Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Boci1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 12.12.2011, 17:49

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Boci1 »

To vypadá taky dobře,jestli s tím budeš dělat,tak sem,prosím,dej fotku jak to dopadlo.Jestli ty angličani už nejsou k mání,tak je to škoda.Já mám teda kompletní balení,tj. mořidlo,odstraňovač nátěrů,vosk,lesklou i matnou polituru.dělá se s tím opravdu super.
gampl
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 08.12.2011, 16:52

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od gampl »

:D
Naposledy upravil(a) gampl dne pát 27.4.2012, 17:40, celkem upraveno 1 x.
gampl
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 08.12.2011, 16:52

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od gampl »

:D
Naposledy upravil(a) gampl dne pát 27.4.2012, 17:41, celkem upraveno 1 x.
běžkař
Častý návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 21.1.2010, 21:14

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od běžkař »

Ahoj pánové,
potřebuji radu. Před pár dny jsem sundal z mé ZKM 456 pažbu, abych si ji upravil dle svého gusta. Malorážka byla nastříkaná barvou. Nevypadalo to špatně, ale říkal jsem si, že to obrousím a nechám v přírodní kresbě dřeva s nějakou povrchovkou. Poté, co jsem to obrousil, tak jsem zjisti, že je tam pár tmelených míst tudíž by to vypadalo dost blbě. To znamená, že musím dát na pažbu zase nějakou syntetickou barvu. Neviděl jsem moc zbraní nastříkaných barvou, takže moc nemám představu, jak by to v reálu vypadalo. Zatím jsem rozhodnutý pro černý lak. Chtěl jsem matný, ale kamarád lakýrník mi říkal, že v místě, kde budu zbraň chytat se to časem vyleští a nebude to vypadat dobře (asi má pravdu). Proto mi doporučil raději lesklý lak.
Ptám se tedy, jaký lak byste volili, lesklý nebo matný? Pokud jste viděli nějaké zbraně v různých barvách, která vás třeba oslovila? Věřím, že můžou vypadat i jiné celkem dobře, proto přivítám každý postřeh.
Prosím hlavně nepiště, že kazit pažbu barvou je barbarství atd. Důvody proč to dělám jsou zřejmé.
Děkuji moc za rady!!
Pěkný den.
Pavel
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od zispo »

Dobrý den. na zbraň se v armádě dává Krilonová barva a nebo toto je to na stejné bázi http://www.finn-hunter.cz/index.php?pag ... &Itemid=29
běžkař
Častý návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 21.1.2010, 21:14

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od běžkař »

Děkuji Zispo. Nevíš, jesli se pod tuto barvu dává nějaký základ? A jestli to může přijít normálně na dřevo. Ani tam není napsané, jestli je to lesk nebo mat.
To all: nemáte s touto povrchovkou nějakou zkušenost?
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od milan »

Já používám na sportovní pažby polyesterovou černou matnou barvu, pod ní tmel.
Úchopová místa po třetí vrstvě, kterou provedu štětečkem jen tam co je třeba, posypu cukrem krupicí, pak další 4 – 5 vrstev.
Po dokonalém vytvrzení barvy úchopová místa velmi jemným smirkem přebrousím až se mi ukážou krystaly cukru. Ty potom vodou rozpustím a hrubost doladím dle potřeby smirkem.
Pak to pečlivě vyčistím a dám tomu poslední vrstvu (přidávám trochu více tužidla).
běžkař
Častý návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 21.1.2010, 21:14

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od běžkař »

Milane,
děkuji ti za inspiraci. Ale je to pro mě nereálné udělat. Pochybuji, že lakýrník který to má dělat, si s tím bude chtít tak vyhrát. Sám si na to netroufnu. To by asi dopadlo špatně, což opravdu nechci, protože jsem si s tím doteď dal celkem dost práce. Kdybys znal (nebo někdo jiný) někoho z Moravy (Olomoucko), kdo to dělá, byl bych vděčný za doporučení.... Ideálně na SZ. Díky
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od xHonza »

Ahoj máte někdo zkušenost s otěruvzdorností těch barev od NFM co citoval Zispo?
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od zispo »

pokusím se ti nafotit malorážku a Ar 15.Dám to sem.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Petr1970 »

nevím jestli to bylo tady, kdyžtak se omlouvám za off-topic, byl tu odkaz na nějakého puškaře co celkem pěkně(podle mě) repasoval různé staré flinty - K98, zastava, sks...? jednoduchý web, s popisem co na té zbrani bylo děláno....
nemá někdo odkaz?

díky
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: úprava flinty

Příspěvek od fesoj »

Dneska jsem si vystřelil z kamarádovy staré Galašky v r. 7x64 a přiznávám se, byl jsem nadšen. Má na ni starý Zeiss 6x42 a kdysi na ní byla vyměněna hlaveň. Jinak, jak tady už bylo psáno, jde o letitou zbraň s patinou danou dlouholetým používáním. Že prý poslední dobou mu to nějak nejde - jednou podstřelí, jindy nadstřelí. A protože při tom ověřování nastřelení první ranou netrefil na 100 m terč formátu A4, poponesli jsme ho asi na 60 m. Pak už to šlo a srovnal se /má na puškohledu rektifikační kolečka, takže odpadlo pracné horizontální štelování pomocí kladívka na klapkové montáži/, dosáhl soustřel o průměru cca 5 cm a byl spokojen. A že prý si musím taky vystřelit. Nechtělo se mi, říkal jsem škoda patron, ale nedal jinak. Ta flinta mi vyloženě sedla, jen ta hladká plastová originální botka mi klouzala po tričku a byla příčinou toho, že mi jedna rána utekla asi o 3 cm, zbylé 3 na těch 60 m vytvořily perfektní trojlístek. Další štelování jsme neprováděli , bylo jasné, že ten jeho rozptyl je způsoben rukama nebo očima a ne flintou a že s tím asi nic víc nenaděláme. Ale měl bych jednu otázku pro fajnšmekry : Věřím tomu, že kdybychom původní botku nahradili profilovanou gumovou při zachování původní délky pažby, zbraň by líp seděla v rameni, - aspoň já tuhle zkušenost s těmito botkami mám. Ale Galaška je dnes přece jen už historická flinta. Nebyla by ta výměna botky trochu necitlivým zásahem ?
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Lotr »

Na to Ti fesoji jednoznačnou odpověď nikdo nedá. Sám jsem velkým příznivcem ZGéček, ale pokud píšeš, že je flinta v plné práci, tak bych botku určitě vyměnil, vždyť důležitý není vzhled zbraně, ale její funkčnost. Původní botku zavřeš do trezoru a když budeš chtít flintu repasovat nebo obnovit původní vzhled, není přeci problém jí vrátit. Výměna botky není žádný necitlivý zásah do zbraně, takže bych to neřešil a botku vyměnil.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Zbrojovák »

Jsou dnes botky, které už nějak vypadají, třeba Pachmayer, mám je (vysoké) na dvou zbraních - jak ZG, vzhledem k ráži nutnost, tak kozlici, tam jsem potřeboval malinko prodloužit pažbu.
U ZG bych to neřešil, je to funkční věc.
Jediná flinta kde by mě nenapadlo botku měnit je Mannlicher-Schönauer, tam je původní originál se schránkou, takže to už by byla škoda, i když i to se někdy děje, jak vidno. Stejně tak rohovinové nebo želvovinové botky na starých loveckých zbraních, tam je to škoda. ZG není historická zbraň :wink:
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Odpovědět