lovecký lístek

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: lovecký lístek

Příspěvek od motolada »

Za nás to bylo veřejné a chodily jsme samostatně....
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: lovecký lístek

Příspěvek od fesoj »

No, já si vůbec neumím představit, jak by ty "veřejné" zkoušky měly vypadat. Je pravdou, že u zkoušek adeptů jsem byl přítomen 1x v životě v r. 1966 v LOU Lomnice nad Popelkou, kde jsem zkušebním komisařům roznášel občerstvení a zkoušeným klukům, pokud to šlo, se snažil napovídat - vždycky tam u stolku seděli zkoušený a zkoušející z daného předmětu a po vyzkoušení zapsal komisař známku do indexu a adept se přesunul k dalšímu stolku, až absolvoval celé kolečko všech předmětů. Kdyby mohly být v této místnosti přítomny další osoby, zcela zákonitě by docházelo ke zmatkům a narušování hladkého průběhu zkoušek. A koneckonců žádná důležitá zkouška, ať maturita nebo přezkoušení na VŠ, veřejně neprobíhá.
Kritériem pravdy je praxe.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: lovecký lístek

Příspěvek od Posmiros »

Maturita je veřejná věc kam se úplně běžně můžeš přijít podívat i když s tím nemáš nic společnýho :)
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: lovecký lístek

Příspěvek od Petr1970 »

tak nevím, u nás to bylo sice veřejný, ale ke stolku se nesmělo, případně po domluvě s "vedoucím zkoušky" - aby tam nebyl bordel a nestálo tam 30 lidí a nediskutovalo se zkoušejícíma - takový to zasloužilý otec-děda to ví líp...

velká místnost, po obvodu 7 stolů od sebe... zkoušející, zkoušený a vedle něj se mezitím připravoval další.. volně se tam pohyboval akorát "vedoucí" co organizoval lidi a tak... ostatní mohli stát-sedět na kraji místnosti (takže 2 první stoly v pohodě mohli slyšet...) nebo po domluvě po 1-2 si to jít s vedoucím poslechnout

zbytek "pařil" v předsálí u baru :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: lovecký lístek

Příspěvek od Ondra »

Souhlasím s Jirkou C. Od kontroly je tam předseda zkušební komise a ne kdejaký jouda, který jde kolem a všechno ví vždycky "vo kapánek líp". Mně navíc hodně pobavila ta zmínka o právech v Plzni, ale to už je hodně OT.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Odpovědět