Kulobrok

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Odpovědět
vhool

Re: KULOBROK

Příspěvek od vhool »

"podlepovat" montaz neni zrovna idealni a jestlize chce mit naporad tak se take pouziva podletovani mekou pajkou ale kulobroky neznam tak to ber spis s rezervou ....
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: KULOBROK

Příspěvek od rimar77 »

Whool no třeba na ten můj poloautomat HK se to pod šrouby picartiny lišta ještě podlepuje dal jsem tam Loctite ten vysokopenostní a pak jsem to nemohl rukou sundat dokavaď jsem tu montáž nenahřál takže tak nějak to plánuju udělat i tady bude do držet a když to náhodou někdy budeš chtít sundat nahřeješ montáž na 300C a lepidlo přestane fungovat. Na letování nemám jsem dřevo nešikovný a vypadalo by to děsně a já té násuvné montáži věřím nikdy jsem sní neměl problémy jen jak říkám trochu mne znejistěli
vhool

Re: KULOBROK

Příspěvek od vhool »

to rimar77: ja loktajty pouzivam hodne a nejen u zbrani takze vim o cem pises ale napr.u te me BO98 jsem kameny podletoval a sroubky predelal z tech blativek 3mm na pevnostni 4mm a tam jsem cerveny loctite pouzil do zavitu.pravdou je ze uz jsem to pouzil i pro montaze kdy majitel pocital s demontazi v budoucnu a bylo to take bez problemu.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3414
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: KULOBROK

Příspěvek od dalas »

to rimar77: kterej z těch Loctitů jsi použil? Já koukal na stránky a je jich tam červenejch celá řada. Já používám Cartell červený, ale když zabejčím, tak to utrhnu. Na fixaci šroubů dobrý, ale u základen tomu moc nevěřím.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: KULOBROK

Příspěvek od rimar77 »

dalas píše:to rimar77: kterej z těch Loctitů jsi použil? Já koukal na stránky a je jich tam červenejch celá řada. Já používám Cartell červený, ale když zabejčím, tak to utrhnu. Na fixaci šroubů dobrý, ale u základen tomu moc nevěřím.
až budu doma tak kouknu a napíšu z hlavi to nevím ale našel jsem si ho na netu a udávali že vytváří normální cestou nerozebiratelné spoje musíš to nahřát pak teprve povolí a je to pravda. Kolega ještě používal nějaké dvousložkové lepidlo a to mělo udávanou pevnost 700kg/cm2 což už nemáš šanci urvat ani kdybys měl ruce jak gorila :lol: ale moc rychle tvrdne a já jsem dřevo co se rukou týče a ten loctite vytvrdává 24hodin myslím
whool todle bude klasická násuvka takže ona by měla držet sama od sebe tema šroubama z boku, to lepidlo bych tam dal jen pro jistotu aby to opravdu drželo a nemlelo se to jak mi tvrdili
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3414
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: KULOBROK

Příspěvek od dalas »

to rimar77: zatím díky, taky zkusím ty stránky detailněji prolouskat. Jinak k tomu kulobroku, předpokládám brok v 12x70, to by neměl být problém. Pokud by kule byla v třeba v 7x57R a méně tak by to taky neměl být problém. Záleží ale na konkrétní montáži.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: KULOBROK

Příspěvek od rimar77 »

je to ve 308 a 12/70 já ho měl 7x65 a 12/70 a drželo to skvěle, ono nejlepší máš něco prolouskat a pak oslovit nějakého prodejce co tomu rozumí a poradí ti ale je třeba aby tomu fakt rozuměl a nekecal :lol: ale pravda je že dneska máš lepidla kov na kov co si nezadaj v pevnosti s letováním jediný co je bylbý je že nejsou termostabilní ale zase 250-300C je už hodně
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: KULOBROK

Příspěvek od Vojta »

Také jsem vlastnil kulobrok UB a to v ráži 7x57R / 16. Mněl jsem na něm osazenu optiku 7x50 a nemněl jsem nikdy žádný problém. Stejně tak další můj kamarád na UB ve stejné ráži má 7x50 a také bez problémů. Podle mně je to nesmysl. jak ti zdůvodnil to, že nebude držet nástřel? Proč by ho podle něj nemněl držet?
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: KULOBROK

Příspěvek od Zdenek41 »

Já se jen zeptám co je to za ten puškohled 8/56.Jestli tam nebyl problém v tom udržení nástřelu.Jinak nevidím proč by na kulobrok nešel dát.Myslím,že uplně normálně bude jen o krapet vyši montáž.7/50 meopta je taky pěknej trychtýř.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: KULOBROK

Příspěvek od Zdenek41 »

A nic nepodlepujte ani neletujte.Najdi si puškařství Hepner myslím.Udělá ti to na počkání.


Odpovědět s citacíOhlásit tento příspěvekRe: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?
od Hanzi216 » čtv pro 17, 2009 7:16 pm

Popíšu svojí zkušenost s p. Hepnerem ze Svatého Kříže u Havl. Brodu. Kontakt jsem na něj sehnal tady na netu plus doporučení od kámoše.
V pondělí 14.12. jsem mu zavolal, že mi přišla nová optika a že bych jí potřeboval nandat. Okamžitě odpověděl, ať kulovnici přivezu co nejdříve. Sedl jsem do auta a vyrazil. V jeho dílně jsme se domluvili na výměně optiky, rozpažbení a malý servis hlavně a zkrácení pažby. Časově mi řekl, že do pátku přijdou díly na montáž a potom to dá nějak dohromady a v úterý 23.12. si můžu přijet. Myslel jsem si, že snad do Silvestra by to měl stihnout. Dnes 17.12. se konalo velké překvapení, zavolal mi, že kulovnice je hotová. No a fakt byla. Nová montáž na Zeisse se šínou, nastřelení zbraně, kompletní rozpažbení (je to celopažba) parádní vyčištění hlavně (z venovní strany už chytala rez a pod dřevem už to bylo dost hrozný), závěru a náb. schránky, zkrácení pažby a úprava botky - cena 7 000 Kč. Takže naprostá spokojenost se zbraní si pohrál jak s vlastní (to jsou jeho slova). Přidám jeho mobil 604754676.

EDIT 21.12. 2009
I nasřelení proběhlo v pořádku. V pátek liška - ale nestřílel jsem, jenom jsem si tak hrál (zvětšení 3x, potom 12x, červený bod, pak červený křížek - no asi to znáte. A pak mě po 5 minutách navětřila (už jsem odjišťoval a byla fuč). Ale v sobotu sele, 30 kg, vstřel tam kam jsem umístil bod. Další koment asi netřeba.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: KULOBROK

Příspěvek od rimar77 »

Vojta píše:Také jsem vlastnil kulobrok UB a to v ráži 7x57R / 16. Mněl jsem na něm osazenu optiku 7x50 a nemněl jsem nikdy žádný problém. Stejně tak další můj kamarád na UB ve stejné ráži má 7x50 a také bez problémů. Podle mně je to nesmysl. jak ti zdůvodnil to, že nebude držet nástřel? Proč by ho podle něj nemněl držet?
no zdůvodnil mi to že už je to prý moc těžký a velká páka jak je to vysoko ale je to dle mne blbost protože železo na železo musí držet, že se jim to už několikrát stalo ale s jakým puškohledem to mi neřekl bych spíš řekl že měli puškohled nějakej šmejd a ten nedržel nástřel
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: KULOBROK

Příspěvek od rimar77 »

Zdenek41 píše:A nic nepodlepujte ani neletujte.Najdi si puškařství Hepner myslím.Udělá ti to na počkání.
díky Zdeňku ale s násuvnou montáží přeci nepojedu k puškaři to bych se musel stydět ty si montuju a následně nastřeluju vždy sám už od začátku stejně jako kamarádům co si mi o to řeknout. Nejsem tak šikovnej jako jiní tady abych si i doladil flintu ale todle si dělám sám mám z toho pak alespoň trošku pocit že jsem si na té flintě taky něco udělal, ale todle budu dělat pro kamaráda tak zjišťuju abych mu to nějak nedomrvil přeci jen já když dám novej puškohled tak než stím jdu lovit vystřílím napřed 40-80 ran na střelnici abych viděl jestli drží nástřel a nemele se to atd. a případnou chybu tak odhalím ale ostatní to nedělají a optimální pro ně je když jim to nastřelím na 3 rány a když ještě chci dát dvě ověřovací už se kroutí :lol:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: KULOBROK

Příspěvek od Zdenek41 »

Já jsem jenom radil nic nepodlepovat nic nepodkládat.Násuvné montáže si samozřejmě dávám taky sám.Ale připadalo mě,že je tam nějaký problém s montáží.Nevím co by mělo za vliv 8/56na kulobrok. :D
jarda.chochola
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: ned 07.2.2010, 6:26

Re: KULOBROK

Příspěvek od jarda.chochola »

Dám k dobru svoji zkušnost a ZH. Na inzerát jsem koupil ZH 7*57R/16 a k tomu 2*12/70. Kulobrok vnitřek super stav na něm starý Zeiss. Přijeli jsme domů a jaksi nešel nastřelit na 50m to chodilo doprava. Mysleli jsme že je chyba ve zbrani nebo puškohledu, ale omyl nekomu to spadlo a vyhla se montáž u lišty. Kamarád si s tím poradil a již to šlo nastřelit na dvacetikačku. Rozptyl ve stoje z ruky s oporou kule desítka slug osmička na sedmé hodině odhadem do sedmi cm. Chodím s tím na střelnici a máme tam občas srandamač každej tří rány na padesát metrů. Vyhrál můj švára soustrel 3,5cm. Půjčoval jsem kulobrok ještě dalším třem lidem takže on střílel 13-15tou ránu. Po tomhle vím že je to rukama a hlavou. Taky občas nekomu dám střelit na těch padesát metrů v sedě s oporou slugem na asfaltáka /kterej se rozprsknul/už dva lidi čuměli jak to chodí. Jsem třetí majitel této zbraně a spokojenost. Navíc jsem pravák s levím viděním takže se mi zalamovací zbraně líp obsluhují, mam i skeet Zh s pažbou na míru a až potom jsem se naučil trošku střílet předtím jsem neviděl celou lištu.
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: KULOBROK

Příspěvek od savazka »

Já jsem spokojeným vlastníkem UB 16x70/5,6x 52R. Za únor čtyři kuny a jedna liška. Vše brokem do 30m. S tou mojí malou včelkou bych je asi taky nerozbil, ale na stahování by to zřejmě nebylo. A mít s sebou kulovnici, skončí všechny úlovky vejpůl...proto mám rád kulobrok:)
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
Odpovědět