Vadná montáž MAK, nebo puškohled ?

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
znecas
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: úte 01.11.2011, 7:08

Vadná montáž MAK, nebo puškohled ?

Příspěvek od znecas »

Měl bych takový speciální dotaz. Pořídil jsem si asi před 3/4 rokem puškohled ZEISS HT 3-12x56 (se šínou) + MAK rychloupínací montáž na kulovnici CZ550 7x64 FS. Dal jsem do specializované firmy v Humpolci - nainstalováno, nastřeleno. Předávali mě flintu i s nástřelným listem. V únoru (2013) tohoto roku střeleno prase - lončák 50 kg, tak na 80 metrů. Kam jsem mířil, tam kule dopadla. Alespoň si to tak myslím. Před srnci jsem si teď došel na střelnici. A ejhle, kule šla na 50 metrech tak 6 cm níže a asi 2 cm vlevo. Velice jednoduše se mi podařilo střelu dostat do osy, nicméně výškově již nikoli. Prostě rektifikační kolečko již nejde pootočit dále. Tedy dostal jsem se maximálně na 1 cm pod střed. Tedy kulovnice není nastřelena ani na 100 metrů.

Napadá Vás něco jiného, nžli navštívit firmu v Humpolci, aby to dali dohromady ? Máte s tímto problémem někdo zkušenosti ? Se zbraní zacházím jako v peřince, zbraň je ve výborném technickém stavu, puškohled i montáž jsou nové. Jdou tyto rychloupínací montáže přímo na CZ550 nějakým způsobem ladit ?

Samozřejmě, že navštívím prodejnu, kde mi to instalovali, nicméně jen pro zvědavost ... nemáte nějaké zkušenosti ?

Děkuji
Luxusně ryté ZP 16/16, Fausti Stefano 20/20 model DEA, Beretta 686 12/12, Alphonse Forgeron 20/20 Holland Holland, Lověna 16/16 Holland Holland, Mannlicher SM12 7x64+Swarovski 2,5-15x56 Z6i, Dvoják Merkel 141 DB 9,3x74R,9,3x74R+Swarovski 1,7-10x42 Z6i.
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

Re: Vadná montáž MAK, nebo puškohled ?

Příspěvek od US OPTICS »

Foto vzdálenosti puškohledu nad hlavní by nebylo?
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
Uživatelský avatar
znecas
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: úte 01.11.2011, 7:08

Re: Vadná montáž MAK, nebo puškohled ?

Příspěvek od znecas »

Zde je celá fotogalerie mé 550...

http://znecas.rajce.idnes.cz/CZ550
bonecrusherx55
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: sob 27.11.2010, 12:33

Re: Vadná montáž MAK, nebo puškohled ?

Příspěvek od bonecrusherx55 »

asi zly naklon ma montaz...podla mna, ale este raz skus podotahovat vsetky skrutky a to aj tie, co drzia v pazbe a potom skus strelit
ZKM 456 22 lr, weatherby mark V 6,5 creedmoor, cz 550 magnum 375H&H, cz 550 custom 338-lapua-magnum, cz 550 custom 300 win mag, cz 527 lux 22 hornet
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Vadná montáž MAK, nebo puškohled ?

Příspěvek od pufr »

Tahle MAK montáž
http://www.kilic-feintechnik.de/uploads ... nblatt.pdf
se mi vždycky líbila a líbí, mimo ceny, kterou bych byl ochoten vzhledem k ověřené kvalitě MAKu i překousnout, mi odrazovala obava, co se stane, když se takový pevný a přesně obrobený kus materiálu potká s nepřesně obrobenými nebo po kalení "ne zcela rovnými" drážkami na závěru CZ550.
Je možné, že si montáž po pár ranách teprve "sedla" a nebo byly při nasazení na zbraň upínací prvky - páčky použity v opačném pořadí - proto ta změna "polohy bodu zásahu" - nastřelení.

Vzhledem k ceně a stavu zbraně, montáže, optiky atd. bych šel cestou reklamace u prodejce - dodavatele (kontrola šroubů jak píše Bonecrusher určitě není od věci - i s těmi co upevňují závěr v pažbě má pravdu)

Pokud bych měl dojem, že si mám něco zjistit sám (ať už dopředu nebo následně), požádal bych nějakého s prodejcem nespřízněného puškaře nebo nástrojaře aby vypažbený závěr s hlavní upnul a proměřil horní plochy pouzdra závěru (nejlépe pod frézkou, do jejíž hlavy se upne měřidlo - základna pro upnutí je spodní plocha pouzdra závěru) a to stejné s montáží - v prvním přiblížení třeba i s upevněným dalekohledem - měřit od základny co leží na pouzdru závěru k vrchní straně tubusu vpředu a vzadu.

Taky se mohlo stát, že MAK pro někoho dělal montáž se "slopingem" - sklonem pro střelbu na velké vzdálenosti - kdy střela už "padá", tam je celkem časté, že zbraň nejde na 100m nastřelit a jeden kus se "zamotal" mezi ty "rovné" :)
Pufr
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Vadná montáž MAK, nebo puškohled ?

Příspěvek od Choochoo007 »

Spis bych to videl na ten prvni problem rovnobeznost hlaven-zaver(drazky). Coz si myslim ze by melo jit overit jinou montazi a puskohledem treba od kolegy.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Odpovědět