Odhlučnění bot

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Odhlučnění bot

Příspěvek od motolada »

Tak už jsem z těch mých prabosů neštastný.
Nemám jim co vytknout kromě té hlučné podrážky.
Nechal jsem ji v Prabosu vyměnit,ale je toto samé.
Už mě napadlo,že tu podrážku natřu nějakým sajrajtem co se dává na dutiny na auta.Udělá to takovou měkkou vrstvu,ta by snad neklapala,pokud zase nebude smrdět :roll:
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Odhlučnění bot

Příspěvek od fesoj »

Klapání na 100% odstraníš, když si ty boty zuješ a poneseš je v ruce - ale za takovouhle radu se prý střílí na měkko :!: :lol:
Kritériem pravdy je praxe.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhlučnění bot

Příspěvek od kopov.c »

Asi su blázen,ale bez bot a to klidně i v dešti,mrazu,břečce nebo sněhu došoulávám k rudlu už léta. Odkoukal jsem to od jednoho známího který tehdá došolával prasata v mrazu a sněhová vánici.Tehdá střelil prase,ale boty mu než se vrátil zafoukal sníh a našel je až druhej den :) Zkus na podrážku nalepit nějakej slabej filc-asi to bude lepší než ten gumoasfalt :)
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Odhlučnění bot

Příspěvek od Hirc »

a co si nechat ušít nějaké "chlupaté návleky"? Něco jako ty pytlíky co mají v zimě u doktora, aby mu pacoši nezaflákali ordinaci. Akorát že ty bys je musel mít z flauše nebo lodenu.

Já to teda zatím řeším neoprenovejma holinama s měkkou podrážkou - Kamik Lucas. Nejsou sice tak stabilní v porovnání s těmi, co mají vibram podrážky, ale nedupou...
Uživatelský avatar
pavlos
Nový návštěvník
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 25.10.2012, 18:48

Re: Odhlučnění bot

Příspěvek od pavlos »

No dřív jsem se taky vyzouval, ale po problémech se zády už jsem od toho upustil. Ne , že bych je měl z běhání po revíru bosky , ale nesmím se prochladit. :-)
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Odhlučnění bot

Příspěvek od motolada »

No ono to vyzouvání jsem tu už videl :lol:
Nejde ale jen o přišoulání k růdlu,tam bych to snad vydržel i když na rovinu -pokud jdu k rudlu tak většinou si člověk může dovolit více než,pokud jen šoulá.Prasata jsou hlučná a ledcos odpustí.
Mě ale boty klapou samozřejmě pořád takže tohle to neřeší,vejít tudo dodu na zmrzlou polní cestu,silnici,nebo cokoliv pevného je katastrofa!
parsoni
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: stř 29.12.2010, 14:47
Bydliště: od Tábora co by kamenem dohodil
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhlučnění bot

Příspěvek od parsoni »

Jediné co mě napadá a co asi také brzy udělám na svých botách je dát k ševci aby obrousil původní podrážku a nalepil mechovku jako bývala např.na důchodkách-ale zatím se mi nechce pokusničit na botách za 4000,- :-)
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Odhlučnění bot

Příspěvek od Reno »

No sakra... :shock: Netušil jsem, kolik kolegů tady ke zvěři došoulává či došoulávalo "na Apače", tedy bosky a možná i s nožem v zubech... :lol: Jinak málo platné - vibramové podrážky jsou obvykle koncipovány na dostatečnou výdrž v kamenitém terénu, takže jsou poměrně tvrdé. Přestože byly původně určeny zejména pro vysokohorskou turistickou obuv, paradoxně na mokrém kamení či kořenech klouzají výrazně více, než staré klasické gumové podrážky, z čehož nemají za mokra na KAMENITÝCH STEZKÁCH radost ani turisté... :? Bohužel - dnes je vibramová podrážka na většině obuvi určené pro pobyt v přírodě. Nejtižší obuv do lesa, jakou jsem kdy měl, byly nějaké "noname" kožené kotníkové botky s mechovou podrážkou. Takže až přijde čas výměny podrážky u mých trekových bot, nechám si tam od ševce dát mechovku.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Odhlučnění bot

Příspěvek od motolada »

Takže to lze!Odpověď zní mechovka?Poptám se u opraváře obuvi,nebo radši v Prabosu
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Odhlučnění bot

Příspěvek od Reno »

Ano, budeš to muset poptat a možná i bude problém sehnat vhodný materiál. Jak jsem si všiml, mechová guma se dnes na obuvi nejčastěji používá jako tlumící mezikus mezi botou samotnou a tvrdší podrážkou např. z vibramu. Tato mechovka bývá značně měkká a velice rychle ji sešlapeš (osobní zkušenost). Obuv s kompletní mechovou podrážkou je dnes k sehnání poměrně zřídka a většinou ještě s jemným či úplně chybějícím vzorkem, tedy ne zcela vhodným pro chůzi v terénu. Ale takzvaně nehlučné nebo tiché podrážky se vyskytují i na různé "security" obuvi a to i s dostatečným vzorkem. Každopádně pokud se ti podaří nějakou vhodnou mechovou podrážku sehnat, musíš s rychlejším opotřebením počítat.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Odhlučnění bot

Příspěvek od motolada »

To by snad nevadilo,boty mám pouze na lov.
Odpovědět