Browning GTS vs Beretta SV 10 Perenia III nebo S.Pigeon III

Vše o brokovnicích
Odpovědět
zevlik
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: stř 28.7.2010, 15:26
Bydliště: Zlatá Koruna

Browning GTS vs Beretta SV 10 Perenia III nebo S.Pigeon III

Příspěvek od zevlik »

Chci si koupit brokovnici ráže 12/76 a prosím vás o radu. Budu s ní chodit na pár honu ročně na kachny a bažanty, takže mi flinta nejspíše vydrží na celý život. Na střelnici chodím jen opravdu málo. Rozhoduji se mezi Browning GTS Elite (krásná rytina, hezký dřevo, flinta mi sedí, ale pocitově je taková moc masivní, těžká) Beretta SV 10 Perenia ( sedí mi taktéž, ale vzhledově horší než Browning) nebo ještě přemýšlím nad Beretta 687 Silver Pigeon III ten se mi možná zamlouvá ze všech nejvíce. Má tady někdo zkušenosti s uvedenými kozlicemi. Dál ještě řeším délku laufu, jestli 71 nebo 76. děkuji všem za reakce.
Brno Super 7x65r/12 Meopta Meostar R1 3-12x56
Browning BAR Eclipse gold .30-06 Spr Meopta Meostar R1 1-4x22
Beretta 687 Silver Pigeon III 12x76
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Browning GTS vs Beretta SV 10 Perenia III nebo S.Pigeon III

Příspěvek od kojot »

Zní to jako: jsem příležitostný řidič, jedu pětkrát do roka do sousední vesnice k rodičům na oběd. Proto jsem se rozhodl koupit Lamborghini LP 640. :lol:
Koukni se ještě na Browning B725, ten se zase líbí mě. Elegantně stavěná zbraň v obdobné cenové relaci. Jinak bych pocitově z tebou uvedených tří vybral stříbrného holuba III. s délkou hlavní 71 cm, přestože jsou to všechno sportovní brokovnice.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Browning GTS vs Beretta SV 10 Perenia III nebo S.Pigeon III

Příspěvek od michalos »

Asi tak nějak...ono pokud fakt jdeš párkrát ven a dvakrát na střelnici je lepší začít u té nějaké "škodovky na odření " a pak sám zjistíš co preferuješ....on i ten holub trojka rezne jak liška když ju nebudeš po každé vycházce mazat...tak proč flintu za moře peněz do začátku..??
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Browning GTS vs Beretta SV 10 Perenia III nebo S.Pigeon III

Příspěvek od gonias »

Pánové myslím, že by jsme se v radách měli opravdu omezit na Browning GTS vs Beretta SV 10 Perenia III nebo S.Pigeon III , případně na zbraně stejné kategorie.

Znám spoustu lidí, co najedou ročně řádově několik tisíc km a auta mají několikanásobně dražší než nějaká škodovka.

Myslím, že zbraně se kupují nejen pro užitek, ale také pro radost, takže proč kupovat něco na zkoušku, když mě srdce táhne ke zbrani u které je cenový předpoklad, že bude dokonalá.

Já jsem pro Browning B725.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Browning GTS vs Beretta SV 10 Perenia III nebo S.Pigeon III

Příspěvek od Petr1970 »

no na druhou stranu, co tu řešíme?

dotazující si všechny vyzkoušel - z hlediska techniky se asi shodneme že nebude problém s ani jednou..

a jelikož už našel jednu "co mu sedí nejvíc" )) tak bych mu radil koupit tu...

protože to při tom objemu nemá šanci nějak hloubkově otestovat a najít krajní limity jednotlivých zbraní, asi bych se fakt řídil pocitem líbí-víc-míň-nejvíc...

v téhle kategorii chybu neudělá tak proč to řešit jinak než "bez mozku"?:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět