7x57R a tě??í zvěř

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Daněk

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Já jsem ulovil daňka pouze jednoho, ale měl jsem trochu problém s tím, že měl poměrně hodně tmavý hrbet a světlé břicho a a část boků a tak jsem se špatně chytal na trupu se záměrnýn bodem. Střílel jsem na to barevné rozhraní , za lopatku a byl jsem trochu nízko. Jinak po ráně asi tak na 80m z 8x57JS TIG skoro neznačil( pouze se oddělil od tlupy), odběhl a asi třicet až 50m, kde zpomalil do kroku a tě?ce odcházel. Dostřelil jsem ho druhou ranou na opět na komoru- pod hřbet. První rána ?la za pravou lopatkou ?ikmo přes komoru a výstřel byl na levé straně za bránicí. Způsob lovu- čtyřdenní šoulačka. Do té do by to pro mě byla neznámá zvěř a čekal jsem, že jen po trochu slušné ráně(komorové) spadne jak pytel brambor.
Lukas.Dolezal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 204
Registrován: úte 12.12.2006, 19:37
Bydliště: Pardubicko

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

jelikož budu s průvodcem tak doufám, že mě dostane ke zvěři blí? a stejně budu střílet na přímo na lopatku, abych měl jistotu, koupím krabičku RWS ID 11,5g a zkusim ještě sehnat lepší optiku nějakou starší meoptu 7x50 nebo tak něco, protože se čtyřkou zeissem to sice jde,ale kdybych musel střílet dál... :?
LukasD zh 324, 7x57R/16
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

To all: je fakt že nejsem úplně zkušený lovec dančí zveře a moje informace jsou z velké části zprostředkované - zkušenosti kamaráda který má dančí oboru a který tvrdí že stačí aby "daněk slyšel ránu a už leží".
V jiné nejmenované ale slavné oboře zase tvrdí že po letech zkušeností jejich i co se týče ráží používaných hostů, se jim jako nej ráže osvědčila 9,3x72R která " zabíjí a nerozbíjí", samozřejmě jim jde o zvěřinu kterou prodávají.

Ale asi zlatý pravidlo je jednodu?e dobře trefit jak zmiňuje Andy.

To Tomfi: nevadí, nejsem urážlivej a naopak budu rád když jako reakce vystane co nejvíce názorů a hlavně zkušeností, ikdyby to znamenalo že budu za trotla budu zace o nečo moudřejší
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

daněk

Příspěvek od US OPTICS »

moc těch daňků střelených nemám, ale většinou zůstaly do 30 metrů od nástřelu. snažím se vždy za plecka, ale když nechci aby moc odcházely, tak přes plecka a je vždy v ohni. Jinak lovím 270W. Teď budu zkoušet tu 6,5x55 na srnčí, tak jsem zvědavý na účinky.
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Příspěvek od tibi1 »

US jak ti fungovala 270 W na srnciu? bol si spokojny? ake strelivo?
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

270W

Příspěvek od US OPTICS »

for tibi1 : na srnčí úplně bez problému, jednou jsem střelil srnu na 15m (zadní komora), bál jsem se že na tak krátkou vzdálenost to nepředalo dost energie. Srna vůbec neznačila zásah, ale také neode?la z nástřelu. Zůstala stát a cca po 10 vteřinách se překulila na bok a dvakrát odkázala. vždycky všechno v ohni (myslím srnčí), ale Nosler Partition 9,7g - FEDERAL. Na ostatní zvěř také dostačující. Nikdy jsem nepotřeboval dohledávat se psem, ale je to taky o tom kam to trefí?.
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Sierra game king

Příspěvek od Vojta »

Také jsem mněl 7x57R a používal jsem 9g poloplá??-to byla bída.přešel jem na sierry a naprostá spokojenost, výborná balistika i ranivost(střílím do 200m) Myslím, že by to nebyla špatná volba,na druhou stranu Norma - neznám nic lepšího- na kvalitě se nedá šetřit!

To Alda: Mám taky 7x64, jaké máš zkušenosti se Sakem v této ráži???
Odpovědět