Lov kladkáčem

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
Uživatelský avatar
TWitko
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: sob 05.1.2013, 19:50

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od TWitko »

no tak dobre, neco malo vim .. a neco malinko vic jsem za posledni mesic dostudoval. Ten vyvoj za tech 20 let je neuveritelnej. Takovejch kramu, takovejch vymyslenosti ... mam malou vyhodu, ze mi nedela moc problem anglictina, takze zatim vysavam informace ze zahranicnich diskuznich for. Tady zacnu opravdu otravovat, jakmile budu mit novej luk v rukach a zacne se serizovat a strilet a "ladit" a narazim na problem. No a pak co se lovu tyka .. vim, ze v Cesku zatim smula, ale zkusenosti lidi ze zahranici (treba Slovensko) budou k nezaplaceni. Co, jak, kam, kam ne, proc atd ... Jsem rad, ze jsem narazil na par spriznenejch dusi ... byl jsem i na lukostrelci, ale tam mi to prijde, ze je to spis na tradicni luky a repliky. A nebo vyrazit nekam na nejakou akci/zavody - ne ze bych touzil zavodit, ale poznat lidi a vytahnout z nich nejaky rozumy nazivo.

Jak rikam, novej luk zatim nemam .. cekam az dorazi k prodejci. Sliboval, ze nejpozdeji v lednu. Mezitim jsem sundal ze zdi ten starej a trosku trenuju. Je to taky 70tka, takze jen tak zlehka, abych probral k zivotu starnouci svaly :-/ Jinak ho moc ladit nehodlam, je to dedek a zaslouzi si odpocinek :-)
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Na jak daleko strilis?
Uživatelský avatar
TWitko
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: sob 05.1.2013, 19:50

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od TWitko »

:-))) zakerna otazka :-)
na jak daleko ... no reknu to asi takhle .. pred temi 20 roky jsem strilel tak 20-30m docela jiste, dal uz to zadna slava nebyla .. ono taky ten luk nikdy nikdo neladil .. kupovali jsme ho s kamosem a vedeli jsme o tom naprosty prd, nikdo nam nikdy neporadil ... takze jsme nejak nasli misto pro nocking point, centimetr sem/tam nehral roli, nejaky centrovani vubec tetivy nehrozilo .. sip musel dostavat kopance od restu jak prase, takze letel vselijak .. o nejakem nastaveni DrawLength ani nemluvim .. az dneska zjistuju, ze bych snesl tak 2"palce navic ... ale co uz s tim ted ... on tehdy nebyl zadnej Internet, zadny fora .. takze jsme to resili tak po "partyzansku" ... mozna jsme meli zajit do nejakyho klubu a poradit se, ale ....

a ted ? ted ten starej luk vlastne pouzivam jen na posilovani ... nestrilim z nej ... proste XY-krat za den natahnu, nejakou dobu podrzim a vratim. Ma odrbany stredovy serving, takze jednak na nem poradne nedrzi nock od sipu a jednak se mi nechce odrbavat primo tetivu. Uz ma taky svy roky. A doma nemam zadnou serving snuru, takze nemam jak to spravit. Az budu kupovat ten novej luk, koupim i tu snuru a opravim to, at se "dedek" neciti odstrcenej :-) , ale ted nemam nejak kde ji vzit ... Taky mi k nemu zbyly uz jen tri sipy - stary Eastony 2216, ani jeden uz nevypada jak "zamlada", kdy byly jeste rovny :-) TAkze zrovna ted ten luk na strileni moc neni ...

Takze se mnou je to takhle ... "bowhunter" teoretik :-) Musim tech x dni to cekani na ten novej jeste vydrzet ... pak se do toho pustim :-) Uz jsem vyklidil garaz, takze z chodby do garaze mam nejakych 11m .. neni to zadna slava, ale na domaci blbnuti to bude zlaty .... no a krome toho uz jsem zjistil, kde se tady v Brne trenuje v hale. Tak planuju tam zajit .. i si nechat poradit, co se zakladu tyka (v US tomu rikaji "form") .. na vetsi dalky budu muset pockat na jaro, nebo az nebude tak hnusne ...

TW
Technicka - omlouvam se, za ty anglicky terminy, pokud by to nekoho drazdilo. Ale ja vetsinou nevim, jak se co spravne rekne cesky. Z toho netu to mam nauceny povetsinou v anglictine.
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Zajimavy,predpokladal bych,ze ti kazdej prodejce luku zmeri dylku natahu.Pro luk bych tak doporucoval treninkovou dalku do 60 metru,kdyz te nebavi zkouset kam az muzes,po deseti metrech,sam mam ted bohuzel maximum 40 metru,vic mista nemam,na nastrojeni luku,co kam dat,mas na netu dost podrobny navody,jen hledat,i na drzeni luku pri mireni,jsou na to veci,abys mel natah a drzeni porad stejny,jinak nikdy nebudes strilet presne.........proud
Uživatelský avatar
TWitko
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: sob 05.1.2013, 19:50

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od TWitko »

jo dneska uz je na netu vsechno .. ty veci jsem cet. A verim ze dneska uz by prodejce s tebou prosel, aspon v zakladu nastavil. Tehdy to byla jina doba - nevim to uplne presne, ale nekdy kolem roku 1991. Vsichni dovazeli a prodavali vsechno. Nikdo se s tim nejak moc neparal. Mozna tomu chlapikovi ted krivdim a on nam nabizel, ze nam s tim pomuze a my na to jen kaslali. BYla to vesela doba a ja si to uz presne nepamatuju .. :-) Dneska je to jinak, nebo aspon ja k tomu hodlam pristoupit trosku vazneji .. tech navodu co kam a jak uz jsem prectl spoustu. Teorie je jasna, praxe ukaze jak to bude doopravdy ...

ad dylka - no me osobne bych tech 40 stacilo. Jenze i na zaharade nemam vic nez nejakych 20, pokud to ma bejt bezpecny. Na zakladni veci to staci a jinak proste seberu luk a vyrazim nekam ven. Bydlim na kraji Brna, vsude kolem pole a lesy, takze neni problem.
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Tak tim si prave nejsem jistej,jestli to neni problem,vzit luk a terc a jit nekam ven trenovat,to by ti povedeli spis myslivci(ovsem jak jsem kdesi zjistil,"nekteri takymyslivci" jsou pri svym neumeni zachazeni s daleko ucinnejsima zbranema,pri mnohem vetsim dostrelu a skodou,kterou zpusobi strelivo,mnohem vetsim nebezpecim a verejnou hrozbou kazdymu navstevnikovi volny prirody),nebo policajti a bejt tebou,trenuju nekde proti kopci,kde dobre vidis,jestli nekoho neohrozis,sip kterej mine terc muze doletet az na dalku 450-500 metru a celou dobu zabijet,je na kazdym,jak se k tomu postavi vuci druhejm.......proud
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Myslim,ze v pripade treninku na verejnym miste je potreba hodne premejslet, a znat vyrazy jako zodpovednost a svedomi a ohleduplnost,napriklad,nikdy nenatahovat luk seshora dolu,sip muze nepozornosti vyletet jeste pred zamirenim,takze natahujeme bud ve smeru terce a jakoby zpod nej,nebo od zeme,to je naprostej zaklad bezpecnyho strileni lukem,dal mit porad na zreteli,ze drzime v ruce zbran! Podle me patri luk na strelnici co se treninku tejka,jako kazda jina zbran.Prusvihy se zamozrejme daji ocekavat nasledkem nedostatku strelnic,jejich vhodnosti co se dylky tejka,jejich tezky dostupnosti pri cenach pohonnejch hmot a podobne.Logicky vypliva ze cim je neco nedostupnejsi z nejakyho duvodu,tim se to stava nebezpecnejsi protoze se to obchazi ani ne tak z hlouposti,jako z vejs uvedenejch duvodu.Ale...........koho to zajima,ze ano?Kdyz na to nemas,nedelej to,ze te to bavi? A koho to zajima?Hlavne ze na to mam JA! a dovedl jsem si to "zaridit"!Po me potopa! :-(........proud
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3414
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od dalas »

to Tashunka Witko: Zkusil jsi se poptat na střelnici v Soběšicích. Tuším, že se tam nějaký závody v lukostřelbě konaly. Bylo to v prostoru pro trap. fakt je, že jsem tam už dlouho nebyl.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
TWitko
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: sob 05.1.2013, 19:50

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od TWitko »

:-) proude, je mi 50 let. Mam uz dlouhe roky asi 20 zbrani - povetsinou jsou to kratky zbrane a nejaky pusky - vsechno to ma nejaky vztah k dobe "osidlovani Ameriky". Tedy repliky. Zadovky, predovky, kresadlovky. Nastrilel jsem se s tim jako u Verdunu. Zatim jsem s tim nikoho nezabil ani se nedostal do konfliktu se zakonem :-)
Myslim, ze i ten luk zvladnu pouzit tak, aby to bylo OK. Umyslne nepouzivam termin nekoho neohrozil o tom ani neuvazuju (nehodlam strilet na verejne louce nekde par metru za barakem, kde behaji decka a psi, nebo nekde kde neni hned za tercem svah/kopec - nejsem debil), spis myslim abych ani nikoho moc nedrazdil. Nemam zadny zajem se namisto poklidneho strileni hadat s nejakym mudrlantem. Takze, kdyz jsem psal, ze "vyrazim ven", mam na myslim misto, kde to bude jednak naprosto bezpecny a kde to nikomu nebude vadit, hlavne proto, ze tam budu sam. Znam kolem baraku par opustenych lomu, kde by to melo byt v naprosto pohode. Tu strelnici ale taky nevylucuju. Uz proto, ze se tam konaji treninky lukostr.odilu tady v Brne a jak jsem psal, hodlam tam sbirat rozumy a nechat si poradit od zkusenejsich co delam blbe.

Edit - ted jsem si prectl co jsem napsal v minulem prispevku - "vyrazim nekam ven .. vsude pole, lesy ... "... jo, pravda, napsal jsem to blbe. Dela to dojem, ze hodlam kdekoliv ... takze tuhle vetu berte s rezervou, pls ...

@dalas - jo o tom vim a pocitam s tim. Mam nejaky kontakt z lukostrelce prave na brnensky lukare. Pres zimu v hale, pres leto prave v tech Sobesisich. Mam to par kilaku autem, takze to nebude problem.
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Nj,ostrilenej strelec ve veku kdy uz je vic rozumu a zkusenosti,nemel jsem dost informaci,tak jsem psal obecne :-))......proud
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Mathews »

Chvilku jsem tady nebyl..,a už se tady ukázal další přírustek... :D
Letos už závody ve 3D jedny byly..,a celkem se povedly.Doufám že se alespoň jedněch letos zůčastní Proud a přestane naříkat na poměry v ČR :oops:
Jinak Bery se hodně zlepšily,patří mezi špičku..,co se loveckých lukú týče. Mathews je ovšem takový meďourek..,i když jsem kamarádovi objednal na Z7 nová ramena a 70 lbs měla přesně měsíc..,už mají na maximálku 65lbs :(
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Mathews »

TWitko ,škoda že jsi tak daleko...,Brno je Fiťákov...,3D je tam na nule..,neznám nikoho kdo by lovil.
Kdyby jsi měl lovecký lístek,tak zařídím lov v SK...,jinak určitě začni střílet pod odborným dohledem..,jak se naučíš střílet blbě..,tak se to neodnaučíš..,myslím tím techniku..,jak u muzikantú prstoklad :!:
Luk než koupíš,tak je dobré si z něj vystřelit..,nebo alespoň se s někým poradit.Nátah..,na co luk budeš chtít..,atd...
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Mathews »

No a ještě k tomu Bearu..,doporučil bych ti raději Empire..,má pouze jednu kladku..,je to mnohem jednodušší na seřízení..,odpadá časování kladek!! A průběh nátahu je mnohem jednodušší a dá se ovlivnit let off (uvolnění při max. nátahu)
Měl jsem Bear Mauler,Assault,Atack,Carnage,Anyrchy...,a nejlepší byl asi Carnage..,ten bych taky doporučil,jestli jej ještě budou mít..,tyto luky seřizuji celkem často a už znám jejich klady i zápory.
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Zdravim Mathews:-),tak ja jen jednu kladku u loveckyho luku zasadne,uz kvuli vlastnostem pri strileni.Ale ted jsem se zabejval miridlama a ty bys mohl bejt clovek se znalostma,projde ti rukama dost luku:-).HHA dela drzak na miridla pro luk uzpusobenej k montazi red dot,tedy kolimatoru,a ty uz jsou vyrabeny i od 5 yardu az do 500,tedy optimum,na YT jsem videl ze si to celkem pochvalovali,i kdyz s oneidou,ale to je podobny.Nepotrebujes ocko na tetive.Co na to rikas? Jak slape kolimator pocitam vis,koukas obouma ocima,neztracis prehled,nezalezi na uhlu pohledu,ale kde je tecka :-).Dost by to urychlilo mireni,jen se obavam,ze by to z lukostrelby udelalo pres noc ne umeni,ale beznou zalezitost :-).Co ty na to?Na druhy strane by to ale bylo prave na lovu prinosny,presna rana zkrati utrpeni zvirete........proud
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Mathews »

Ahoj..,
tak na luku už jsem kolimátory měl.Je tam pár problémú..,musíš mít vždy nabitou baterku..,jakmile ho zapomeneš vypnout,tak pak hlediš jako doktor do bolavé ř... :wink: Druhá věc..,musíš mít dobré oči..,jinak se ti tečka rozmlžuje a poslední ,pokud tam nedáš průhled,tak ti ta tětiva bude překážet..,máš už jistě grif..,kdy je tětiva na nose a máš ji před okem..,musel bys vychylovat hlavu.Jinak já mířím vždy oběma očima..,mám to už nasvičené z dob kdy jsem střílel kulovnicí bez puškohledu.Je to dobré kvůli přehledu..,i na 3D střílím oběma očima.2.3. jsou závody u ML. Boleslavi...,tak si udělej licenci..,stojí 300 a můžeš jezdit celej rok ..,na všechny závody,nebo spíš tréningy.
Jinak ja mám nyní na luku Trophy Ridge Pursuit,jednopinovky a jsem spokojený..,po anabázi X druhú mířidel co mi prošli rukama.
Měl jsem i od Trugla PowerDoty..,nebyli špatné..,ale jak říkám..,moc techniky je někdy na škodu.
Odpovědět