Antimyslivost

Máte nějaký TIP na pěkné stránky nebo literaturu o lovecké-myslivecké nebo střelecké problematice? Podělte se prosím.
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: Antimyslivost

Příspěvek od tornádo »

Musíme hledat chybu v nás.Podle toho jak se chováme tak nás hodnotí ostatní.Jméno myslivosti kazí jednotlivci a média ještě přilévají olej do ohně.Tak to je,nic jiného než smířit se stím nám nezbývá.Když se bude chovat zodpovědně 99,9% myslivců zodpovědně stačí aby jeden udělal průšvih a vezeme se všichni.
Uživatelský avatar
Karlos23
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon 09.1.2012, 20:58
Bydliště: Český Ráj

Re: Antimyslivost

Příspěvek od Karlos23 »

Tak jsem dnes nějakým omylem narazil na další stránky, kde nějakej dement dělá veřejně z myslivců ožralý nemyslící hovada.
Článek se jmenuje "Zabij myslivce, zachráníš srnu".To snad mluví za vše. :evil: :evil: :evil:
http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Myslivost
vhool

Re: Antimyslivost

Příspěvek od vhool »

...no trosicku nechapu tvuj dovetek ...jednak necyklopedie je vse mozne jen ne seriozni stranka.delaji si tam srandu snad ze vseho a zrovna tohle mi prijde vcelku usmevne ... navic tva citace neni nazev clanku ale je to prezentovano jako opak "valecneho pokriku" myslivcu lovu zdar ze strany greenpeace ... takze je fajn ze jsi sem dal odkaz ale trosku se zamysli nad zbytkem tveho prispevku :) :wink:
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Antimyslivost

Příspěvek od dalas »

Článek se zamýšlí nad mužskou částí populace, kde propuká lovecký pud a ženskou částí, kde jde jen o výjimky. Z toho se dá vydedukovat, že člen greenpeace musí být v drtivé většině žena. :D
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: Antimyslivost

Příspěvek od tornádo »

motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Antimyslivost

Příspěvek od motolada »

Jó pánové stím se dnes už počítá,není to jediné fórum kde jsme terčem nadávek nebo posměchu,samozřejmě si za to asi z 60% můžeme sami.Stačí jakýkoliv článek o mysl.a podívat se na diskuzi dole,to je počteníčko.
Zkoušeli jste se někdy do takové diskuze zapojit a vysvětlit těmto zabedněncům o čem ta mysl. je?Já ano po různu na internetu,nedávno jsem naše zájmy hájil na čtyřkolkáckém fóru kde máme i svoje celé téma :lol: No diskuze jadrná naštěstí se to i s ostatními rozumnými lidmi podařilo!Avšak ne nadlouho jakmile přejde další strana bude to nanovo ale tu osvětu je třeba dělat :!:
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: Antimyslivost

Příspěvek od tornádo »

ano,já se také pokoušel o nápravu ale marně.Ti lidé sou zaujatí a jakákoliv snaha nemá smysl.
Uživatelský avatar
Karlos23
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon 09.1.2012, 20:58
Bydliště: Český Ráj

Re: Antimyslivost

Příspěvek od Karlos23 »

Pravda, jsou i horší články, který do myslivosti jdou na tvrdo. Ale nějak mně právě tahle forma přišla dost zákeřná,protože je vidět, že autor ví dost o myslivosti, a přesto jí shazuje.
Ale s přihlédnutím na další témata jsou to opravdu stránky,které nestojej za to se rozčilovat. 8)

A to, že si to často děláme sami je taky recht.
Letos jsem byl na asi 16.ročníku závodů psích spřežení. Jmenuje se to "Šediváčkův long". Prý je ten závod pojmenovaný na počest psa, kterýho nějakej myslivec zastřelil zapřaženýho v saních. O tom závodu mluvěj každej rok i v televizi a ta historka myslivcům na popularitě určitě nepřidá. :cry:
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Antimyslivost

Příspěvek od dalas »

Hmm Šedivák, nějak mě to připomíná Jacka Londona.
Já si myslím, že většinu těchto lidí, antimyslivců , irituje to, že se pořád obhajujeme a přesvědčujeme je, jak jsme dobří, a že prasárny jsou výjimkou. Ano, pokud je to člověk nezaujatý, který chce vědět, jak to v myslivosti funguje, je dobré mu to objasnit tak, jak to je. Většinou se přizná, že musí změnit názor ve prospěch myslivců.
Pak je ale skupina, která mi připomíná psa. Čím více se bráníš, čím více se snažíš uniknout, tím více ho to dráždí a on útočí. Pokud ale psovi narveš loket do mordy a tlačíš ho do ní, je to pro něj zcela nezvyklá situace, se kterou si jeho pudy neví rady.
Tohle aplikuji na ortodoxní nepřátele myslivosti. Se vším co vymýšlí s úsměvem souhlasím a ještě si navymýšlím totálních kravin navíc. Většinou je to přestane bavit.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Antimyslivost

Příspěvek od Onďa »

V saních toho psa nikdo nestřelil, to už se to asi vyprávěním trošku přikrášlilo. Pes utekl a někdo ho zastřelil u sousední vesnice. Organizátor závodu na webu dokonce ani nepíše, že to byl myslivec. Což mi přijde od něj mile korektní, neb by asi nedalo moc práce přiživit mysliveckou antipatii uvnitř musherské komunity..
web zde http://www.sedivackuv-long.cz/?page_id=46 abyste viděli, že nekecám :D
Jinak souhlas s tím že si to dost děláme sami. Chodím teď do kurzu a ty historky, co slýchám od kluků těsně nad 18, co už jsou činní v nějakým tom sdružení jsou dost síla, i když z toho osekám nějakou tu latinu (pasti, kočky a psi bez ohledu nato, kdo je nebo není MS, dravci atd..
Btw, mezi kolegama, známýma a tak se taky snažím o osvětu. Někdy je až překvapující, jak ti lidi dost změní názor, když jim to vysvětlím - teď v zimě např. často "řešíme" pobíhání psů, když je "zas nějakej blbec buzeroval" atd. Je spousta těch, co nás nemají rádi jen proto, že z nevědomosti sklouzávají do stereotypů.. Chce to jen dvě zdánlivě jednoduché věci - kvalitní osvětu a pokud možno ty stereotypy nenaplňovat :wink: :D
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
Uživatelský avatar
Karlos23
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon 09.1.2012, 20:58
Bydliště: Český Ráj

Re: Antimyslivost

Příspěvek od Karlos23 »

S tím hlavním organizátorem se osobně znám a je to docela férovej chlap.Tím, že na tom netu nepíše nic zlého o myslivcích, má u mně plusový body. :D Já jsem tu historku slyšel od někoho jiného, už zkreslenou a ani jsem nevěděl, že to byl Kučerův pes.
S tím přeháněněním to je dobrej způsob.Jednou jsem byl svědkem, když nějakej chlápek v hospodě vysvětloval, jak myslivci používají náboje, který se v těle roztrhnou, a jak je to hrozně nehumální. Přitočil se k němu borec a říká: To je ještě prd, taky mají speciální výbušný náboje do brokovnic a tím když tě střelí, tak tě to roztrhá na tak malý kousíčky, že nikdo nepozná co to trefil. A že to maj myslivci hlavně na škodnou, a jako obranu proti pytlákům. :wink:
Chvíli bylo ticho, pak se ten borec začal smát a s ním všichni okolo.Ještě pak podotkl, že se to jen nesmí používat v budovách.
O cokoli se pak ten provokatér snažil sklízelo už jen smích.
Tenkrát jsem ještě s myslivostí nic neměl, ale dodnes si to pamatuju jako humornou historku. :lol: :lol: :lol:
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Antimyslivost

Příspěvek od Lesomil »

Zdravím :) !
Tady zase již před hodně lety vypustili staří myslivečtí mazázi po hospodách (i jinde) krásnou historku o setkání s medvědem v místních lesích.... :wink: No nějaký čas se okolní lesy hodně zklidnily.... (Samozřejmé je, že to nezbaštili všichni....)
Odpovědět