Chytání drobné?

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Chytání drobné?

Příspěvek od cejlon »

Mám 10-ti měsíčního německého ohaře a stalo se,že se mu při vystavování na blízko zvedla slepice a on ji chytil.Slepice byla v pasti,chtěla vyletět z pod větví.To byl pro něj signál a samozřejmě s ní udělal krátký proces-nemoh jsem nic dělat.Domnívám se,že jde o něžádoucí chování.Jde o to,zda-li ho za to trestat,nebo ne.Aby mi nezačal pernatou zapírat,anebo ji měl vůbec obavu přiná?et? dík za ohlasy
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

ahoj je to nežádoucí chování loni když jsem byl na vlohovkách tak se o tento spůsob lovu snažili pomalu všichno ohaři :? díky tomu asi i moje fena skončila na prvním místě :D protože tu to nenapadne pokuď se bažant nebo zajíc nemůže dostat z křoví tak stojí jak socha jestli mohu doporučit tak trénuj na volných plochách na ?ňůře a potrénuj daun aby byl 100% protože mě setr po pár vteřinách vystavení vyrážel tak jsme trénovali na ?ňůře a dnes před zvěří daunuje :lol: . přeji pevný nervy a kynologii zdar
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

jenom bych doplnil, že disciplína klid pře zvěří pernatou je velmi důležitá pro ohaře. To co se Ti stalo, bych řekl, že je náhodná událost, teď jenom nesmíš dát psovi příle?itost, aby se situace opakovala. Tj. musíš bez nějakého trestání utvrdit základní poslou?nost - to co zmiňoval Leon - ?ňůra, vystavování, daun, hledání prováděj především ve víceletých travních porostech, vojtěžkách, jetelech, prostě tam, kde na psa vidí?. Nehledej v houštinách, kde na něj nevidí? a kde má zvěř ztí?enou možnost úniku. Jinak pes nesmí za vzlétlou zvěří zaskočit, doporučuji, abys mu vždy při vzlétnutí pernaté ostře velel daun a trval na dokonalém provedení, případně velet daun hned, když pevně vystavuje. Je to potom jako když najde u srstnaté. Usuzuji, že tvůj pes bude náru?ivý lovec, to je velmi pozitivní pro další loveckou praxi, ale dá to velkou práci a trpělivost takového psa zvládnout a umravnit, v tom Ti přeji hodně pevné nervy, jednej i při trestání rozvážně a s chladnou hlavou. F.
politice a politikům zmar
Odpovědět