Konec myslivců v Čechách?

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Špalda
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 18.7.2012, 22:07

Re: Konec myslivců v Čechách?

Příspěvek od Špalda »

Pěkny video, ale co ten pes mezi tema prasatama v 0:26??,
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Konec myslivců v Čechách?

Příspěvek od Leon »

spíš než pes to je kojot
CZ 550 american 308win.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Konec myslivců v Čechách?

Příspěvek od BwanaHunter »

V jedné věci má mistr Stehlík pravdu - pokud se něco podstatného neuděje, bude to jen horší, a nastane třeba opravdu průser. Nebudu opakovat přechozí příspěvky kolegů o tom, že spousta až většina myslivců kecá, lamentuje, ale reálně pro řešení problémů s černou zvěří nic nedělá. Buď proto, že nemůže-neumí, a nebo proto, že nechce, viz pranýřování lovců za ulovení lončačky apod. Kojotovo - svatá kráva co selátko dává by se mělo patentovat :lol: :lol:

Pro mě překvapivě bez dalšího zapadl Kasariho příspěvek o VŘ na honitby LČR. Co se tam děje, to je vážně masakr. Víc než 1000 kč za ha, ale revírů, které tomu rozhodně neodpovídají... Udivuje mě, jak v době, kdy krize se honí tam a zpátky Evropou, propouští se, šetří se, tlak na každém kroku, se najde tolik lidí, schopných vyndat ročně milion za 800 ha revír. A poměrně zajímavý je fakt, že je mezi nimi mnoho soukromých zemědělců, což mi nějak nekoresponduje s nářky páně Stehlíkovými a jiných...

Pokud jde o návrhy novel zákona a vyhlášky, zatím jsem to zběžně prolétl, zarazily mě tam některé věci, např. u dob lovu mi celkem nevadí celoroční doba lovu černé, ostatně realita tomu v současnosti již odpovídá, možnosti tu byli, a s etikou a zásadami se jako dospělí běloši budou muset lovci popasovat sami, ať už v rámci sdružení nebo podobně, celkem jí ještě chápu u siky, která dělá problémy, i když už o něco méně, a vůbec nerozumím, proč by jí měl mít i muflon...
U zákona mě překvapuje, proč u právnické osoby chtějí vyškrtnout "nebo má myslivost zapsánu jako předmět činnosti", to podle mě ničemu nepomůže a jen to znepřehlední nájemní vztahy. Atd...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Odpovědět