Problém Docter

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Docter Clasic 8x56 RD (páteční kus?)

Příspěvek od johnyc77 »

Ahoj, jde na tomto puškohledu vynulovat stupnice? (jestli ani, tak mi poraďte jak).. Dík..
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1199
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Docter Clasic 8x56 RD (páteční kus?)

Příspěvek od Marpie »

krkam píše:Zdravím, tak už mám puškohled doma, je opravený vyčištěný jako nový. Nicméně výměna kus za kus není pravda.....
Upřímně osobně pokud jednou za čas něco reklamuji a je to do 6-ti měsíců od koupi tak striktně trvám na vrácení peněz. Je na to ze zákona nárok a raději jakmile mi vrátí peníze kupuji výrobek většinou jinde, aby mi náhodou nedali ten můj původní opravený, byť by tvrdili že je to výměna. Poradil jsem to i kolegyni, která reklamovala po dvou měsících ledničku a moc mi děkovala, protože nakonec koupila od stejného výrobce už novější typ a ještě levněji. Je nutné dopředu svůj požadavek vyslovit a nechat zapsat do reklamačního protokolu. Prodejci se občas ošívají ale nenadělají nic, samozřejmě pokud je reklamace oprávněná. Do těch 6-ti měsíců od koupi je na zákazníkovi jestli chce opravu, výměnu, nebo vrácení peněz.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
--Michal--
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: stř 28.11.2012, 17:48

Problém Docter

Příspěvek od --Michal-- »

Dobrý den,

Vlastním puškohled Docter 8x56, při běžném používání za dne, za šera i v noci je obraz přez puškohled naprosto čistý a zdá se bez jakýchkoli vad. Problém nastane, když v noci použiji taktickou svítilnu.
Rázem se obraz zalije mlhou a není přez to pořádně vidět. Spodní třetina zorného pole ještě jde, přez ni se podívat nechá, ale prostřední a vrchní třetina je zahalena mlékem, nebo mlhou, nevím k čemu bych to přirovnal. Svítilnu mám přidělanou montáží k puškohledu, zkoušel jsem zmněnit polohu svítilny, ale nepomohlo. Svítulnu jsem zkoušel ještě na jiné flintě kde je jiný puškohled a za stejných podmínek bylo vidět naprosto bez problému.
Puškohled se zdá být v pořádku a uvnitř zamlžený nevypadá.
Nemá s tím prosím někdo nějakou zkušenost?
:?:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Problém Docter

Příspěvek od Leon »

odráží se ti světlo od hlavně a nebo od vody ve vzduchu mlha déšť rosa to je normální
CZ 550 american 308win.
pultik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 150
Registrován: ned 11.10.2009, 19:42
Bydliště: Královehradecko

Re: Problém Docter

Příspěvek od pultik »

řešení je dát světlo pod ľauf co nejvíc dopředu a nebo obalit lauf třeba camo páskou nebo? nechám na fantazii každého střelce s baterkou :D
Skalák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 361
Registrován: čtv 14.6.2007, 9:26
Bydliště: Horní Adršpach

Re: Problém Docter

Příspěvek od Skalák »

Nepoužívej baterku a máš po zbytečných starostech. LOVU ZDAR!!!
Sauer 202 Highland - 270W, Meostar R2 2-12x50 RD
ČZ 527 - 223 Rem, Artemis 2100 7x50 RD,
ZKK 600 - 30.06 Spr. Yukon Photon 4,5x42 RT
IŽ 27 E - 16/16
Drsnosrstý jezevčík Cit od Aglaii
Uživatelský avatar
téměř
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 11.10.2012, 22:20
Bydliště: Velké Březno

Re: Problém Docter

Příspěvek od téměř »

zdravím všechny příznivce puškohledů docter,mám na vás jednu otázku,sháním krytky okulárů na puškohled docter clasic 8x56rd takové jak jsou spojené gumou,nevíte kde bych měl hledat,za info předem děkuji
jezevcik
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: stř 26.9.2007, 8:47
Bydliště: praha

Re: Problém Docter

Příspěvek od jezevcik »

Terč Procházka Rakovník
Boci1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 12.12.2011, 17:49

Re: Problém Docter

Příspěvek od Boci1 »

Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Problém Docter

Příspěvek od Nik.308 »

Procházka krytky má, ale jsou to originál Zeiss a stojí, tuším, 790 kč, tak doporučuji pohledat na internetu např. viz Boci1.
Uživatelský avatar
téměř
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 11.10.2012, 22:20
Bydliště: Velké Březno

Re: Problém Docter

Příspěvek od téměř »

super,díky už jsem sehnal,ale trochu jsem se zapotil ta mrcha má objektiv venku 62.5mm.
krkam2
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: pon 21.3.2011, 11:50

Re: Problém Docter

Příspěvek od krkam2 »

Asi mám smůlu druhej Docter a druhej problém. Po chybeném srnci jsem si šel s puškohledem Docter classic 3-12x56 střelit do papíru a bez šahnutí na rektifikaci výškově chodil v rozmezí 25cm.Zkoušeno dvěma druhy střeliva po 4 ranách na 100m. Puškohled mám asi tři měsíce, je starý 5 let koupený na inzerát se záručákem. V pondělí frčel do německa na reklamačku. Jsem zvědav jak se k tomu vyjádří.
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém Docter

Příspěvek od ČENDA »

Tady se nabízí otázka jestli původní majitel této optiky s ní neměl nějaké problémy a nevyřešil je tím,že puškohled prodal tobě. Samozřejmě o všem pomlčel. Byla by to sice pěkná sviňárna ale lidé jsou různí.....
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Problém Docter

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Já mám Docter 2,5-10x48 RD na kulobroku už nějaký ten rok. Maximalní spokojenost. Jen má proti Meoptě a jiným puškohledům opačné klikání při nastřelování. Než jsem na to přišel, stálo mě to nějakou ránu na víc.
Co se týče Promysu v Blatné a p.Lepiče, tak mám také svou vlastní zkušenost s tímto pánem. Do dnes mi dluží 3500 Kč za vrácený puškohled. Když jsem a řešil koupi, tak bylo ochoty kopec. Když jsem poté řešil reklamaci a poslal puškohled do Promysu a chtěl vrácení peněz, druhý a další telefon už mi nikdo nezvedal. Řešil jsem to "děkovným" článkem o poctivosti a charakteru některých současných rádobypodnikatelů na Mysliveckém foru , Myslivosti a přes OI. Tři tisíce jsem oželel, to mě nepoloží,ale štve mě takové jednání se zákazníkem. Svět je malý a mlýny melou. Já věřím , že se s p.Lepičem jednou sejdu, nezapomenu... Buď kolego rád, že i po delším čase jsi z Promysu svůj puškohled dostal zpět...
Standa T
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: pát 16.10.2009, 16:44
Bydliště: Tábor / Vojkov

Re: Problém Docter

Příspěvek od Standa T »

Jo, také jsem se u něj párkrát stavil, sháněl jsem montáž - to co mi doporučil odpovídá jeho jménu, a Promys to není :!:
dvojka CZ16/16, Mauser 7x64, + po tátovi dvojka Bajkal 16/16, a letos po strýci Mauser 8x57S
Odpovědět