Nightforce 6,5-22x56 vs. Zeiss Diavari VM 6-24x56

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

zeiss

Příspěvek od figi »

Nevím, jestli je Swarovski tak dobrý, jako Zeiss, v každém případě je NF s Zeiss naprosto nesrovnatelný, a to už stačí den, kdy je zata?eno, jako dnes. Ale to NF výrazně předčí i Meopta, o šeru ani nemluvím, to je NF naprosto nePoužitelný ( zkušenosti ze střelnic ). Leupold to samé, jak se se?eří, je to střelba odhadem, když i Meopta je stále v pohodě.
Zeiss je naprostá jednička, včera jsem V 19:39 střílel paličkáře, mám dobrý pozorovák Lichter 12x63, ale už jsem nebyl kus schopen přečíst, a podle postavy to paličkář byl. Na 70 m Zeiss 6-24x56 při zvět?ení 16x jasně ukázal paličky, takže jsem okamžitě střílel na krk ( vestoje s oporou trojno?ky při zvět?ení 14x ). Osnovu mám mil dot s osvětlením, ten tenoučký kříž je velmi kontrastní takže i v noci si zapomínám zapnout osvětlení ( má vynikající plynulou regulaci ).
Rozsah má taky parádní, na svém varmintu ( mám montáž s náklonem ) naklikám do 1250 m ( a reálně zatím využiji tak polovinu ).
Taky jsem ho bral s tím, že je to jednou za život, a už myslím na další ...
SAKO
Častý návštěvník
Příspěvky: 92
Registrován: ned 21.10.2007, 3:32
Bydliště: Praha

Zeiss vs Swaro

Příspěvek od SAKO »

Pro - Figi, Kdyby jsem byl doma, jdu si to za Tebou osahat, ale jsem venku a dlouho asi budu, kamos si objednal Zeiss, porovname, uvidime, Zeiss, jak odepsali, by mel prijit tak do tydne, Swaro nemaji ani k osahani, jenom na zvlastni objednavku, 2-4 tydny. Leupoldy mam tri a ze skel jsem zklaman, neni to sice zadni tragedie, uziju si je, za tu cenu, jak je prodava napr. Proarms, by jsem je teda nechtel, sam vis, ze kolikrat rozhoduje ta pulhodina a to tomu Leupoldu chybi.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Nightforce 6,5-22x56 vs. Zeiss Diavari VM 6-24x56

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Osobně mám Zeisse 6-24x56 Victory Diavari a NF NXS 5,5-22x56 a zkoumal jsem je vedle sebe v rámci podmínek podzimního inverzního úplňku s nízkou oblačností a občasnou mlhou- vysoká vlhkost. Rovněž jsem s ním byl venku bez měsíce, na slaboučkém poprašku sněhu - max. 0,5cm na jetelovém strništi (kdo to zná, tak ví, že v tomto stavu je víc "černé" než bílé) a rovněž bez problému. NF NXS je více méně primárně taktická a nebál bych se říct i vojenská optika (kterou ve světě využívají LR lovci) a nemyslím, že by vojáci nechtěli střílet brzo ráno a navečer. Je jasné, že když kouknu do pevného 8x56 Swar. , tak mám větší pocit světelnosti. V současné době ale i v noci preferuji základní zvětšení 10x ve světelné bídě, běžně 12x a pokud je zmrznuto a jasno, nebo měsíc a sníh, tak klidně 16x. Jinak velkou výhodou mého NF je jeho osnova NP 2DD, která je určena pro BR malé cíle při snížené velikosti. Osvětlení-jeho regulace se skutečně musí nastavit doma a má velmi malý krok – reostat se reguluje pouze na čtvrt otáčky – 90. Nastavil jsem si to skutečně na velice jemno, pouze instinkt a neoslňuje na rozdíl od Zeisse, kde svítí celý mildot. Nepotřebuji osvětlení přestavovat. Je mě jedno, co za sklo vezmu do ruky a skoro se mě víc kvůli osnově líbí NF. Fakt je, že u NF je skutečně vidět rozdíl mezi sklem 50 a 56 na objektivu. Pokud by to měl být „uni“ puškáč, tak jedině 56. Jinak NF mnoho skutečných lovců u nás pro výkon myslivosti nemá. Nejvíc kusů je na sportovních puškách, něco málo na varmintech, které se po úplňcích moc netahají. Je to cenou a horší dostupností. Jinak na US fórech je stavěn specializovanými lovci vysoko, ale nabyl jsem dojmu, že běžní lovci tam taky moc nechtějí vyhazovat peníze za puškohledy nad 1000 USD a tak si myslím, že hodně příspěvků o NF je ve stylu „hrozny jsou kyselé“. Na druhou stanu je pravda, že každý má jiné oko, večer loví v jiných světelných podmínkách při jiných kontrastních plochách a na jinou vzdálenost a velikost cíle.
P.S. Porovnávat se má porovnatelné a tak lovecký vari. od Zeisse nebo Swar. s max. zvětšením 10x nebo 12x jim ( NF a dalším taktikům) v pocitu světelnosti dá jasně na prdel, ale když se pak člověk koukne do Meopty ZD 3-12x50 při střelbě na hromadě do 70m, tak se musí zeptat, zda mu těch 25000-30000 stálo za to.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nightforce 6,5-22x56 vs. Zeiss Diavari VM 6-24x56

Příspěvek od Choochoo007 »

Po opticke strance v testech dopada Nightforce lepe akorat pred Leupoldem. Evropska konkurence je vzdy pred
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

Re: Nightforce 6,5-22x56 vs. Zeiss Diavari VM 6-24x56

Příspěvek od US OPTICS »

tak jsem se dočetl, že letošní novinka Nightforce ATACR 5-25x56 (ED skla) dopadla v nějakém německém testu (renomovaná společnost) opticky lépe než Schmidt-Bender.

Na Youtube jsem našel pár videí, ale jen jedno co bylo natočeno pohledem přes zmíněný ATACR a nevypadalo to zle.

Nějaká osobní zkušenost někoho z místních přispěvatelů?
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
Petr Vysok
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: pát 11.11.2011, 13:05

Re: Nightforce 6,5-22x56 vs. Zeiss Diavari VM 6-24x56

Příspěvek od Petr Vysok »

Podle stránek výrobce je model ATACR vybaven výrazně vylepšenou optikou oproti řadám NF a NXS, je kratší, tubus 34mm a má větší rozsah nastavení.
http://www.midwayusa.com/product/554347 ... icle-matte
Podle dovozce který už má jeden skladem, je OPTICKY lepší než Meopta, mechanika byla jednoznačně lepší než Meopta I u starších modelů. Jdu do něho, jenom zvažuji jestli dovézt napřímo z USA s rizikem případných problémů s reklamací, nebo koupit tady s DPH a clem :?
Určení je naprosto univerzální - lov za všech světelných podmínek, trénink a ověřování laborací na střelnici. Cenově je samozřejmě 2x jako Meopta ZD 6-24x56, o 10% víc než Zeiss Diavari 6-24x56 - ceny v ČR.
Dálkoměr Zeiss 8x26, , Anschutz 64 MPR + Nikon Monarch E 6-24x50, Baikal Sporting, Titan 6 Target 7mm Rem Mag + Vortex Viper PST 6-24x50
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Nightforce 6,5-22x56 vs. Zeiss Diavari VM 6-24x56

Příspěvek od tibi1 »

ked im konecne dojde ze opticku kvalitu nenahradia nicim inym len kvalitnym sklom tak si myslia ze objavili teplu vodu a kazdy doteraz bol blby no a potom za to chcu nenormalne prachy....za mna jednoznacne vzdy nemecka optika a to bud SchmidtBender alebo novy Steiner a na ich kvalitu nebude mat nikdy ziaden amik alebo australan sancu jak mechanicky tak opticky

PS: podla dovozcu?....samozrejme vzdy, jak by to inak predal
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

Re: Nightforce 6,5-22x56 vs. Zeiss Diavari VM 6-24x56

Příspěvek od US OPTICS »

Petře, když máš možnost koupit to přímo v USA, tak bych se toho nebál. Cena je tuším někde kolem 2.500,- dolarů. Ta marže našich obchodníků je strašná. Jo a reklamace u Nightforce bych se nebál, co se týče spolehlivosti, patří ke špičce na světě.

Máš na mysli Bestpatron toho dovozce?

Tak až koupíš, tak dej vědět, jak to s ním skutečně je.
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
Petr Vysok
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: pát 11.11.2011, 13:05

Re: Nightforce 6,5-22x56 vs. Zeiss Diavari VM 6-24x56

Příspěvek od Petr Vysok »

Na Midway je za 2 328 USD, platil bych to známému který to přiveze do Evropy převodem, tj kolem 50 tis. Kč.
Ten dovozce je Bestpatron, mám od něj Vortex PST, který u nich vyšel stejně jako na Midway, ale ten NF je u nich o 14 tisíc dražší. Jinak dobrá spolupráce, věřím že si nevymýšlí, optiku NF a NXS řadili níž než Meopta, ale tady vidí velké zlepšení.
Dálkoměr Zeiss 8x26, , Anschutz 64 MPR + Nikon Monarch E 6-24x50, Baikal Sporting, Titan 6 Target 7mm Rem Mag + Vortex Viper PST 6-24x50
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

Re: Nightforce 6,5-22x56 vs. Zeiss Diavari VM 6-24x56

Příspěvek od US OPTICS »

taky jsem se díval, že už se ta cena pohybuje kolem 2.300,- dolarů

na US fórech je srovnání s SB 5-25x56, sice zůstal poražen (pouze o chlup), ale cenově ATACR vychází mnohem lépe

V Evropě k sehnání za tuto cenu: http://www.egun.de/market/list_items.ph ... cr&quick=1

Kup k tomu hned originál montáž Nightforce a neboj se té koupě přímo v USA, ten puškohled Tě přežije :)

Tak pak dej vědět, jak si dopadl
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
Odpovědět