Brokovnice na Trap použitelnost na skeet?

Vše o brokovnicích
Odpovědět
marvvin
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: sob 20.4.2013, 19:52

Brokovnice na Trap použitelnost na skeet?

Příspěvek od marvvin »

Zdravím, omlouvám se za začátečnické otázky, ale chystám se investovat cca 30 000,- do brokovnice čistě na střelnici, nejraději univerzál, ale už dlouho se mi nedaří nic sehnat a teď s mi naskytla možnost koubit Browning 425 s trapovýma hlavněma (pevný čoky) a rád bych poprosil o radu, zaprvé jestli si s tim mám šanci na slušné úrovni šanci střelit i lovecké kolo a dále jak je to s cenou a stářím tohoto modelu? Je mi tvrzeno, že je kupovaný před 2 roky za 60 000,- teď je cena 28 000,-, jen je mi divné, že nikde po internetu není 425 vidět, když už tak 525, jde mi tedy o to jestli je to předchozí řada nebou pouze nižší výkonostní řada? Nebo by jste mi doporučili raději něco nového jako Brno competition? Děkuji všem trpělivým odpovídajícím :)
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Brokovnice na Trap použitelnost na skeet?

Příspěvek od Petr1970 »

teda jsem těžkej amatér,ale není to cesta z cíle na začátek? pevný hlavně na skeet?
když už teda multi-univerzal zbraň tak asi spíš skeetová s výměnejma chokama?... navíc se s tím dá lovit... sice se trap asi nenastřílí jako se speciálem...
s pevnejma je to dost limitovaný..

já zvolil 71 cm a výměnný - skeet a lov bez problémů a když tam dám 0,75 a 1, tak i ten trap něco padne...
když už potom, tak spíš druhý svazek
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
kajinek.sniper
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: úte 01.6.2010, 17:12

Re: Brokovnice na Trap použitelnost na skeet?

Příspěvek od kajinek.sniper »

Browning 425 je dobrá trapovka, ale aby jsi s tím nastřílel kolo tak už by jsi to musel mít hodně v paži :D
Speciály na trap mají většinou zahrdlení 0,75 a 1 a laufy 76 cm. Speciály na skeet laufy 67-71 cm a zahrdlení 0 nebo skeet.
Je to samozřejmě o rozptylu, nic jiného. Já bych spíš šel do starší 425 než do novýho Brna :wink: ale nevěřím, že je to 2 roky starý. Model 425 je starší než 525, ale podle mě povedenější.
Naposledy upravil(a) kajinek.sniper dne sob 20.4.2013, 20:50, celkem upraveno 1 x.
marvvin
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: sob 20.4.2013, 19:52

Re: Brokovnice na Trap použitelnost na skeet?

Příspěvek od marvvin »

A je reálná šance dokoupit skeetové hlavně? Slyšel sem na výhradní dovozce Browninga v ČR jen samé pomluvy....
kajinek.sniper
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: úte 01.6.2010, 17:12

Re: Brokovnice na Trap použitelnost na skeet?

Příspěvek od kajinek.sniper »

Skeetový hlavně rozhodně neseženeš. Tak si kup nějakýho sportera. Nebo jsou i myslím Browning XT který má výměnný čoky. Já mám Browning GP Sporter a zatím si nemůžu stěžovat. Koupil jsem ho jako starší. Jediný co mě na něm mrzí je, že nemá stavitelnou lícnici.
marvvin
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: sob 20.4.2013, 19:52

Re: Brokovnice na Trap použitelnost na skeet?

Příspěvek od marvvin »

Když já si hodil horní limit 30 000,- jinak nezbude na střelivo na pořádnej trénink :lol: .... původně jsem přemejšlel jen o IŽ 27 sporting, ale tak nějak se mi nechce dát 15k a za rok to prodat za 10k protože budu chtít jít dál.... . Co například Bettinsoli 12/76 Sporting X-8? Je mnoho lidí co to chválí a mnoho co nadává, tak nevím.... ? Osobně bych tedy nejradší starší Berettu 686, jenže do těch 30k moc teď k vidění nejsou.... . Mimochodem náhodou neni tu nějaký levák co by poreferoval, jak mu sedí u 686 pažba?
kajinek.sniper
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: úte 01.6.2010, 17:12

Re: Brokovnice na Trap použitelnost na skeet?

Příspěvek od kajinek.sniper »

Napiš mi do SZ, můžeme to rozebrat 8)
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Brokovnice na Trap použitelnost na skeet?

Příspěvek od michalos »

marvvin píše:Když já si hodil horní limit 30 000,- jinak nezbude na střelivo na pořádnej trénink :lol: .... původně jsem přemejšlel jen o IŽ 27 sporting, ale tak nějak se mi nechce dát 15k a za rok to prodat za 10k protože budu chtít jít dál....
Znám chlapy co mají na zakázku udělaný obyč ZH skeetový + trapový hlavně a střílí s tím líp než ti s chokama nebo s beretama, takže o flintě to určitě není.... Rada do života kompromisi nedělej a kup raději něco kde si můžeš sehnat dvoje hlavňový svazky.
k petr
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: úte 22.3.2011, 14:17

Re: Brokovnice na Trap použitelnost na skeet?

Příspěvek od k petr »

trapová flinta má jiné lomení pažby na všechno mimo trapu moc vhodná nebude nejlevnější řešení bude beretta 686 sporting ta se nechá do 35 - starší sehnat a bude nafurt hlavně raději 76
Uživatelský avatar
pavlos
Nový návštěvník
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 25.10.2012, 18:48

Re: Brokovnice na Trap použitelnost na skeet?

Příspěvek od pavlos »

kajinek.sniper píše:Skeetový hlavně rozhodně neseženeš. Tak si kup nějakýho sportera. Nebo jsou i myslím Browning XT který má výměnný čoky. Já mám Browning GP Sporter a zatím si nemůžu stěžovat. Koupil jsem ho jako starší. Jediný co mě na něm mrzí je, že nemá stavitelnou lícnici.
Stavitelnou lícnici si nech dodělat. Taky jsem nad touto variantou přemýšlel, protože jsem takovou brokovnici měl dřív. Na trap jsem lícnici zvedal a na kolo snižoval. Nakonec jsem to vyřešil brokovnicí s originální zvedací.
Odpovědět