Porovnani Hornady InterBond & SST (S&B PTS) v rezu

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

SST

Příspěvek od Josef Kuřitka »

To: Andy. Já chválím SST i v 7,62. Jinak sedmičkáři z toho "padají na prdel" při lovu černé proto, že většinou stříleli 11,2 SaB a ta Hornadka (i PTS) prostě víc platí.
sako80
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.11.2006, 19:42
Bydliště: SK

Příspěvek od sako80 »

tak v sedmicke to je uplna nadhera ja mam sice vlastnu laboraciu na 850 m/s ale strielal som aj fabricke a bol som spokojny
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

To Andy:
já si myslim, že neni možný, aby při stejnym výrobnim postupu, kterej předpokládám při výrobě stejnýho typu střely pro různý ráže, jedna střela měla plá?? v podstatě skoro dokonale(Možná úplně dokonale) spojený s jádrem a druhá tam měla takový mezery, to bych se spíš zamý?lel nad původem fotografií a zda-li se vůbec jedná o fotografie a ne o obrázek...
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Jiri ja stale nevim co tu resis. My se bavime o tloustce plaste a terminalni balistice strely. Ty resis zda se na nejakem obrazku po rozriznuti oddelil plast od jadra. U SST je to "normalni" jelikoz jadro neni chemicky na jadro vazano. Ze to po rozriznuti jine (typove stejne) strely co nasel Lovec nebylo, je preci fuk.

Znovu opakuji, resime terminalni balistiku a spokojenost s SST v razich 308 a 7mm. Kazdy to ale vidime jinak. Nicmene od toho je forum, aby jsme si to sdelili.
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Asi jsem se dost nechal unýst těma obrázkama... Z tvých příspěvků jsem pochopil, že ten řez vypadá jinak(odchlípnutej plá?? od jádra), protože se ře?e jiná ráže, to si myslím, že je nesmysl, psal už jsem o tom předtim...

Jednou jsem četl nějaký článek o střele PTS, je to v podstatě střela SST, tam jsem se dočetl, že je to střela pro pomalejší ráže a méně vitální zvěř... W308 se dá naládovat různě a podle toho si myslim, že se taky bude odvíjet spokojenost lovce...
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Proste nekomu se to pri rezu odchliplo... jinemu ne. Vem to cert.

Dulezite je, ze SST/PTS se v 7mm dle nekterych myslivcu chova setrneji nez v razi .308 . Kdyz se podivas na ten rez, tak je alespon pro me markantnejsi, ze plast strely je tlustci a diky mensimu prumeru strely bude drzet lepe po hromade. Cili vetsi prubojny unicek, mene se rozevre.
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
LosYelenos
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 101
Registrován: stř 19.9.2012, 9:16

Re: Porovnani Hornady InterBond & SST (S&B PTS) v rezu

Příspěvek od LosYelenos »

Ja mel PTS v .243win (byly to ty SB) a ze to bylo rychle nemusim nikomu rikat. Fungovalo to dle meho hodne dobre - od rychle strely se neda ocekavat ze nebude podlivat, ale byl podlity strelny kanal o prumeru cca 5-6cm(to co se muselo vyhodit) a padalo to v ohni. Bohuzel sem s tim strilel nejvic dancata + nejakou holou a par lisek. Ted mam SST 165grs do .308win a musim to jeste naladit a pak se bude o5 strilet danci hola mozna nejakej spicak jelen. Kazdopadne dam vysledky casem. Ikdyz je to trochu OT zkousel jsem i lapua scenar 167grs a na tu holou je to vpohode jen to musi mit mensi rychlost. Ja to nakonec udelal kolem 800m/s a kdyz jsem to hnal ven 45grs AA2520 850m/s nebylo to uplne ono, ale foto lisky sem radsi davat nebudu.
LosYelenos
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 101
Registrován: stř 19.9.2012, 9:16

Re: Porovnani Hornady InterBond & SST (S&B PTS) v rezu

Příspěvek od LosYelenos »

Tak v sobotu jsem ulovil danělu (šmoulu) 35kg po vyvržení, vzdálenost necelých 150m, SST 165grs a pod tím 39,5grs Acc2460 OAL 71mm. Rána na komoru, z nástřelu cca 15m, vstřel ok kolem žádná podlitina (jen takové ty blány, ale zvěřina úplně čistá) a výstřel průměr cca 3 cm o5 bez podlitin (zase jen takové ty blány, ale po odstranění těch blan úplně čistá zvěřina) jakoby se to maso jen vyrvalo. PS pokud přijdu na to jak se sem dávají fotky tak tu budou.
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Porovnani Hornady InterBond & SST (S&B PTS) v rezu

Příspěvek od lörinc »

až na toho šmoulu, dobrý :wink: :lol: . Lovu zdar!!
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Porovnani Hornady InterBond & SST (S&B PTS) v rezu

Příspěvek od fesoj »

Šmolku pradlenám nechávejte a ten výraz nepoužívejte, :( je to slovo nehezké, převzaté z řeči německé ! Laňka, srnka či dívenka, všem sluší název čiplenka, znalecky si je prohlížíme, jaké jsou "ve zvěřině", hodnotíme... :wink:
Kritériem pravdy je praxe.
LosYelenos
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 101
Registrován: stř 19.9.2012, 9:16

Re: Porovnani Hornady InterBond & SST (S&B PTS) v rezu

Příspěvek od LosYelenos »

Lovu dík! A sorry za tu šmoulu, tak příště budu psát dvouletá daněla. Jak se tu dávají ty fotky?
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Porovnani Hornady InterBond & SST (S&B PTS) v rezu

Příspěvek od Jiří K. »

Lovu zdar!
Návod jak vložit obrázek je zde :
viewtopic.php?f=13&t=11

Ještě poznámka pro LosYelenos. Téma je porovnání střel InterBond-SST(PTS) v řezu. O účincích jsou tu jinná témata.
Odpovědět