TIKKA T3

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Jiskra »

Nezlob se,ale co si myslíš je jedna věc a co je praxe je druhá. Mám 6 puškohledů na různých montážích od optilocku po vlastní výrobu a jedině kroužku od Kozapu mi sedřeli elox na ZD. U kamaráda puškaře jsem těch podřených nebo dokonce pomačkaných tubusů od Kozapáckých kroužků viděl X. O přesnosti jejich montáží nemá cenu vůbec diskutovat.U mě je to šrot a nikdo mě nepřesvědčí. Nedojebu si puškohled za 50t kroužkem za 600Kč. Ale je to každého věc a napsal jsem svůj pohled na věc. Ale klidně oponuj.
Uživatelský avatar
T.Kulikov
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: pát 17.6.2011, 21:50

Re: TIKKA T3

Příspěvek od T.Kulikov »

Balu píše:Tak nakonec vyhrál Kozap, hlavně z časových důvodů, pokud to nebude držet tak poletí do koše. Chtěl jsem Optilock- skoro nemožné, možná třeba v listopadu, chtěl jsem Detex- problém jako skoro se vším a Weawer se mi nelíbí i když vím že je plně fukční a osvědčený.
Balů ještě jednou vítej v klubu Tikkařů, kolega jiskra má bohužel pravdu s kozapem!!!! Potvrzuji jeho tvrzení o doje..ném puškohledu z vlastní zkušenosti. Kozap už mi nesmí do baráku.... jinak už se těším až dorazíš a nastřelíme novou flétničku 308 W. :mrgreen: Mohl bych vzít 9,3x62 aby ses už osmělil a zkusil si vystřelit z pořádný Tikky. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: TIKKA T3

Příspěvek od johnyc77 »

No já jsem si tikku t3 varmint stainless LH objednal už v březnu, dodací lhůta byla 4 měsíce a ještě jí nemám.. Napsal jsem prodejci, že jsem schopný počkat ještě měsíc a chci vrátit zálohu.. V dnešní době jsem si myslel, že to bude s objednáním v pohodě, ale je to fakt hrozný..
hanzal libor
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 17.1.2008, 16:34

Re: TIKKA T3

Příspěvek od hanzal libor »

Já měl objednaného steyera mannlichera classic light. Dle prodejce 6 týdnů dodací lhůta.
Čekal jsem 5. měsíců, ale kdo počká, ten se dočká. Je super.
Balu
Častý návštěvník
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 27.3.2008, 12:17
Bydliště: Sumava

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Balu »

Jen pro zajímavost vkládám fotku celopažbené tikky..

http://www.armurerie1000etangs.com/vent ... ,1638.html
Mysho22
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: stř 25.1.2012, 23:41

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Mysho22 »

Páni ak by mal niekto záujem predávam plastovú pažbu na Tikku t3 Hunter v prípade možem priniest osobne Praha - Brno.
Sloupekk314
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 29.9.2011, 20:25

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Sloupekk314 »

Prosim o radu jak nastelovat bleskou spoust? Tikka T3 Hunter
C. J. Hornster
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 26.12.2013, 11:41

Re: TIKKA T3

Příspěvek od C. J. Hornster »

Zdravím, chci se vás zeptat ohledně tikky T3 hunter a lite. Chtěl bych si pořídit tikku ale nevím jaký z těchto typů. Nevím jestli si mám pořídit huntera ve dřevě, nebo lite v plastu. Oba dva typy se mi líbí, ale nevím, který bude lepší. Můžete mi prosím napsat výhody a nevýhody těchto dvou materiálů. :?:
ZH 304 7x57R - 12/70
Balu
Častý návštěvník
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 27.3.2008, 12:17
Bydliště: Sumava

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Balu »

Pro dotaz kolegy posílám odkaz na návod od Detexu.
http://www.detex.cz/wp-content/uploads/ ... _T3_CZ.pdf
Peter 10
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: ned 03.1.2010, 19:45

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Peter 10 »

Vie mi niekto poradiť? Zistil som , že na mojej Tikky ma záver vôľu. Pri zaistenej zbrani, sa dá kľukov záveru trochu pohnúť /ako pri otváraní záveru/. Ma to nejaký vplyv na bezpečnosť zbrane pri výstrele ? Zatiaľ som so streľbou nemal žiaden problém. Poprípade je to možné nejakou opravou odstrániť ? Podotýkam , že som druhý majiteľ uvedenej zbrane. Ďakujem-
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: TIKKA T3

Příspěvek od dalas »

To není klasická závěrová vůle, ta bývá v ose závěru. Toto je běžná provozní vůle, která slouží k tomu, aby se závěr dal spolehlivě zajistit proti otočení. Do vybrání (dirka v těle závěru pod klikou) v těle závěru se zasouvá čep, který ho jistí proti otevření. Kdyby tam vůle nebyla, hrozilo by nebezpečí, že kolík do vybrání nezapadne. Žádné nebezpečí ti nehrozí, protože v celém rozsahu této vůle zůstávají ozuby plně zamčeny. Při odemykání zase zajistí matice úderníku úderník, takže plně nezamčenou zbraň nejde spustit.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Peter 10
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: ned 03.1.2010, 19:45

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Peter 10 »

Dalas ďakujem za vysvetlenie. A ešte jedna otázka . Jemný pohyb kľuky záveru v zaistenom stave je bežný jav u každej Tikky ? Pretože som si všimol , že si tiež vlastníkom tejto zbrane.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: TIKKA T3

Příspěvek od dalas »

Bez obav, taky se u mé Tikky s ní dá trochu pohnout. V tomto směru můžeš být zcela klidný. Je to ze strany výrobce zcela záměrná vůle.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
BBrit
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 28.11.2006, 19:54

Re: TIKKA T3

Příspěvek od BBrit »

Taky jsem byl kdysi z té vůle trošku rozhozený:-)), ale není s tím žádný problém, akorát při pootečené klice (např. po prodírání mlazinou) se nemusí podařit odjisti/zajistit.......PRosím, nemá náhodou někdo ,,zbytečnou" :D mušku s vláknem na Tikku T3 Battue?? nebo poradí někdo, kde sehnat? Můžu si ji nechat udělat, ale nechce se mi čekat. Mně právě při prodírání mlazinou vyletěla. Zkouším Autokompo - Recknagel, ale asi mají inventuru:-)). Ještě poradí někdo, jakou výšku mušky?? Hledí je stavitelné nahoru/dolů.
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: TIKKA T3

Příspěvek od klouda »

Tak jsem se rozhodl pro levorukou T3 v 8X57...nevítte někdo o nějaké zaprášené v krámě? :) S Detexem jsem už v kontaktu, ale čekat se mi na jejich dodávku ani moc nechce. V říjnu jich pár do ČR přišlo..Je pravděpodobné, že někde na krámě se bude na nějakou prášit...díky za každé info ;)
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
Odpovědět