kulobrok - opakovaná rána/posun zásahu

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
navip
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: úte 26.10.2010, 12:49
Bydliště: okr.ČK

Re: kulobrok - opakovaná rána/posun zásahu

Příspěvek od navip »

Nějak jsem nepochopil na jaký příspěvek je ta reakce - svěráková flinta ?
Pak je to vpořádku a já ti děkuji za nadhled. Bylo by škoda plevelit pěkné vlákno OT dohady, zda je či není nastřelování jediným problémem opakované rány u kulobroků. Pufr
navip
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: úte 26.10.2010, 12:49
Bydliště: okr.ČK

Re: kulobrok - opakovaná rána/posun zásahu

Příspěvek od navip »

To že jsou termostabilní svazky hlavní nijak nepopírám,ale ty jsou už z názvu prosty toho posunu a o nich tady asi řeč není.Vlákno se jmenuje posun zásahu při opakované ráně a na to mně nenapadá jiní řešení než to které jsem uvedl. Nicméně jsem tě jako moderátora pochopil a sibuji že už v tomto vlákně ani nepípnu :)
psdk
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: úte 13.1.2009, 12:24
Bydliště: Opava

Re: kulobrok - opakovaná rána/posun zásahu

Příspěvek od psdk »

Tak svěráková metoda není zas tak tajná :-) hlavně je spolehlivá
Ale k posunu zásahu - tak jak psali kolegové, v tomhle ohledu je Zhčko zlaté a dá se pálit jedna za druhou. Mám starý lehoučký KB Holek a druhá rána mi jde o 10cm nahodu, třetí o 17 cm nahoru. Je to daň za malou hmotnost.
Nastřeloval jsem nedávno dva kulobroky Zoli 7x57R/12 a 7x57R/16 Při intenzitě ran cca co 30-50 vteřin se bod zásahu neměnil.
Asi je to kus od kusu jinak intenzivní projev ohřevu, ale KB holt nejsou dělané na rychlopalbu.
ZKK600, ZG47, Savage 99, Mannlicher6,5x55SE, Mannlicher308Win, MannlicherM95, troják Fuckert, KB Holek Brno, koza Holek, Stevens,KB Tikka, Petřík, Husqvarna, Marochi, Voere, CZ75PD, CZ 75RAMI, karabina TIRMAX, ...
dvě Borderteriérky
Odpovědět