TIKKA T3

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Petr1970 »

bacha, když sem byl zastřelovat nový patrony, tak sem byl před 14 dny na 50m střelnici (blízko domu jediná)... říkám si na první orientaci stačí..

vyčistím, dám 2 - v sedě, jen o bundu a ruku.. na 50 m se půl díry překrývá takže to skoro (skoro) schová velká samolepka na pistoli...

přijde správce a říká: "no nic moc, neměla by tahle flinta na 50 metrů lítat jednou dírou?"

no nezabili byste ho?:-)

jsou to magoři s malorážkama co jim 10 ran stačí dvoukoruna, furt to jen tuněj jako sniperky, náboje vybíraj šuplerou, lupou a váhou....:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Špalda
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 18.7.2012, 22:07

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Špalda »

Na mojí zbrani se mě ještě nepodařilo vystřelit přez napínáček. Pokud to zkoušim NASUCHO tak to jde, ale na střelnici , když mám zbraň v koze a opatrně odmačkávám tak to jen cvakne bez výstřelu, pokud dotáhnu tak to vystřelí. Je to jako bych jen vymáčkl napináček. Bez napínáčku střílí bez nejmenšího problému. Kde by mohla být chyba? Je to v citlivém a pomalém odmačknutim?
Petr Vysok
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: pát 11.11.2011, 13:05

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Petr Vysok »

U některého typu zbraní (dle konstrukce napínáčku) to může být tím, že tlak prstu působí zboku a ne přímo zepředu. Tikku neznám, ale stačí to nasucho vyzkoušet. Mně to dělalo u CZ 453 opakovaně - nasucho o nic nejde tak se řádně tlačí zepředu i přes ne úplně vhodné držení střílející ruky, při snaze o přesný výstřel se odmačkává opatrně při řádném držení krku pažby. Pokud je to opravdu příčina, naznačuje to, že Tvoje ruka a tato zbraň s nataženým napínáčkem moc nepasují dohromady :) Já jsem to vyřešil tak, že jsem se nakonec naučil střílet bez napínáčku ze všeho :wink:
Dálkoměr Zeiss 8x26, , Anschutz 64 MPR + Nikon Monarch E 6-24x50, Baikal Sporting, Titan 6 Target 7mm Rem Mag + Vortex Viper PST 6-24x50
Balu
Častý návštěvník
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 27.3.2008, 12:17
Bydliště: Sumava

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Balu »

Tak se na mě usmálo štestíčko a tikka je doma v 308 w, jenže přišel problém který jsem si nechtěl připouštět- montáž, Optilock je nesehnatelný - potvrdil to pracovník Detexu, tak a co teď? Prosím poraďte co koupit aby to vypadalo a fungovalo? Weawer se mi moc nelíbí, co třeba Leupold? Důležitá je dostupnost, sezona se nám rozbhěhne naplno co nevidět.. Jinak půjde tam Meopta 3-12*56, pokud to půjde sundat tím lépe ale klidně pevná montáž. Díky za všechny návrhy a nápady.
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Ondra »

Balu: Nejdřív ti chci pogratulovat k nový flintě a popřát ti s ní hodně zdaru. Co se montáže týče, sehnal jsem montáž na Sako 85 (nevím, ale mělo by to být stejný nebo podobný-taková kónická rybina) v Detexu na Žižkově. Dělá jim to tam nějaký puškař a je ocelová, žádná duralová měchuřina. Prostě solidní kus kovu. Kdybys mě lámal v kole, nevzpomenu si, kolik za to chtěli, ale nebylo to nic závratnýho. Možná by stálo za to tam cinknout a zeptat se. http://www.detex.cz/prodejna-detex-husitska/
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Balu
Častý návštěvník
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 27.3.2008, 12:17
Bydliště: Sumava

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Balu »

Ondra : díky moc, hned jsem tam volal, tak to vychází kolem 3-3,5 k, což není nějak moc, našla by se u tebe nějaká fotečka jak to vypadá? Díky.
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Ondra »

Balu: Rád bych ti fotku poslal, ale nepošlu. Sako šlo do světa :? . Každopádně na to Sako vypadala přesně jako ten Optilock (bez těch kroužků uvnitř ok). http://www.google.cz/search?q=optilock& ... eg0WzhM%3A
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Balu
Častý návštěvník
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 27.3.2008, 12:17
Bydliště: Sumava

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Balu »

Ondra: ok, uvidíme.. Jinak má jěště někdo nějaký nápad?
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Choochoo007 »

Asi nejlevnejsi bych videl KOZAP - http://www.gunner.cz/userfiles/products/big/1010.jpg
pripadne variantu koupit zakladny pro Weaver a na to pak kroužky od jakehokoli vyrobce.
Drazsi varianta Weaver lista Roedale a na to krouzky od kohokoli.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Re: TIKKA T3

Příspěvek od milan »

Optilock a další na www.ballistica.cz
Sam60
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 128
Registrován: stř 12.6.2013, 6:35

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Sam60 »

Tu z Detexu mám- jednodílnou. Muselo se to hodně lapovat a stejně se to úplně nesrovnalo. Hrozilo, že bude puškohled vůli.
Balu
Častý návštěvník
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 27.3.2008, 12:17
Bydliště: Sumava

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Balu »

Tak nakonec vyhrál Kozap, hlavně z časových důvodů, pokud to nebude držet tak poletí do koše. Chtěl jsem Optilock- skoro nemožné, možná třeba v listopadu, chtěl jsem Detex- problém jako skoro se vším a Weawer se mi nelíbí i když vím že je plně fukční a osvědčený.
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Re: TIKKA T3

Příspěvek od milan »

zkus recknagel - velmi dobré montáže
např.
http://www.autokompo.sk/e-shop/cid/48/c ... -era.xhtml
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Jiskra »

Noo,to sis ale moc dobře nevybral.Ale každý strůjce svého štěstí. Kroužky od Kozapu ti domačkají tubus, pokud se s tím teda domluvíš. Ten Recknagel jak píše kolega nade mnou je dobrý. Škoda dojebaného puškohledu.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Choochoo007 »

Nevidel bych to tak cerne, kolikrat to bude sundavat? Pokud nebudou krouzky lapovane, tak si myslim, ze jich vetsina omacka tubus a stejne to nesmi pretahnout.
Neverim, ze treba takoveto by tubus nerozmackly.
http://media.midwayusa.com/productimage ... 325755.jpg

Kolik stoji novy tubus na Meostar 3-12x56?
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Odpovědět