300 Winchester Magnum

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 521
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: 300 Winchester Magnum

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Bwano co říci..Asi by se jinak hodnotilo a diskutovalo,kdyby si napsal: " střílel jsem na pět prasat, vzdálenost od 70-120m, v klidu, naširoko, všechno rány na předek a utíkalo to, bla bla....Tohle máš každou ránu jinou, něco v běhu i rány různě šikmé. Nevím, ale to je můj názor. Znám kolegu myslivce,co z 300WM střílí vlašimské eXnergy a je spokojenej.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: 300 Winchester Magnum

Příspěvek od BwanaHunter »

JS> toho jsem si samozřejmě vědomý, a i jsem napsal, že vzorek je dílčí a ne moc vypovídající. Paradoxně, kus, který stál ideálně a v ideální vzdálenosti, a tedy měl předpoklad stát se prvním "standardním testovacím objektem" :) byl ten, který jsem nenašel. Ačkoliv střelecké chyby si nejsem vědom a ohledání a nález na nástřelu vypadal naopak pozitivně nadějně. No, přihodit se mohlo cokoliv a něco zjevně přihodilo. Na stranu druhou, výhoda výkonné ráže s vhodným střelivem je ta, že prakticky na úplné výjimky není úhel výstřelu, z kterého by se nedala zvěř spolehlivě ulovit. S těmi IB těch šikmých a podobných ran bylo, střelil jsem taky 3 i 4 prasata z rudlu,a nejen na prasata. A naprostá většina v ohni, tedy prasat, např. i siky to bylo trochu jinak. Tak srovnávám. Abych nepindal, napíšu už jen 2 věci. Jednak, napsal jsem dosavadní zkušenost ne proto, že chci dělat závěry nebo hanit NP, ale že tu jsou kolegové, kteří s ní nastříleli o dost víc a třeba mají podobnou nebo opačnou zkušenost, prostě debata. Nejvíc mě překvapila právě ta šikmá rána na poslední kus, kdy přední část jádra zřejmě zmizela rychle, našel jsem dost střepin, ovšem dle směru střelného kanálu by zbytek střely měl kus opustit diagonálně v přední části pravé strany těla. Místo toho byl výstřel na žebrech té samé strany. Skoro jakoby střela změnila směr. K zásahu kosti došlo, možné je vše, ale za mě to je zarážející.
A druhak, ačkoliv si myslím, že v tomhle případě jsou zkušenosti přenosné a sdělitelné, individuální kritéria se můžou lišit. Zkoušel jsem monolity, ačkoliv od Barnese, v 375 i v 300 WM a taky mě nepřesvědčily. "Nebožtík" kolega Vhool byl fanouškem Swift A-frame v 300 WM. Já s nimi v téhle ráži a na evropskou zvěř spokojený nebyl (ačkoliv v 375HH už je to jiná). Jak mě u NP zaráží, že zvěř nebarví, tak po A-frame mi zvěř odcházela daleko, prakticky bez barvy a i s dobrou ranou hrozně dlouho zhasínala, po Hornady SST sice nedocházela nikam daleko, a ranivost byla vysoká, ale nebarvilo to skoro vůbec, obojí jsem postupně opustil.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: 300 Winchester Magnum

Příspěvek od Rogam »

To BwanaHunter

To máš z toho experimentování, máš zůstat věrný .375 HH :lol:
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 297
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: 300 Winchester Magnum

Příspěvek od Myslivec Milda »

BwanaHunter píše:JS> toho jsem si samozřejmě vědomý, Tak mě u NP zaráží, že zvěř nebarví, tak po A-frame mi zvěř odcházela daleko, prakticky bez barvy a i s dobrou ranou hrozně dlouho zhasínala, po Hornady SST sice nedocházela nikam daleko, a ranivost byla vysoká, ale nebarvilo to skoro vůbec, obojí jsem postupně opustil.
BH, nechápu co pořád zkoušíš. Řešení je jednoduché. Jmenuje se to BLASER CDP. Nemá chybu a budeš bez problémů.
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: 300 Winchester Magnum

Příspěvek od Durell »

Ad 1 to CDP môže byť dobrá volba.
Ad 2 mohlo sa udiať to čo sa stalo s Acubondom v 9,3 . Z jednej šarže veľká spokojnosť a dalšia sa správala o poznanie tvrdšie a ani ranivosť nebola taká excelentná . Lovec môže porovnať ja som mal len tú tvrdšiu .
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
sara
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 134
Registrován: sob 03.12.2011, 17:26

Re: 300 Winchester Magnum

Příspěvek od sara »

Můj prodejce komponent pro přebíjení mi " vlastní krví" :) podepsal, že kompletní sortiment střel od RWS bude dovážet . Např EVO v dia .308, 184grs (11,9g) za 35 CZK . Sara
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: 300 Winchester Magnum

Příspěvek od BwanaHunter »

Rogam> 375 má bebí, zřejmě v optice (nebo montáži) a je na léčení. A puškaři se už 3. týden nemůžu dovolat. Asi si nevěděl rady a zastřelil se radši sám :-))

Milda> hmmmm, nezkoušel bych, kdyby Interbondy byly k mání a Steve Hornady osobně mi neřekl, že sorry, ale nejmíň rok nebudou.... CDP mě zatím nějak nenapadlo. Ani nevím proč. Mám jich asi 250 do 8x75RS, protože kromě Dorfnera to jsou jediné rozumě k dostání, a nechal jsem si je přivézt z Reichu i s flintou. Ale ještě jsem s tím nic nestřelil, proč je jiný příběh do jiného vlákna... Předpokládám, že ty je střílíš z 30R a dobrý...?

sara> nepřebíjím a s RWS nekamarádím s jedinou výjimkou, a to je 6,5x65, anžto není jiné volby.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: 300 Winchester Magnum

Příspěvek od Rogam »

To BwanaHunter

S dovozem Hornady je v ČR problém :? , přešel jsem na DGX a mám pocit, že z důvodu dostupnosti budu muset zase přejít jinam.
sara
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 134
Registrován: sob 03.12.2011, 17:26

Re: 300 Winchester Magnum

Příspěvek od sara »

- BwanaHunter: to ,že nepřebíjíš a nekamarádíš s RWS je mi je jedno. Já jsem tu drobnou poznámku adresoval lidem , co by ev. přebíjeli střely RWS, motivová npříspěvkem Vhoola, který před lety naznačil: že kdyby byly k mání střely EVO, tak by je přebíjel. sara
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: 300 Winchester Magnum

Příspěvek od BwanaHunter »

Rogam> ty DGX střílíš i tady, nebo je máš čistě do Afriky?
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: 300 Winchester Magnum

Příspěvek od Rogam »

BwanaHunter píše:Rogam> ty DGX střílíš i tady, nebo je máš čistě do Afriky?
Přešel jsem na DGX teprve vloni, jednu podzimní Afriku s nimi mám, spokojenost. Za nedlouho tam jedu s tím znova, tak jsem chtěl doplnit zásoby - problém. Jelikož to byla vloni bída a nějak jsem na podzim nestíhal, tak co jsem odlovil, tak to bylo pouze na "společenských" naháňkách a tam jsem byl s jiným kalibrem, ale rozhodně se je chystám vyzkoušet i u nás. Jsme na to zvědavý.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: 300 Winchester Magnum

Příspěvek od BwanaHunter »

Já jich nějakou tu stovku mám, ale z nějakého přesvědčení, že budou na zdejší zvěř moc tvrdé, tak je mám ve skříni a střílím tu 270grs SP-RP. Jinak předpokládám, že s DGX bude problém na straně dovozce, ale u těch .30 Interbond je nedostupnost obecná a na straně výrobce, a nejmíň rok potrvá, jak mi skutečně potvrdil osobně Hornady. Což mě nutí se mrknout jinam, jinak bych to zřejmě nedělal...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: 300 Winchester Magnum

Příspěvek od pufr »

Nevím Bwano, jak daleko do tý řepky střílíš, ale já mám celkem pozitivní zkušenost s ranivým účinkem (270W/30-06/8x57S) těchhle jednoduchých pájených střel
http://www.reloading-solar.cz/naboj-kul ... ot-core-sp
Precize většinou nic špičkového - kolem 1 MOA, ranivý účinek dobrý, cena jak za prazdnou nábojnici (Federal má slušné nábojnice :)
Pufr
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: 300 Winchester Magnum

Příspěvek od BwanaHunter »

pufr> díky za tip... 1 moa je tedy fakt nic moc, ale cena více než lidová... Má to podle tabulek přes 900 m/s na ústí, tak otázka je, co to bude dělat se zvěřinou. Já vím, že jsem hnidopich otravný, ale 300 WM je ráže, která se mě už nejvíc natrápila, pokud jde o střelivo...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2062
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: 300 Winchester Magnum

Příspěvek od lovec »

Toto je len ilustrativny prispevok, pretoze sa to uz nevyraba. Mam z toho vsak este mensiu zasobu, snad sa k tomu raz dostanem...

Obrázek
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Odpovědět