Lov kladkáčem

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Ne,vetsinou maj vsude posedy,nebo treestands,ale stary borci chodej,co vim,a taky maj "nalovino" ;-),to nejde s posedem vubec srovnavat...vlastne jsem taky zacinal s tou hruzou na zadech kdyz jsem chodil do lesa,jako zacatecnik,nez jsem se s jednim takovym lovcem pametnikem seznamil,co prave lovil jen ze zeme, a vis co je zajimavy? Nikdy jsem ho nevidel v maskaci!Vzdycky jeansy a klidne i kriklavou kosili,nebo svetr......proud
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Sitka »

to verim, stary paky moc camo nepouzivaj. Ja jsem vzdy camo mel, ale ted jsem nejvic spokojenej s tou hnedou od Kuiu, pro me to nej. Lov z treestand jsem parkrat zkusil, ale to neni pro me, ja mam rad kontakt se zveri. No a kdyz je los v riji 20m od tebe, tak to srdce jinak busi, nez kdyz jsi na strome :)
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

tu cest jsem nemel,ale par veci z lovu jsem videl,a zadna sranda jak te zahlidne:-),ale zase jsem mel rudl vlku na dvacitce(dobra,i tricitka to mohla bejt) a jejich sefa par metru za zadama,ani jsem o nem nevedel,setkani se vzpominkou na celej zivot,miluju ty zvirata,absolutne se nebali,z oci do ci,normalne ucta:-).....proud
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Clovece,s takovym losem musi bejt hafo prace,maso nesmi zustat na fleku kvuli medvedum,na to je ticket od rangera bez diskuse,co vim.......proud
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Sitka »

potkal jsem vlka asi pred dvema mesici kdyz jsem sel na lov tetrivku. Videl jsem jen jednoho, cernej jak uhel a obrovskej, tak 70kg. Pocitam tak 60m, je to nadherny zvire. Pry tu ziji i kousky vetsi nez 100kg, coz je neuveritelny, ale nikdy jsem tak velkeho nevidel. Jeste nemam z bouranim losa zkusenost, snad pristi rok, ale neni to prace pro jednoho. Maso nemuzes nechat na miste, nemyslim ze kvuli medvedum, ale spise aby se stoho nestal lov na trofej. Nicmene medved muze byt v tskove situaci problem, grizlliho jsem parkrat videl a neni to zrovna drobecek a jednoznacne ma navrh :) ja bez spreje nejdu ani na houby.
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Taky jsem ho nosil,i kdyz tam bejvali jen cerny medvedi a sem tam puma,ale kdo by spolejhal na nahodu,nikdy nevis kdy ho budes potrebovat,vlci nebyli problem,mel jsem ohromny stesti,ze jsem je vubec potkal,tam normalne prej nebejvaj,ale za to je tam spousta kojotu a to jsou poradny parchanti,jak te vlk nikdy nenapadne,kojoti s tim problem nemaji,jak je jich vic.Medvedi stopy i pumy jsem nasel ve svejch,ale nikdy jsem je ani nezahlidnul,nejdou k cloveku ani nahodou,ale za tebou jo,asi pro kontrolu,netusim,ale pocit to dobrej neni:-),tim spis ze vis ze bys mel maximalne jednu ranu,ke druhy by ses nedostal a pak uz jen nuz.........proud
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Sitka »

no to neni. Tady moc pum neni, neni tu dostatek deer pro ne, ale medvedu spousta. Byl jsem na podzim lovit za kamaradem v BC a tam je pum hodne a chodit po lese kde jsou, neni nic moc. Mam z nic velky respect. On medved je medved, ale neni to primarne lovec, ale puma ano a nebere si servitky. O kojotech mas pravdu, chodej mi pres zahradu, stopy ve snehu jsou skoro kazdy den. Minuly tyden jsem sedel v aute a obedval a k autu prisel kojot, otevrel jsem okno a nic, tak jsem vylezl a porad nic, sel jsem k nemu na 10m, vubec ho to netrapilo, mel me uplne v prd....
Na me si netroufnou, ale na mou dceru by mohli, takze ji clovek musi porad hlidat. Co se vlka tyce i ja mel velike stesti, nepotkas ho kazdy den a je to uzasnej zazitek.
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Aby po tobe puma vlitla,to uz by muselo bejt,ale po detech jdou,holcinu si opravdu hlidej! Wisconsin neni ani medvedi raj,je jich tam relativne malo a cerny(vetsi bazlivej pes,az na vyjimky).Ovsem jak si zvykne na kontajnery a na lidi,pak taky nikdy nevis kdy mu hrabne. Proto nemam nalovenou pestrou nabidku,je tam primarne whitetail,a kvanta,takze jsme brali licence na ne.Bylo to i levny a bralo se to i s rybarinou,jezdili jsme na lososy.Priznam se,ze i pres tu dlouhou dobu v ameru,staty vubec nemusim,ale jejich prirodu,to jo,to se mi fakt stejska,i po ty dostupnosti vsech moznejch konicku bez ciratu a prekazek. Zaplatis(a je to neskutecne levny,jako host jsem platil lov lukem,tu drazsi licenci 160$ sezonu a 60$ veskery ryby a rok,na to vydelas za den,den a pul),vybavis se,a jdes,kdyz dodrzujes pravidla,nemas proste problem,to je zlaty.......proud
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Sitka »

no puma si dovoli i na dospeliho chlapa. Neni to samozrejmne neco co je bezny, ale co kdyz :(
O cernym medvedovi se rika ze je to zbabelec, nicmene ja je respectuji v kazdem pripade, ale grizlly
tak to zbabelec neni a toho se bojim. Jinak me nikdy amerika nelakala, zit bych tam nechtel, nic pro me.
Jinak je to jak pises, pravidla tu jsou a vsichni je dodrzujou, proste jen jsou vymyslene hlavou a lidi nijak vyrazne neovlivnujou. Chces lovit, rybarit, campovat je to jen na tobe. Kup licenci a jdi, zadnej problem. Ja odesel, protoze jsem se
v CR dusil, tady se citim jako svobodny clovek a muzu lovit lukem :wink: Samozrejmne ze ten luk je bonus a neodesele jsem kvuli tomu :D
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Mathews »

K lovu lukem na Slovensku potřebuješ pouze lovecký lístek..,nic víc tam není třeba. Zaplatíš si za 30 euro lovecký lístek na týden.
Mě to vyšlo od 250 - 300 eur na 3 dny i se zvěřinou.
Už jsem to tady psal ,Slováci nám vycházeli naprosto vstříc a všichni byli naprosto překvapeni účnností lukú.Jen ta úspěšnost je horší..,když lovec za 2-3 dny uloví jeden kus,tak je to super,s kulovnicí to má za vycházku.Zvěř tam je opatrná a dostat se k ní šouláním je celkem problém..,proto si chci objednat dobré camo.
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Pak teda nevim,proc bych mel bejt "organizovanej? Na co se pak hlasit do ty CSSL v Rynolticich? Kvuli psi znamce? Tyhle veci mi jdou tvrde pod dustojnost,jsem kua svepravnej,svobodnej clovek,nepotrebuju se vecne "povinne" organizovat a nekde se hlasit jako posledni mukl s ochrannym dohledem,abych mohl tohle,nebo tamhleto,to uz za chvili zalozej svaz milencu a bez nej nedovolej ani se ozenit,ne?Porad si kladu otazku,proc to nejde udelat jako jinde kde nejsou bezmozci a proste udelaj pro vsechny "konicky" rozumny a dobry pravidla a lidsky poplatky a daj lidem svobodu,at si delaj co chtej,v ramci pravidel a naucej se,ze jejich nedodrzovani bude hodne tvrde trestany a zalezi to na jednom kazdym z nich,pritom nikomu nelezou do soukromi a srajtofle, v Americe to bezvadne funguje a tvrzeni o jeji rozloze neobstoji,protoze se taky musi vzit v potaz pocet obyvatel,a nevsiml jsem si,ze by neco bylo nejak ohrozeny,konkretne lov,zvirata vybity a spatny "chovy" a podobne,vzdyt je to naprosta pitomost pomoci ktery se proste jen radoby chytre hajej zajmy skupin,nic jinyho.Je prece nabiledni,ze by se celej narod nevrhnul po lovu:-))))))))( a kdyby nakrasne vrhnul,vyresil by to napriklad poradnik,jako je v ameru treba na medveda,aby ho nevymlatili),zas az tolik velky procento obyvatel to nezajima,spousta lidi napriklad radeji lyzuje,nebo hraje sachy:-)......proud
Naposledy upravil(a) proud dne úte 13.11.2012, 19:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Mathews »

O zadný CSSL v Rynolticích nic nevím...,a to už střílím lukem 5 let...Je to tak jak jsem napsal..,vím že některé státy vyžadují zkoušku ..,a ta se dělá v Rakousku..,kde předvedeš znalosti a dovednosti..,je to certifikát že ovládáš zaklady lukostřelby a lovu lukem. Proti tomu nic nemám..,odpadnou tím experti co si koupí luk a hurá do lesa... :!:
Nevím kolik ti je Proude..,ale svobody o které píšeš se u nás asi nedožijeme..,proto za ní jezdíme... :oops:
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Jo,ta zkouska je jasne v pohode a v poradku,za tu bych se primlouval taky:-).Je mi vecnejch 21,ono se mi to v tom veku nejak zaseklo ;-) :-))). Navic bych se primlouval ke zkousce strelecky bezpecnosti,anatomie rychlyho zabiti,a etiky lovu,ale zase zpusobem,kterej neobtezuje! Jo to udelala ta Amerika Maty,vyzkousel jsem si to tam na vlastni kuzi,tak vim,ze nemelu nesmysly a o cem tocim:-).Muzes tam delat co chces ,ale nesmis ohrozit ostatni,kdyz ohrozis svou nevedomosti nebo blbosti sebe,je to tvoje vec a neses si tvoje nasledky,a tak to ma bejt,nikdo te tam za rucicku nevodi,na to zapomen:-).....proud
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Maty,a mas k ty zkousce nejaky podklady,testy,otazky,nebo co se da? ,pls?:-).........proud
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Mathews »

Ne..,ale zjistím.Par lidi si to už dělalo..,protože to vyžadují v Maďarsku...
Odpovědět