Nová kulovnice ČZ 557 - rok 2012

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Jiskra »

Ve střelecké je to jak jsem psal.Jinak taky nevím co kdo vidí na ZG.Za adekvátní cenu prosím,ale spousta prodávajícich chce 15 nebo 18t za krám v hrozném stavu.Dnes vám neudělá puškař hlaveň pod 9t.Když připočtu peníze za repasi pažby,černění atd.atd. tak je bláznovství se do toho pouštět,ale to sem nepatří.Chod závěru bude u nové kulovnice hladký,není důvod aby nebyl.Ale to ještě nedělá toho Superba.Co se týká výměny hlavní,však když tu kulovnici máš,nikdo tě nenutí je měnit,ale ta možnost tam je.Od ČZ by nestála hlaveň jako u Blasera tedy cenu jedné 550 ale řekněme někde kolem 8t.(můj odhad).Když to zvládne za přijatelnou cenu Rossler,tak nevím proč by to nedokázala tak velká zbrojovka.A kdo by to nechtěl,měl by v nabídce pořád tu ekonomickou 550.
Nemám proti té pušce nic zlého ani jsem ji neměl v ruce,jen jsem čekal víc a třeba i za cenu kolem 30t.Jinak je mi to jedno,zůstanu u Tikky,Saka a pokud chci něco echt tak to musím stejně postavit a nebo koupit něco kvalitního a propracovaného u soudruhů v NDR.
Boci1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 12.12.2011, 17:49

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Boci1 »

No,já teda zklamanej nejsem,čekal jsem to horší.Na druhou stranu je tam přínos,vůči 550tce, tak maximálně pro fabriku.Výrobně jednodušší a tedy levnější za zhruba stejný peníze jako 550ka.
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 963
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od lörinc »

Tak nehažme na to špínu, jenom proto že je to české...... Nesený vyhazovač, jednoduchá spoušť a jednoduchý úderník. To jsou ta pozitiva po kterých - aspoň myslím jsme volali. Ten závěr s úderníkem když jsem koupil tikku jsem obdivoval - tu jednoduchost. Tady se zbrojovka inspirovala. Nesený vyhazovač - samozřejmost, spoušť - dobrý. Pokud to sladí ve fabrice tak aby to fungovalo, není důvod proč by to český myslivec nekoupil. Za mě má zbrojovka plus. Až bude ve varmintu a 243, tak možná vyměním tikku :wink: .
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Boci1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 12.12.2011, 17:49

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Boci1 »

Jsem dalek toho hanit tuhle kulovnici.Vypadá slušně,ale já mám radši pevnej vyhazovač a Mauser vytahovač,zkrátka řízený podávání.Co se spouště týče,tak u 550ky jde taky nastavit velice dobře.Pažba v Luxu se mě líbí a hlavně je ve voleji.Ten jejich lak mě nikdy neoslovil.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1410
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Choochoo007 »

2 Jiskra
Puska CZ s vymenou hlavni za 30tis plus hlaven za 10 tis, mi skoro to same jak 2 pusky za 20tis :wink:
U 557 jde hlavne o to, ze to je puska urcena do celeho sveta a treba v USA by se proste nechytala ani vymenymi hlavnemi ani cenou.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Jiskra »

No jestli myslíš,že je výhra mit trezor narvaný puškami,tak já si to nemyslím.Raděj jednu a k tomu třeba tři hlavně.Ale je to věc názoru.Jestli je cena +-5000 je myslím pro spoustu lidí jedno.Otázka je,co za to dostanou.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od pufr »

2 Choochoo Americký trh je specifický ( je tam skutečná konkurence); kdo zde chce prodávat, může na nějaké UVN+30% pro obchodníka a UVN+100% konečnou cenu zapomenout, na to v Americe není místo :)
Proto cena CZ557 v USA zcela jistě nebude přepočtem v tuzemsku avizované ceny.

(on totiž Theodore Roosevelt majitele továren a obchodníky za cenové a kartelové dohody skutečně natvrdo zavíral - neb věděl, že vyjma prospěchu několika "židů" jsou pro hospodářství veskrze nezdravé - a "dobrá" věc se podařila :)
Pufr
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1410
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Choochoo007 »

2 Jiskra
Osobne si radsi priplatim 5tis za dve robustni pusky s nevymenou hlavni nez za jednu s vymenou. Kazdy hold ma jinou chut :wink:

2 Pufr
Prave proto, ze tam ta konkurance je, tak zvysovani nakladu necim(vymena hlaven) co tam dle meho nikdo nechce a chtel by jen u nas je proste mimo. To ze bude cena v USA jina, nizsi nez u nas je snad jasne. Proste je treba udelat kvalitni puska a mit prostor pro manevrovani s cenou. Proto si myslim ze CZ se snazi vychytat to po cem je poptavka a myslim si ze se to podarilo.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Jiskra »

Než ukončím planou diskuzi,tak mi prosím prozraď,včem je ta puška robusnější než jiné ???
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1410
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Choochoo007 »

No tak pokud je natocena hlaven do pouzdra zaveru tak to vydrzi 100let a nastrel se nehne, jako stare Mausery. Pokud budu utahovat hlaven svernym spojem do hlinikoveho pouzdra tak to bude asi o necem jinem. Pamatuji na jedno hodnoceni na italskych strankach, CZ asi ZKK, ikdyz to bylo v roce 2007 tak jsem preci jen nasel.
Kdyby nebyly tak odolny, robustni tak by je treba nepredelavali tady http://www.hunting-rifles.com/

MARCA - MODELLO PESO PRECISIONE ROBUSTEZZA MANEGGEVOL.SCATTO PREZZO TOT
znacka - model vaha asi presnost asi robustnost asi prilicitelnost cena celkem
STEYER MANNLICHER 8 10 10 10 7 45
SAKO - 75 hunter 8 10 10 10 7 45
SAUER - 200 9 9 9 10 8 45
TIKKA hunter 8 9 9 9 9 44
CZ kk 600 7 9 10 8 10 44
ZOLI - az 1900 8 9 8 9 9 43
MAUSER - 66 8 9 8 9 8 42
REMINGTON - 700 8 8 9 7 9 41
BROWNING - europa 8 7 9 8 9 41
WINCHESTER - 70 7 7 9 7 9 39
WEATHERBY - mk 5 7 8 8 7 8 38
RUGER - 7 7 8 7 9 37

Dnes jsem mel 557 v ruce. Zajimalo me rozebirani zaveru a s tim jsem zrovna u prodejce nepochodil. Nechapal proc bych to mel chtit rozebirat a placal neco o pripadnem neuznani zaruky pri nejakem zasahu do zbrane. U 550 je toto presne popsano v navodu na zbran, takze asi bude lepsi pockat na navod 557. Klika je podle me ze zaveru sundavaci, ikdyz prodejce tvrdil opak.

Prvni co me zaujalo, je pazba. Je vyborna. Pistolova pazbicka sedne krasne do ruky, pac ma mensi vybouleni primo do dlane, proste nadhera. Dale krasny drevo, matny, tmavy, skoro Mannlicher :wink: Hlaven krasne volna po obou stranach cca 1mm az 1,5mm.

Zaver chodi vyrazne hladseji a bude chodit jeste lepe, az se ochodi. Zaver se zdal byt lehci, nez 550, neco jako Tikka, asi bude mene robustni nez 550, proto asi nebudou magnumy. Zaver bych rekl, ze nechodil tak hladce jako u Tikky, ale mohlo to byt tim, ze byl novy a zespoda tlaci na zaver podavac, takze se zaver nemuze pohybovat tak volne. Zaver bych hodnotil neco jako Howa, takze velky krok dopredu. Otevirani a zavirani jde taky lepe, ma lepsi chod i zvuk nez 550.

Spoust jsem nezkousel, na sucho to nedelam a pro opravdove vyzkouseni to chce stejne rozebrat a postelovat. Nemel jsem problem na 550, takze nepredpokladam ze by tady byl.

Pojistka ala Remington, otevrit jde zaver vzdy, tzn i v zajistene poloze jako u Rem 700. Pojistka sla krasne hladce, jako moje upravena na 550, mozna o chlup lepe.

Osobne hodnotim pusku velmi jako velmi povedenou, sla by prodavat za stejnou cenu jako Tikka, rekl bych prodejna i za 30 tis. :wink:
Jsem zvedav na dalsi varianty, varmint, lamino pazba,...
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
josse
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 133
Registrován: sob 22.5.2010, 20:30

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od josse »

miroš
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: ned 03.10.2010, 15:27
Bydliště: Severní Morava

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od miroš »

Michal S
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: stř 12.10.2011, 16:53

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Michal S »

Najde se tady někdo kdo si jí už koupil a vyzkoušel? Rád bych zjistil jak je to s přesností, spoušťí, a vlastnostma všeobecně.
kmys
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 29.11.2012, 10:24

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od kmys »

Tak včera jsem ji měl v ruce. Byl jsem se na ní taky podívat. No srovnával jsem to s CZ 550. Tak na prodejně to vypadalo asi takhle. CZ 557 krásně padla do ruky, skoro bych řekl lépe vyvážená. Vzal jsem ji do ruky a okamžitě mi padla. Pažba z celkem pěkného dřeva, a olejovaná, skoro bych řekl příjemnější a praktičtější. Mířidla jsou krásně čitelná, nicméně staré hledí na CZ 550 myslím jde lépe seřídit. Ale jsou dobrá. Pojistka šla krásně lehce, jako na mé flintě. Jenže tady je už z výroby dobrá. Spoušť tak nastejno s CZ 550, ale na čekanou by mě asi scházel napínáček, jsem na něj zvyklý. Závěr sice vypadal docela dobře, ale jeho chod, to byla katastrofa, horší novou ČZtku jsem v ruce neměl. Pekelně drhnul a bylo třeba hodně síly. Tak jsem na to zvědavý. Celkem vypadá ta flinta docela dobře, mam jen trošku obavy, jestli ty změny nejsou spíš ke zjednodušení výroby, než ke zvýšení uživatelského komfortu a prodloužení životnosti. Ale na krámě ta flinta vypadá dobře, je to krásně slícované a až na ten závěr to chodí dobře. A pažba krásně padne, oproti CZ 550 bych taky řekl, krom jiného tvaru, je asi o 3-4 cm delší, s jiným, a lepším, lomením. Takže závěr, počkám si na nějaké recenze od nových šťastných majitelů(snad), ale při vyzkoušení na prodejně mě příjemně překvapila. Nicméně kdybych si jí já vybíral, počkám si na jinou ráži, protože sprinfielda radši nechci. A jiná ráže, snad příští rok, ale podle poptávky.
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od TT33 »

Na mě zase takový dojem neudělala, myslím si, že nová konstrukce souvisí s úsporou ve výrobě a ne se zlepšením užitných vlastností zbraně, protože už tady je CZ 555. U nové zbraně v této kategorii bych požadoval, aby byla lepší než-li Tikka, Merkel KR1, nebo M 03, což není. U nové, lepší zbraně, bych si představoval: hřbetní napínání, možnost výměny hlavně, zásobník, který nepřečnívá z předpažbí a povrchovou úpravu, která odolává kyselému potu, jako má M 03, (alkaické černění je překonané). Součástí zbraně by měla být i samotná rychloupínací montáž, dodávaná výrobcem společně se zbraní, kterou lze sundat i nasadit bez použití nářadí a spolehlivě drží nástřel. Zbraně by se měly nabízet v pravém i levém provedení s dřevěnou, nebo plastovou pažbou. Asi srovnávám Trabanta s Mercedesem, ale připadá mi, že zbrojovka žije stále s výrobou kulovnic v 19 století a svět jim utekl do 21 století.
Odpovědět