Flobertka TOZ-17

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
ludaZ1000
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 28.11.2011, 23:43

Flobertka TOZ-17

Příspěvek od ludaZ1000 »

Zdravím,nevlastníte někdo Flobertku TOZ-17? Prosil bych o nějaké info o této "zbrani". Praktické zkušenosti,názory,rady. Jde mi o odstřel stodolní havěti (potkani atp). Na jakou dálku se s tím dá střílet? Uvažuji o zakoupení přímo této zbraně: http://aukro.cz/flobertka-toz-17-zanovn ... 13569.html Děkuji :-)
steyr6554
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: úte 08.3.2011, 16:57

Re: Flobertka TOZ-17

Příspěvek od steyr6554 »

Videl som tuto flobertku.Je to upravena malokalibrovka s vyfrezovanou dierou na spodu hlavne.Tou dierou sa odvadza plyn z komory aby to malo tych 7.5J na usti a mohli to predavat volne a ma samozrejme aj upravenu komoru.Presnost a vykon asi ako Slavia 630.Ked sa upravi pazba nevyzera to zle.Ale na odstrel hlodavcov je lepsia kvalitna vzduchovka.Do tohto je drahe strelivo.A strelivo s pomedenou spickou uz nie je volne predajne.Nekupil by som to.Na zabavu draha a pomerne nepresna strelba a na potkany slaba.
hofi
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 04.1.2012, 15:02
Bydliště: Náchodsko

Re: Flobertka TOZ-17

Příspěvek od hofi »

Na potkany používám slavia 631 5,5mm a funguje to bezvadně :) ,při porovnání ceny této flobertky a střeliva do ní bych šel radeji do vzduchovky.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Flobertka TOZ-17

Příspěvek od kojot »

Jaké máš zkušenosti, zůstávají v ohni, nebo jak daleko jsou od nástřelu? Po 4,5 mm ze stařičké Slavie 621 mi bez barvení odbíhali i 10 m po komorové ráně.

Jak píšou kolegové, vzduchovka je za stejné peníze lepší řešení. Zřejmě nemáš ZP, proto asi ten Flobert. Pokud máš, dobrá je shortka .22, vzhledem k tělesnému rámci popisovaného hlodavce je ekvivalentem použití .470NE na srnčí.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
hofi
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 04.1.2012, 15:02
Bydliště: Náchodsko

Re: Flobertka TOZ-17

Příspěvek od hofi »

Záleží dost na střelivu používám exact je dost přesné ale ranivost horší,diabola prolítne skrs,při dobré ráně zustane do 50cm od nástřelu,při horší na měkko zustane na místě ale musíš ho dostřělit jinak jsou dobré diaboly standart ale nejsou tak přesné.
Dřív jsem novou vzduchovku neměl tak jsem je střílel starou 631 4,5 a bylo to jak píšeš (zapískal,vyskočil a utek) :D
ludaZ1000
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 28.11.2011, 23:43

Re: Flobertka TOZ-17

Příspěvek od ludaZ1000 »

ZP mám,mám i malorážku ale stodolu mám v těsné blízkosti sousedů,tak aby nepindali,že tam střílím malorážkou. A na jakou dálku se dá tou flobertkou střílet? to teda koukám,že je to "přelopaná" malorážka...
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Flobertka TOZ-17

Příspěvek od fesoj »

V tom případě nechápu, v čem je problém. Náboj 6 mm Flobert se přeci dá použít i v normální malorážce. Dobře mi z ní šly a právě na potkany, ale i holuby věžáky, byly účinné ty s kulatou olověnou střelou. I na vojně jsme je používali pro střelbu v místnosti. Naproti tomu ty náboje s poměděnou špičatou střelou rozhodně nedoporučuji - koupil jsem je jednou, když jsem učil střílet své kluky, divil jsem se, že nemohli nic trefit - a ten rozptyl na 10 m je takový, že potkana bys zasáhl jen náhodou !
Kritériem pravdy je praxe.
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Flobertka TOZ-17

Příspěvek od Lesomil »

No a co střelivo "Z" pro "pokojovou střelbu".......?????
- podle popisky...
kompletní náboje 22 L VLV 29gr Z22L
Winchester - 50ks v balení,
pro střelbu v uzavřených místnostech,
kde je díky provedení/laboraci náboje snížena
hlučnost výstřelu.
jurazicha
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pát 13.1.2012, 12:21

Re: Flobertka TOZ-17

Příspěvek od jurazicha »

.22LR subsonic by sousedy taky měl rušit míň.
CCI vyrábí .22LR s brokovou hromadnou střelou, ale myslím, že to bude na prd...
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Flobertka TOZ-17

Příspěvek od Lesomil »

jurazicha :) ,
ty "Z" jsou oproti subsoniku mnohem méně hlučné..... taky záleží na venkovní teplotě, kdy v zimě je rána slyšet více...
psdk
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: úte 13.1.2009, 12:24
Bydliště: Opava

Re: Flobertka TOZ-17

Příspěvek od psdk »

Měl jsem tu TOZku rozebranou a podle mého názoru to je nějaká sovětská uloženka s úpravou jak popisuje kolega Steyr6554. Odfrézovaný kousek hlavně vespod u závěru. Tou dírou odfukujou plyny a tím pádem to má těch 7,5J na ústí. Zpracování kovářské, pažba je odlabané poleno, spoušť relativně dobrá. Aby to trochu vypadalo tak to chce esteticky vyladit. Za ty prachy žádná sláva. Nestřílel jsem z toho, ale prý je to i přes tu díru v hlavni schopno zasahovat opakovaně pivní tácek na 20m.

Pokud bych hnedal něco na velké myši tak buď flobertkový náboj do malorážky(po střelbě pořádně vyčistit komoru) nebo pořídit vzduchovku 5,5mm a tvrdé olověné lovecké broky Gamo. Klasické české olověné diaboly jsou moc měkké, do terče fajn, na potkany mají slabší účinek. Každopádně hlavně opatrně, bacha ať zbloudilý projektil netrefí souseda, to by byl prů...r jako trám
ZKK600, ZG47, Savage 99, Mannlicher6,5x55SE, Mannlicher308Win, MannlicherM95, troják Fuckert, KB Holek Brno, koza Holek, Stevens,KB Tikka, Petřík, Husqvarna, Marochi, Voere, CZ75PD, CZ 75RAMI, karabina TIRMAX, ...
dvě Borderteriérky
Lynx
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: stř 05.9.2012, 17:47

Re: Flobertka TOZ-17

Příspěvek od Lynx »

Na toto je opravdu nejlepší malorážka s použitím nábojů Winchester 22 long Z (49 J a rychlost střely 235 m/s), nebo ještě lépe Super Colibri od Aquily ( 15 J s rychlostí 152 m/s). Myslím si, že to lze použít i na straky než např. 22 short který má 70 J a navíc při dlouhodobém užívání ničí komoru.
Odpovědět