Střelivo SB

Vše o loveckém brokovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
kajinek.sniper
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: úte 01.6.2010, 17:12

Re: Střelivo SB

Příspěvek od kajinek.sniper »

Přesně tohle mi dělalo loni se střelivem SB 24 Super Skeet. Byly utopený zápalky.
Uživatelský avatar
pavlos
Nový návštěvník
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 25.10.2012, 18:48

Re: Střelivo SB

Příspěvek od pavlos »

V mém případě je zápalka tam, kde má být.
Uživatelský avatar
pavlos
Nový návštěvník
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 25.10.2012, 18:48

Re: Střelivo SB

Příspěvek od pavlos »

Takže mi bylo vysvětleno, že SB zápalky nakupuje a v mém případě se jedná skutečně o tvrdší kousek. Další chyba je údajně v nalisování do ,,šachty,,. Po nárazu úderníku, je možné, že zápalka uhne směrem dovnitř. Má menší přesah v nalisování, než by měla mít. Soudruzi v asijských zemích, nebo kde, udělali chybu, bo SB zápalky kupuje. V dalších várkách střeliva by už měly být použity zápalky vlastní produkce.
Jak jsem koupil, tak prodávám.
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: Střelivo SB

Příspěvek od tornádo »

a kde si nakoupil ? tipl bych si na odpověď nějakého kravaťáka ze SB,který má naučenou univerzální odpověď pro každý případ "teď nám bohužel došla várka nekvalitních komponentů z číny u které by se mohla projevit tato závada,rádi Vám vadný náboj vyměníme za jiný,další várka bude v pořádku protože se bude jednat o komponenty z vlastní produkce" aby se vlk nažral a koza zůstala celá :lol:
kajinek.sniper
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: úte 01.6.2010, 17:12

Re: Střelivo SB

Příspěvek od kajinek.sniper »

Absolutní souhlas. Taky tomu nevěřím. :D
Uživatelský avatar
pavlos
Nový návštěvník
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 25.10.2012, 18:48

Re: Střelivo SB

Příspěvek od pavlos »

Ne ne, od kamaráda který mi dodává střelivo a pohybuje se v oblasti střeleckého sportu. Profesionálního. No nechám se překvapit.
Uživatelský avatar
pavlos
Nový návštěvník
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 25.10.2012, 18:48

Re: Střelivo SB

Příspěvek od pavlos »

Poslední střelecká soutěž. Zaměřil jsem se na selhače v průběhu celého závodu. Na konci závodu jsem měl na stole sedm selhaných nábojů, některé tuplované. Něco je opravdu špatně. Takovou úrodu nepamatuju.
Jednalo se o 24 g SB
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Střelivo SB

Příspěvek od petjan »

To pavlos: Měl jsem teď delší dobu problémy s flintou, přesně jako ty na těch fotkách. 2x u puškaře, poprvé vyměnil úderník, že je jako krátký. Opět stejné problémy, podruhé u puškaře, prý už na to přišel ( později mi druhý puškař přišel na to že podložil pružinu, aby byla tvrdší). Problémy stále stejné. Dal jsem to tedy nedávno jednomu známému ze střelnice a ten na to přišel. Jemná jůle na kladívku a ono někdy tlouklo malinko vedle do takového osazení které bylo asi 0,5mm vysoké, ani si nejsem jistý, že to tam bylo záměrně, spíš bych řekl, že mašina při výrobě nedokončila svou práci tak jak měla. Na zápalce to udělalo jen takový jemný otisk jako máš ty na fotce. Taky jsem zkoušel měnit střelivo, že jako jsou tvrdé zápalky a pod. No a ono to bylo v mechanizmu. :shock: :roll:
Přílohy
SAM_0860_PerfectPhoto.cz_2013-09-03 16 34 20.jpg
SAM_0860_PerfectPhoto.cz_2013-09-03 16 34 20.jpg (61.89 KiB) Zobrazeno 8967 x
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Uživatelský avatar
pavlos
Nový návštěvník
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 25.10.2012, 18:48

Re: Střelivo SB

Příspěvek od pavlos »

Já jsem se špatně vyjádřil. Teď mi cvaklo. Ty náboje o kterých jsem mluvil, nebyly z mé flinty. Byly od všech střelců. Já už se rozhodl, přejdu na jiné střelivo a uvidím.
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: Střelivo SB

Příspěvek od tornádo »

petjan šak mu to říkám furt od začátku.Ne on má špičkového,drahého,bezchybného Browninga za desítky tisíc korun,takže v něm chyba není.
Nebudu se rozčilovat,protože je to pořád dokola.
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Střelivo SB

Příspěvek od petjan »

To tornádo: No u toho Browninga by se to asi stat nemělo, nicméně uplně vyloučit se to taky nedá. Pořád tu je při výrobě lidský faktor a chyba je tu hned.
To pavlos: Zkoušel jsi vystřelit ten naklepnutý náboj ještě jednou? Pokud to zase jen obtiskne, tak je to asi tutovka tvrdá zápalka. Jestli to ale normálně probije, tak bude chyba asi v mechanizmu.
Já na tu závadu přišel tak že vrchní hlaveň vždy odpálila a to i ty "selhače". Myslí tím jako že to nedělají náboje, ale flinta.
Na tu konkrétní příčinu přišel puškař. Já to do teď neuměl ani rozebrat.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
kajinek.sniper
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: úte 01.6.2010, 17:12

Re: Střelivo SB

Příspěvek od kajinek.sniper »

Já když jsem měl stejně "naklepnutou" zápalku od Bajkala tak ani Browning mi ji nevystřelil.
Uživatelský avatar
pavlos
Nový návštěvník
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 25.10.2012, 18:48

Re: Střelivo SB

Příspěvek od pavlos »

Na podruhé téměř vždy vystřelí i ze stejné hlavně. Provedu pitvu bicího mechanismu.
Jen tak pro info, nějaký dobrý puškař v okolí Brno - Prostějov?
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Střelivo SB

Příspěvek od zispo »

skus pana žďáska Je dobrej. A nebo pan štrajt.
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Střelivo SB

Příspěvek od Reno »

zispo píše:skus pana žďáska Je dobrej. A nebo pan štrajt.
Hele, on tu brokovnici nechce nechat rozkousat, ale opravit... :twisted:

(To samozřejmě není žádná narážka na zispem doporučované pány puškaře, jen mě pobavilo "kouzlo nechtěného", tedy zavádějící význam jeho sdělení, vzniklý nesprávnou gramatikou... :D )

PS pro admin a módy: Pardon, ale nemohl jsem si pomoci, no... :oops: :P
Odpovědět