Italský ohař

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Keborak
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pát 01.4.2011, 18:17

Italský ohař

Příspěvek od Keborak »

Dobrý den, máte někdo zkušenost s tímto plemenem? Momentálně jsem adept. Jako svého prvního loveckého psa jsem si vybral právě tohle, u nás relativně málo známé, plemeno. Budu rád za všechny rady, zkušenosti či postřehy . Děkuji. A. H.
braka
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: pon 18.1.2010, 7:51

Re: Italský ohař

Příspěvek od braka »

Italský ohař je určitě vynikající plemeno zvláště vhodné pro začínající myslivce, doporučuji! Viděl jsem ho zatím jen jednou a to ho vedl začínající myslivec na výcvikovém dni zaměřeném na nácvik na barvářské zkoušky honičů. Paráda.
Naposledy upravil(a) braka dne sob 02.4.2011, 18:32, celkem upraveno 1 x.
losthorizon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: ned 22.11.2009, 20:26

Re: Italský ohař

Příspěvek od losthorizon »

Toto plemno nevlastním a při práci jsem ho viděl jen jednou - byl pomalejší, ale výborně vystavoval. Nechci, aby toto vyznělo jako kritika plemene, ale asi je nějaký důvod, proč se nijak masově po Evropě nerozšířil. Tím důvodem samozřejmě může být třeba jen to, že prostě není tak designově in... Osobně bych si spíše pořídil něco zde "původnějšího" a pokud itala, tak asi přímo z Itálie
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Italský ohař

Příspěvek od Leon »

braka píše:Vem si něco kloudnýho a toho itala nech Italům.
Nazdar nechtěl bys už konečně napsat něco normálního ?
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Italský ohař

Příspěvek od Leon »

Keborak píše:Dobrý den, máte někdo zkušenost s tímto plemenem? Momentálně jsem adept. Jako svého prvního loveckého psa jsem si vybral právě tohle, u nás relativně málo známé, plemeno. Budu rád za všechny rady, zkušenosti či postřehy . Děkuji. A. H.
Nazdar co jsem viděl tak jsou klidnější nechodily nijak moc rychle spíš takový klus ale dálky slušný :D a jak píše losthorizon perfektní vystavení a i starší stopy zvládali perfektně aport něvím to jsem neměl možnost vidět mě osobně se líbí od kamaráda vím že dobrý itali mají Poláci
CZ 550 american 308win.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Italský ohař

Příspěvek od Alda »

braka píše:Vem si něco kloudnýho a toho itala nech Italům.

brako, na konkretni otazku konkretni odpoved, jinak bude napomenuti ci ban!
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Keborak
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pát 01.4.2011, 18:17

Re: Italský ohař

Příspěvek od Keborak »

Díky moc za odpovědi. Mě zaujal právě svým, u ohařů netradičním, vzhledem, tak jsem trošku pátral, ale moc jsem nenašel. Pár videí na tube taky je, ale celkově je to bída. To, že je pomalejší při práci mi vůbec nevadí - vzhledem k tomu, že jsem sám, co se týče loveckého výcviku, začátečník. Ohledně aportu, opět čerpám z videí a konkrétně tady http://www.youtube.com/watch?v=aNcaRmma ... re=related se mi to moc líbí :)
To Leon: Dík za tip ohledně poláků. Stojí za to si to pozjišťovat.
janaA
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: úte 19.1.2010, 18:31

Re: Italský ohař

Příspěvek od janaA »

Najdi si na netu stránky horys-lov a kontaktuj majitele. Mimo jiné má i Italy. Věnuje se výcviku psů,dělá i výcvikové víkendy a tábory,určitě by se vyplatilo zajet za ním zajet,pokecat,vidět psy v práci na vlastní oči. Na stránkách má i něco o práci italů. Někomu se líbí to,někomu zase něco jiného,pokud se pro ně rozhodneš,tak směle do toho. Já osobní zkušenost nemám,ale kamarád má maďara a itala a vím,že říkal,že je potřeba počítat s tím,že italáčci později dospívají - takže nepočítat s podzimkama na roce,roce a půl
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Italský ohař

Příspěvek od Petr1970 »

add horys-lov, doufám že je to ta lepší půlka z původní firmy:-) po zkušenostech s tou druhou bych se tam nejdřív jel podívat bez psa :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
janaA
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: úte 19.1.2010, 18:31

Re: Italský ohař

Příspěvek od janaA »

Petr1970 píše:add horys-lov, doufám že je to ta lepší půlka z původní firmy:-) po zkušenostech s tou druhou bych se tam nejdřív jel podívat bez psa :-)
Ta horší půlka má školu Zlatý lovec a na krku pár žalob :D on ani Horáček co se výcviku týče není můj ideál,ale já jsem změkčilá ženská a na psy jdu jinak :lol: nicméně bych řekla,že stávající Hl je standard :wink:
Bojar
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: sob 05.3.2011, 20:11

Re: Italský ohař

Příspěvek od Bojar »

Poněkud těžkopádnější a pomalejší práce tohoto plemene v poli.Na druhou stranu poměrně dobře zachováno vystavování.Každopádně musíte počítat s cenou štěněte poněkud hodně vyšší než u "standartních "plemen lov. psů.S aportem není problém je to pouze výcviková disciplína .Při výběru plemene bych dával důraz na vrozené vlohy rodičů a prarodičů.Chovná zakladna v čr je poněkud omezená malým počtem jedinců.Jinak OK.
arasid
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: pon 07.4.2008, 8:35

Re: Italský ohař

Příspěvek od arasid »

Při výběru štěňěte si dát opravdu pozor ať už to bude italský ohař nebo hrubosrstý italský spinone na to, zda jsou rodiče a předci vedeni pracovně. Aby byl předpoklad, že i štěně bude na práci a ne jenom na výstavy. Hledání mají v klusu, proto to vypadá že jsou pomalejší. V Itálii se považuje u italského ohaře cval při hledání za chybu.
Jinak je dobré si přečíst i standart viz. kousek z něho:
Pohyb:
dlouhý klus, rychlý, s razantní akcí zadních končetin, hlava je nesena vysoko s nosem vysoko neseným, stejně při vycházkách jako při lovu, nos je výše než hřbetní linie.

Poptat se i možná přímo u klubu sdružuje různá plemena včetně italů kam se případně brátit
http://www.breton.cz/
nice-friend.cz
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: sob 04.12.2010, 1:56

Re: Italský ohař

Příspěvek od nice-friend.cz »

Keborak píše:Dobrý den, máte někdo zkušenost s tímto plemenem? Momentálně jsem adept. Jako svého prvního loveckého psa jsem si vybral právě tohle, u nás relativně málo známé, plemeno. Budu rád za všechny rady, zkušenosti či postřehy . Děkuji. A. H.
Ahoj, máš ho už ? Písni prosím , jestli ano, co Ti s ním šlo nejlépe, co šlo těžko a co máš už za zkoušky.

Předem díky

U mě bylo štěňátko předevčírem na výcviku a moc se mi líbilo

http://www.youtube.com/watch?v=WEPEHOR3dOY
Odpovědět