Montáž Leupold QR - Mauser (Zetka)

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
lovec8x57
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: úte 15.9.2009, 20:51

Montáž Leupold QR - Mauser (Zetka)

Příspěvek od lovec8x57 »

Zdravim všechny. Ať jsem hledal jak jsem chtěl, nikde jsem nenašel tenhle typ na závěr typu Mauser. Vyrábí to vůbec Leupold? Jinak předem říkam že nechci weaver, chci aby ta flinta drobet vypadala. Díky Michal
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Montáž Leupold QR - Mauser (Zetka)

Příspěvek od zispo »

Tak jsem hledal, dá se koupit mezi kus.Májí ho pouze v zahraničí. Ale myslí že to bude dost vysoko.
losthorizon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: ned 22.11.2009, 20:26

Re: Montáž Leupold QR - Mauser (Zetka)

Příspěvek od losthorizon »

Já na Mauseru montáž Leupold mám. Nemam QR, ale STD (viz.http://www.leupold.com/mount/) a jsem spokojený, objektiv puškohledu (56) mám cca 3mm nad hlavní. Pozor ale na to, koho necháte montáž na flintu namontovat - na závěry typu mauser to není zase tak jednoduché...
lovec8x57
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: úte 15.9.2009, 20:51

Re: Montáž Leupold QR - Mauser (Zetka)

Příspěvek od lovec8x57 »

Taky jsem na ni před chvílí koukal, je to v podstatě klasický šwenk. Mohl bych Vás poprosit o to kdo montáž dělal, kde jste jí zakoupil a jestli by bylo možné dát tady nebo zaslat fotky? diky M.
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 179
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: Montáž Leupold QR - Mauser (Zetka)

Příspěvek od gawein »

Leupold std montáž není švenk, je koncipovaná jako pevná montáž.Zadní šrouby slouží jen ke stranové korekci.
QR montáž můžeš použít na Z typ na M98,ale musíš si při montáži pohlídat rozdíl výšek předního a zadního oka a někdy i rádius u zadního kamene. Ale hlavní problém budeš mít pokud nemáš nejak upravenou kliku závěru tak ani při nejvyšších kroužcích nepodsuneš kliku pod okulár puškohledu.Takže pokud chceš namontovat meoptu,zeisse apod zapomeň na leupold montáže. Může ti to fungovat pokud dáš nejvyšší kroužky u Leupold optiky ale chce to vyzkoušet.Další problém může být odstup od oka ikdyž dáš dopředu extended kroužek a budeš mit delší pažbu nebo kratší tubus na puškohledu budeš se muset natahovat k optice.
Suma sumarum Z a leupold montáž je trochu problém. Ale jinak leupold montáže jsou super a nedám na ně dopustit.
Hanuš
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pát 17.8.2007, 16:29

Re: Montáž Leupold QR - Mauser (Zetka)

Příspěvek od Hanuš »

a jdou leupold montáže na cz 550, optika bude leupold.
o.r.k.o.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 222
Registrován: ned 15.7.2007, 11:59

Re: Montáž Leupold QR - Mauser (Zetka)

Příspěvek od o.r.k.o. »

Zdravím,nemáte někdo zkušenost s Montáží Leupold QR na Tikka T3? Puškohled mam Docter 3-12x56.
Popřípadě nevíte o podobné montáži která drží nástřel a nestojí 8000Kč?
Tikka T3x varmint 243win, GRS bifrost, Zeiss V6 2-12x50 BT
Blaser R93 profesional 8x57JS, Doscter 3-12x56
CZ452FS 22wmr sightron 4-9x40
Iž26 16/70-16/70
Odpovědět