Tak co hony pánové?

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od Petr1970 »

Leon: nevím jestli vymyslel, v sobotu sme byli na posledním honě, neulovilo se nic (doslova nic)... normálně místo výřadu - nástup, proslovy a "salva" takže je to asi rozšířené :-), i když jsem si připadal jak v armádě - "střelci zleva doprava, jednotlivými ranami, pal" :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od Zdenek41 »

Pánové budete někdo skrze sněhovou kalamitu zastavovat sobotní hony?Ptám se hlavně tech z Vysočiny.Díky.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od Leon »

kolem mě se už ruší hony nemá to cenu rušit zvěř když je tolik sněhu v sobotu jsem měl jet na Malou skálu a tak to zrušily je tam víc jak metr sněhu
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od Perník »

to Petr 1970: je to u nás dlouholetá tradice, že po výřadu posledního honu na drobnou se na počest ukončení lovecké sezony drobné zvěře pálí slavnostní salva, máme to rádi, tak to držíme. určitě vím, že to není nic objevného

to Lotr: no, mám li podávat zprávu z honu u Vás, tak to už se musím určitě zůčastnit! (ne že bych nějak váhal!) :wink:
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od Lotr »

4 Perník - samozřejmě, jsi v soboturáno očekáván.

U nás se ruší hony na drobnou, protože žádná drobná není :(
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 862
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od Georg.H »

Zdravím...
dnes naháńka u MS Lukavec...počasí přálo a úlovek stál za to...
Lesu lovu zdar


ObrázekObrázekObrázek
romann
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: sob 26.1.2008, 17:31

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od romann »

Včera jsme měli hon plánovalo se že střelíme tak 20 zajícu aby dostal každý jednoho.Už po druhém kole v lese jsme měli skoro splněno tak jsme vypustili jít na pole po kukuřici kde je zajícu dost a šli jsme na les že tam jich ještě pár střelime a mohla by tam byt liška a prasata.Nakonec se nám povedlo střelit 26 zajícu 1 liška a jedno prase. A kolega co střílel na lišku měl ruskej automat první rana s-bal asi mu zustal v laufu a pustil tam hned brok a výsledek je na fotce naštěstí se nikomu nic nestalo.http://romannh.rajce.idnes.cz/druhy_hon/#
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od Toma »

Snad se mu tu lišku nepodařilo střelit?
Lovec zabíjí jednou ranou.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3411
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od dalas »

Vzhledem ke sněhové pokrývce (30cm) jsme dělali jen lesy, protože byli všichni zajíci právě tam. Ulovili jsme 35 zajíců a 1 kohouta. Protože to stačilo na podělení ukončili jsme hon předčasně a další dvě plánované leče se nedělaly. Potěšující ale je, že i přes lesní koncentraci hodně zvěře uniklo.
to romann: stačí zaříznout a může to nosit pod hubertusem. Nebo možná na Sicílii by byl zájem. :D Podstatné ale je, že se nikomu nic nestalo.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
romann
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: sob 26.1.2008, 17:31

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od romann »

Toma píše:Snad se mu tu lišku nepodařilo střelit?
Ne ten byl rád že byl rád tu lišku střelil soused co stál vedle.To mu chlapi taky říkali ať to zařízne a že muže jit do banky loupit.
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od Perník »

V sobotu 18.12.jsem se díky pozvání kamaráda Lotra zúčastnil honu v MS Pátek na Lounsku. Za pravého zimního počasí byly naplánovány 4 leče. Terén byl sice kluzký, ale mrzlo a sníh nebyl mokrý takže chodit po revíru vcelku šlo. Svatý Hubert nám přál hned v první leči, kde jsme narazili na černou a podařilo se ulovit jedno sele. V dalších lečích už černá nebyla a tak se ulovilo něco drobné zvěře, 3 zajíci a 2 bažantí kohouti. Celý den jsem si v přátelské a téměř komorní atmosféře užil, pobyl jsem s přáteli, které nevídám každý den. Jen škoda, že jsem se kvůli jiným povinnostem nemohl zúčastnit večerní Poslední leče. Podle toho co jsem se dozvěděl to muselo být opravdu parádní. Byl to opravdu pohodový a krásný den, i kvůli takovým mám z myslivosti radost. Lotře díky.
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od Lotr »

Perníčku, kamaráde, nemáš zač. Jsem rád, že se Ti u nás líbilo. Upřímně řečeno, jsem měl z výsledku honu obavy, ale jak vidno, lovecká Štěstěna nás neopustila. Lovu zdar!
Obrázek
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od Lotr »

Tak se nám ta naše tradiční ozbrojená silvestrovská procházka nad očekávání vyvedla. V druhé leči z prostor bývalé skládky vyběhl kus černé, proběhl kolem vyjevených kolegů a zase zmizel. Chvíli na to zmizel můj pes, aby se vrátil v doprovodu bachyně s 10-ti selaty. 4 z nich se podařilo ulovit, ale mezi kolegy se rozšířila zpráva, že ten první kus černé běžel nějak divně, možná byl postřelený. Zřejmě důsledek naháňky u sousedů předchozí den. Vydali jsme se po jeho stopách a našli jsme ho nedaleko, jeden z hostů ho zvedl ze zálehu, další host na něj několikrát vystřelil z kulovnice. Vitalita černé zvěře je neuvěřitelná, i přes četné smrtelné zásahy jsem ho musel dostřelit. Celkem jsme ulovili 5 ks černé. Na ozbrojenou procházku revírem to není špatný výsledek, ne? :D
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od Vojta »

Na našem předposledním ,,lesním" honě jsem byl korunován králem. Ulovilo se 31 zajíců, 27 kohoutů a psi strhli 3 slabá srnčata. V lese bylo hojně zajíců. Některé zajíce které jsem si vyšlápl jsem nechal kamarádům, které jsem mněl pozvané a i přesto jsem ulovil 5 zajíců a k tomu 6 kohoutů, takže radost z lovu byla násobená úspěchy kamarádů. Poslední leč byla veselá.

Poslední společný hon, který vždy pojmeme jako vycházku pouze členů našeho MS byl také vydařený. Zajíce jsme již nechtěli příliš lovit a tak hospodář povolil 4-5 ks. Nakonec se ulovilo 6 zajíců, 25 kohoutů a psi opět 2 ks srnčího. Opět se mi poměrně dařilo a ulovil jsem 1 zajíce a 4 kohouty.

Tradiční čestné salvy zakončili rok plný krásných zážitků při společných lovech na drobnou zvěř. Počasí nám po celý rok přálo a nezažili jsme žádný propršelý nebo blátivý hon. Opět jsme se sešli s kamarády, které vídáváme pouze při těchto společných honech. Myslivecké soudy nám připomněli, jak se chovat :-) a myslím že každý si tento náš společný podzim užil do sytosti.

Myslivosti a drobné zvěři zdar!!!
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od Zdenek41 »

Máš poslední hon z přesunutého termínu se vyznačoval -20 což přešlo v nadherný přímo ladovský hon.Nezapomenutelný pohled z lesů na ves,všude sníh a ze všech komínů stoupal kouř.Ani se nedivím,že Ladovi obrázky jsou nesmrtelné.Mám rád všechny autory co čerpají z vesnického prostředí.Jejich málo snad jen pan Troška a to v trochu jiném žánru.První leč začala vesele při -18.Také to podle toho vypadalo z 5 zajíců 1 to se odrazilo i v druhé leči z 5 taky jeden.Vylezlo slunce a zalilo celé okolí a nebe jak blankyt,co víc si přát.I s tou uspěšností to bylo lepší.V lečích i 10 zajíců vždy 2 až 3 na výloži.Věděl jsem,že v této části zajíci jsou,ale tolik jsem ani ve snu nepředpokládal.Na výřadu 14 zajíců a dobrá 40 zůstala v lese zdravá.Jak říkám na semeno.Za dva hony co jsme pořádali se ulovilo 29 zajíců na 350 hektarech, 670 jsem nechal stát.Myslím si,že na Vysočinu dobrý.Sedělo se do rána,druhý den Sivestr :wink: Tak se mi ani dneska na prasátka ještě nechce.
Odpovědět