Noví adepti

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Uživatelský avatar
téměř
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 11.10.2012, 22:20
Bydliště: Velké Březno

Noví adepti

Příspěvek od téměř »

dobrý den,jsem tu nový a nejsem si jist jestli toto téma už nikdo nezaložil,já nic podobného nenašel,jestli ano tak tohle smažte,mám na vás takovou otázečku hodnou zkušeným a dlouholetým členům mysliveckých združení,proč je takový problém se dostat jako nový člen do ms?proč mají všude stop stavy apod.?copak mladí lidé nedokážou do ms přinést nějaké pozitivum,prosím jestli tu jsou hospodáři,předsedové,ale i jiní členové ms ať mi to prosím nějak vysvětlí,díky moc za odpověď.Spozdravem M.Temer :?:
Naposledy upravil(a) Karel61 dne stř 10.8.2016, 0:52, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Oprava pravopisu v nadpisu
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: noví adepti

Příspěvek od MiraDuchek »

Zjednodušeně je myslivecké sdružení skupina predátoru kdy každý další člen ještě ke všemu mladý ubíra ostatním
členum ulovek nebo jiné bonusy.
Pokud nemáš svoje pozemky nejsi příbuzny nebo aspon rodiný přítel tak se nikam nedostaneš.
Je tu šance akorát u tzv. poplatkových členu tj. dáš 30 000 a dostaneš povolenku na určitý počet kusu holé zvěře plus černá
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Josef Pejchar
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: stř 10.9.2008, 13:50
Bydliště: Brno

Re: noví adepti

Příspěvek od Josef Pejchar »

Dostat se do cizího sdružení je velmi obtížné, nicméně ne nemožné. Přidám svoji zkušenost: pocházím z vysočiny, po ukončení školy jsem nakonec zůstal kousek od Brna. Provozovat myslivost pouze po víkendech mi nestačilo, takže jsem se rozhodl najít sdružení v blízkosti Brna.
Vzhledem k tomu, že jsem neměl žádné známé myslivce u Brna, použil jsem internet a vyhledal si myslivecká sdružení v okolí Brna, měl jsem podmínku, aby sdružení bylo maximálně 15 km od místa bydliště. Napsal jsem písemnou žádost o přijetí za člena či hosta sdružení a žádost rozeslal na cca 20 sdružení. Absolvoval jsem několik setkání a rozhovorů a výsledkem bylo, že jsem měl nabídku na členství od 4 sdružení. Nakonec vyhrálo to přímo v místě bydliště.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: noví adepti

Příspěvek od motolada »

Taky si myslím,že je problém.Ale tak jak píše kolega nade mnou nevzdával bych to.Ono v každém združení členi ubývají a takové vlastnictví psa ti určitě obrovsky pomůže,napsat do žádosti že jsi pracovitý a ochoten se podílet ještě lépe sám budovat zařízení,podporovat různé akce atd.... není na škodu.
Osobně beru největší posunovadlo do združení PSA.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: noví adepti

Příspěvek od fesoj »

Ono tohleto "uzavření se do sebe" funguje jen do té doby, než ta "stará garda" opravdu zestárne a najednou vidí, že např. ustanovení provozního řádu o tom, že členové starší 60 let jsou osvobozeni od brigád a krmení, jaksi nelze použít, protože těch mladších se jaksi nedostává - a když se k tomu dokonce u některých starších členů připočte neochota, případně neschopnost lovit a neplní se plán nejen v holé, ale i v trofejové zvěři, pak tu novou krev mezi sebe pustí. Třeba neradi, ale pustí, protože jim nic jiného nezbývá. A jelikož dnes mezi mladými lidmi ubývá těch, pro které by byla myslivost prioritou, dochází i k tomu, že ti, kteří chtěli držet místo ve sdružení pro svého syna, najednou zjišťují, že synáček se nepotatil a nemá zájem. Nemam nic proti tomu, aby ve sdružení fungovaly "rodinné klany" , naopak mne mrzí, že ani jedno z mých 5 dětí myslivost nedělá. A jsem rád, že když ne nikomu z mých dětí, tak aspoň někomu třeba úplně cizímu můžu předat zkušenosti - a že vůbec o ně je nějaký zájem.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Karlos23
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon 09.1.2012, 20:58
Bydliště: Český Ráj

Re: noví adepti

Příspěvek od Karlos23 »

Já s myslivostí taky začínám a jak píše Fesoj, v mnoha sdruženích dnes chybějí mladí, takže když jsem se přihlásil do kurzu dostal jsem návrh i ze sousedního sdružení. Všude budou koukat co jim nový člen přinese. Já střílím,troubím, pracuju a až odejde můj starej ohař k Pánu, pořídím si myslivecky upotřebitelnýho, takže pro sdružení, kde funguje starší garda jsem přínos.
Soused z vedlejší vsi si udělal zkoušky rok přede mnou, ale práce mu smrdí a s každým jedná jako velkej frajer, tak ho nikde nechtějí, i když je z myslivecký rodiny. Jestli se nesrovná, tak to bude leda dobrej adept na pytláka.
Pes je velká valuta a makat,nebo platit. :lol:
PS: Nešlo by opravit tu hrubku v názvu tématu.
noví adepti podle vzoru mladí ...leda pak nový adeptky...to bych bral... :lol: :oops: :lol:
plok
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: sob 10.10.2009, 18:23

Re: noví adepti

Příspěvek od plok »

To bude určitě kus od kusu, sdružení od sdružení. Já to zkusil u sdružení nejvhodněji umístěného mému bydlišti a nebyl jakýkoliv problém. Samozřejmě, po roční adeptůře, o mně hlasovali, ale prošel jsem plným počtem. Sami si uvědomují, že věkový průměr je hodně vysoko a najít nové, mladé, kteří rádi přiloží ruku k dílu bude čím dál větší problém.

Jinak...nový adeptky je taky špatně..když, tak nové... :wink:
nový může být leda adept!... :wink:
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: noví adepti

Příspěvek od Posmiros »

Já si udělal zkoušky z myslivosti asi před třemi lety a až do letoška mi trvalo se rozhoupat, abych s myslivostí začal i v praxi :) S přijetím za adepta jsem neměl žadný problém. je to dané asi dvěma důvody: 1. máme pozemky a celkem obděláváme asi 120 ha a za 2. když kouknu na stáří lidí ve sdružení, tak je nás tam celkem asi 25 lidí na honitbu asi 2200 ha, z toho 5 lidí do 30, 2 do 40, další tak 2-3 do 50 a zbytek přes 50 spíš 60 a víc let.
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: noví adepti

Příspěvek od fesoj »

To jste tedy proti nám samý mladík - z 20 lidí včetně adeptů a čekatelů máme 6x 70+, 7x60+, 1x50+, 1x40+, 2x30+, 2x20+ a 1 pod 20. 4 po infarktu, 3 chromajzlové, dalšímu odcházejí ledviny a ti ostatní staří bojovníci také zrovna nekypí zdravím. Vskutku bojeschopná jednotka.
Kritériem pravdy je praxe.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: noví adepti

Příspěvek od Posmiros »

Ono to stáří zas až tolik o stavu nevypovídá :) Ve výsledku je nejdůležitější kolik lidí ve skutečnosti chodí pravidelně do honitby, což je tak 5-6 lidí. Což mě se zrovna dvakrát nedaří- Od nedělního večera do pátku jsem ve škole, pak doma práce až nad hlavu, přítelkyni taky nemůžu zanedbávat a vyjde z toho že se dostanu do terénu max dvakrát za víkend, takže to stojí za prd :D
Naposledy upravil(a) Posmiros dne pon 15.10.2012, 7:25, celkem upraveno 1 x.
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: noví adepti

Příspěvek od kasari »

to Posmiros - už jednou jsem tě upozorňoval SZ na zbytečný citování příspěvku nad tebou. Věřím, že už si to vezmeš k srdci. Díky
Ulkomaalainen...
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: noví adepti

Příspěvek od Petr1970 »

taky vysočina, letos "lístek"... je to všude stejný - zasloužilý členové, svoje sdružení, pouze příbuzný atd... ale když dojde na práci, psy... tak začínaj už měknout...

protože ty rozumnější si začínají uvědomovat že lidi potřebujou, otázka jestli jsou kvůli tomu schopný něco podstoupit - nějak se chovat, nebuzerov...... kvůli novým názorům nebo snaze něco dělat trochu jinak atd...

měl sem štěstí na sdružení, ale za poslední rok (ještě před zkouškama) sem dostal nabídky do 3 sdružení v okolí 10 km od baráku ....

jinak jsou podle mě faktory co pomáhají, jak bylo zmíněno - pes, zájem, trubka..... rozumní si to uvědomují, ostatní budou mít problém

druhá věc že někdy je lepší do sdružení nejít, protože hodně lidí, party, hádky.. takže je i docela dobré nejdřív poznat (nebo zkusit hosta..) sdružení a někdy jít o dům dál...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
téměř
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 11.10.2012, 22:20
Bydliště: Velké Březno

Re: noví adepti

Příspěvek od téměř »

děkuji za rady,za tu hrubku se táké moc omlouvám, :roll:
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: noví adepti

Příspěvek od kopov.c »

To Karlos Všude budou koukat co jim nový člen přinese. Přeju ti,aby ti ten optimismus vydržel :lol:
Jinak to dobře popsal Mirek Duchek a plně s ním souhlasím.Ono je pravda,že je v dost sdruženích vysokej věkovej průměr,ale v ono jim to dost často vyhovuje.Ne všude dělají nějaký brigády a podobně,zemědělci škody zatím taky nevymáhají.Tak proč tam tahat někoho novýho a nedej bože mladýho a lovu chtivýho? Vždyt tet tam loví tři-čtyři,revír mají pro sebe,nikdo jim do toho nekecá a zvěř neubírá.Tak proč někoho brat? Takhle je to bohužel tady v okolí a pokud v MS nemáš rodinu,nebo pozemky,tak ti nic nepomůže. Ani pes-vdyt na dosled někoho seženou a když neseženou,tak to tam nechaj shnít a jedou dál.
Takže snad se příští rok zvednou nájmy honiteb,at se černá množí a dělá pořádny škody at zemědělci začnou vymáhat tvrdě škody :) To jediný je může donutit k zamyšlení..
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: noví adepti

Příspěvek od Hirc »

U nás spíše řešíme problém s tím, že mladí adepti, prostě nejsou. Přičemž základní parametry nejsou myslím nijak nereálné...
- bydlet v místě honitby nebo alespoň v rozumné vzdálenosti (přespolních máme až moc)
- ochota aktivně pracovat pro MS, ideálně "samonaváděcím" způsobem (cca do 20h ročně)
- mít úctu ke zvěři a dodržovat mysliveckou etiku a provozní řád MS (ne si jen chtít zastřílet - jedno jak, jedno co)
- obrovskou výhodou je samozřejmě pes (případně ochota si ho obratem pořídit a vycvičit)

Přesto platí, že Ti kteří splňují body 1-3 téměř nejsou... :?
Odpovědět