudu a potrebuji v noci zvetseni alespon 10xpri objektivu 56mm, dalsi resi hlavne propustnost svetla, jiny antireflexy ..Nejlepe pujcit a porovnat.
losthorizon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: ned 22.11.2009, 20:26

Re: Sightron SIII SS 3.5-10x56 LR IR4A

Příspěvek od losthorizon »

Nechápu, proč by zde měla probíhat pochybná, či neplodná diskuze? Myslím, že se snažíme diskutovat slušně, na úrovni a tak, aby diskuze něco přinášela. To, že NF nekouká zase tak moc extra, je celkem známý fakt. O Sightronu jsem napsal, že sklo nebude jeho silnou stránkou z toho důvodu, že jsem prosil o srovnání s Meoptou (cca stejná cenová kategorie) a o Meoptě je známo, že zrovna sklo má vynikající. Nemyslel jsem to nijak špatně, ale zase se nenechám přesvědčovat o tom, že Sightron kouká tak skvěle. Meoptu nevlastním, ale osobní zkušenost s ní mám takovou, že je srovnatelná s Zeissem. Oproti tomu, když jsem teď porovnával Diavari a Z6, tak Z6 byla výrazně lepší. Tak jsem to vnímal já. Závěrem - i figi mi potvrdil, že Sightron je kvalitní optika a kouká velmi dobře, ale opticky je za Meoptou atd.
Uživatelský avatar
ridgeback
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 185
Registrován: pon 14.4.2008, 16:20
Bydliště: pardubice

Re: Sightron SIII SS 3.5-10x56 LR IR4A

Příspěvek od ridgeback »

Tyto puškohledy jsou vidět stále častěji. Na srazu ve Světnově jsem prohlížel SSIII 6-24 x50 . Sklo skvělé, osnova i na 300m jemná a ostrá. Super!! Nejsou slyšet žádné negativní ohlasy. Kde jsou nejnižší ceny?
Ruger M77 LH 30-06 Meostar R2 2-12x50, dvojka 16/70, hnědý Labrador, Forester
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Sightron SIII SS 3.5-10x56 LR IR4A

Příspěvek od figi »

V USA :D
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
ridgeback
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 185
Registrován: pon 14.4.2008, 16:20
Bydliště: pardubice

Re: Sightron SIII SS 3.5-10x56 LR IR4A

Příspěvek od ridgeback »

Tak jsem včera na střelnici zkoušel SSIII 6-24 x50. Sklo, klikání, paralaxa a osnova pro laika jako já OK. Mám rád osnovu v druhé ohniskové rovině. Na střelnici prostě super. Puškohled jsem musel upnout do montáže oproti ostatním puškohledům cca o 1,5cm více dopředu. Dnes jsem ho vzal provětrat do přírody. Obraz mi trochu kazila mlha. V podvečer ustoupila a osnova mil-dot byla i v šeru ostrá a zřetelná. Proměnná paralaxa může při lovu trochu zdržovat.
Ruger M77 LH 30-06 Meostar R2 2-12x50, dvojka 16/70, hnědý Labrador, Forester
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sightron SIII SS 3.5-10x56 LR IR4A

Příspěvek od Shiva »

Paralaxu si muzes nastavit a nehybat s ni. stejne jako u puskohledu ktere nastaveni paralaxy neumoznuji. Navic po tme paralaxu stejne nenastavis. Pri strelbe do 150m je to pak jedno a pokud budes strilet dal tak to bude asi nejspis pri uplnku nebo na snehu a tam na to budes mit dost casu.
Nikdy jsem s tim nemel problem.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Sightron SIII SS 3.5-10x56 LR IR4A

Příspěvek od Josef Kuřitka »

K tomu co řekl Shiva nelze víc dotat. Snad jen toto. Pokud máš max vzdálenost okolo 150m, tak stačí nastavit na 100m (protože většinou vyjdou někde uprostřed) a při menších zvětšeních zvládneš všechno. Pokud by jsi měl větší přiblížení - já za sněhu a měsíce střílím i pod 100m se 16x ( a z noh nad 100m i 24x - pokud kočka , liška stojí u újedi ), tak tam se už vyplatí paralaxu doladit-je le to jednoznačně lepší, i když na 50kg sele, na vzdálenost do těch 150m, je chyba vytvořená 100% nenastavením paralaxy nepodstatná.
Odpovědět