Monstrakce na prasata Brdy

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: monstrakce na prasata Brdy

Příspěvek od Bord »

Kdysi jsem táh necelý kilometr nezrovna hrdě sele 35 kilo pouze dvacet čísel sněhu vršek dvoucentimetrová zmrzlá kruzsta.Co krok to propadnutí no nepřál bych to největšímu nepříteli,nikdy více.Tenkrát mi ještě scházelo pár let do šedesátky dnes bych tam pad a našli by mě zmrzlýho i s úlovkem :)
8x57JRS,bordík
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: monstrakce na prasata Brdy

Příspěvek od Zdenek41 »

Pánové neni to tak dlouho co žádná teréní auta nebyly..A trochu dýl co ani auta nebyly u každého v chalupě..Neříkám,že trabant neprojel dost :lol: Vše se z lesa v zimě tahalo po svých,po chodníku to sice šlo mizerně,ale šlo.3km nebyla žádná vzlášnost.Nějaké velké kamarádství tu nikdy nebylo,tak že sám.Mladej byl mladej.A věřte,že jde všechno :wink: Je to sice už retro,ale Jawa20 a Babeta to byl pokrok a hnací síla.Prostě dělník.
Dnes no nevím nevím,znám lidi co neudělají krok pěšky a střelené selátko by tahali k autu navijákem.Vím,že je na vše málo času,ale tu myslivost co jsem zažil já od 82 roku bych rád znovu prožil.I se všema uskalíma výše popsanýma. :wink:
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: monstrakce na prasata Brdy

Příspěvek od BwanaHunter »

Zdeněk>při vši úctě k zasloužilému pardálovi, nevím, jestli jsi někdy toho jelena takhle táhnul. Loňskou zimu nebyl u nás na horách metr, bylo ho někam pod kolena, místy o něco víc. Střelil jsem jelena změřených (gps) 750m od lesní cesty. No, podruhé bych se asi dost rozmýšlel. I když, jelen je jelen.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: monstrakce na prasata Brdy

Příspěvek od Zdenek41 »

No jasně chápu..Právě proto,že jsem jelena netáhl,rád bych ho táhl..
Jen jsem chtel napsat,že nic neni nemožné.Alespon za mojich mladých let se říkalo,že všechno jde..jen malé děti ne a rozbité hodinky :lol:
U toho jelena by mi překáželo to paroží asi.. :lol: Bylo to jen takový srovnání.Je mi jasné,že to neni 130kg prase. :wink: Dnes mám dva terenáky a kupu přátel.Ono nahodit do auta 100kg mrtvé váhy chce taky už trochu cviku.A sil ubývá.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: monstrakce na prasata Brdy

Příspěvek od motolada »

Já 93kg prase sám na vozík nedal.Myslím prostě prase a já,žádné lana desky atd... :wink:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: monstrakce na prasata Brdy

Příspěvek od Zdenek41 »

Já už to dokázal,prvně tam musí hlava a behy..zapřít se kolenama a tlačit směrem v před.Zárovenza pírko a překulit.Většinou na potřetí je tam.Hadry od barvy a nasraná manželka.Prase pryč a hadry do pračky. :lol: To známe asi každý.
Buttler
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 01.11.2012, 8:13

Re: monstrakce na prasata Brdy

Příspěvek od Buttler »

Leon - co mi přijde ? Pořád něco chodí. Nesedím jen na louce, naopak, od podzimu jsem spíše v lese. Bohužel bez sněhu vidíš kulové, pokud není úplněk a nejsi v řidším místě, kde jsou již velké stromy. Takže teď je to bída. Více pozoruji, než lovím. Včera taky, prasata v 19 hodin na louce, ale 120m daleko, takže jsem se na ně pouze díval dalekohledem. Foukal vítr, tak jen pomalu prošla a hajdy zpět do lesa. Na sníh čekáme jako na smilování. Letošní pozdní sníh zredukoval částečně selata. Současná zima to však zase nejspíš vynahradí, takže příští rok bude asi pozdvižení.
Nejhorší ze všeho je ta myslivecká nebetyčná TUPOST. Málokdo vidí, kolik prasat se lovilo před 25 lety. Skoro NIKDO se nad tím nezamyslí a většina je ráda za současné stavy. Vše se svádí na zemědělce a na inteligenci černé zvěře. Letos od ledna do dubna jsem laboroval se zraněním, takže jsem chodil málo do lesa. Ulovil jsem dva lončáky a dvě lončačky. Jeden kus mě stál v průměru 6 hodin čekání či šoulání. Tohle mě opravdu už pak nebavilo, protože to nebyl koníček, ale již téměř práce - obyčejná redukce nepřiměřených stavů.
60kg lončačku jsem táhnul v červnu v jedné ruce 900m po louce, z toho prvnívh 600m pořád do kopce. Tenkrát jsem byl na čekané bohužel sám :-). Bylo po dešti, autem bych tam nevyjel. Nejlepší je, že když jsme chtěli prosadit, abychom si mohli brát na černou hosty, abychom byli úspěšnější, tak drtivá většina pantátů ve sdružení řekla radikálně NE. Oni budou raději sedět na prdeli v obýváku, na schůzi budou remcat, že nebudou platit škody, když se uloví prase, tak to hned mají zájem jej koupit. Ale aby se zvedli a šli lovit, to ne. Prostě primitivismus české myslivosti vládne. A dovolím si tvrdit, že téměř všude.
A ta megaakce v Brdech jen ukázala, že tamější MS patří pořádně nakopat do pozadí. Nic víc.
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: monstrakce na prasata Brdy

Příspěvek od Bord »

Zdenku ty doby velice dobře pamatuju jadna stará Ifa ve vsi několik motorek péráků začínaly jezdit Javy kejvačky.Jak sám víš v zemědělství peněz"něurekom".
K Mníšku pod Brdy a monstr akci nemám potvrzeno proto to nedám na sklo.Jenom zda ta černá byla z volnosti?
8x57JRS,bordík
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: monstrakce na prasata Brdy

Příspěvek od Leon »

Buttler to bylo na Tima ale než jsem to odeslal tak jsi poslal příspěvek ty :wink: jinak loni jsem navezl před posed slámu a do toho jsem přidával po 1-2kg kukuřice a jak na tom byli čuníci i lišky co chodily na myši vidět :D ale přišel tam jenom jeden hladovej
lončák bachyně to obešla obloukem :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Odpovědět