Kolimátor

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
butt
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: ned 03.2.2008, 23:12

Příspěvek od butt »

mno..,je to pro větší pohodlí a přesnost,ale člověku který učí sportovní střelbu z brokovnice i pány myslivce,je zbytečné říkat jak mířit,mnohdy jsou rychlejší lidé s jednuškou a kolimátorem,než rádoby mistři kozlice a šetřílků,kteří mají rady tohoto typu,nic proti,kolimátor je vynikající věc,jen jsem se ptal na typ,tubus,protože oko mám odřílené na jiných zbraních a nemyslím že tento typ kolimátoru je na ní vhodný,jinak díky za pěknou radu.moto:je lepší zbraň mít a nepoužít ji,než ji nemít a potřebovat ji.
J.Laser
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 30.8.2007, 11:11
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser »

Dostal jsem od dcery kolimátor OKO. Nechal jsem jej přimontovat na brokovnici a tuhle jsem ho vyzkoušel na střelnici.
...myslím,že je to dobrý pomocník pro léty unavené oči.
A značnou výhodu spatřuji v tom,že nemusím koukat do žádného tubusu, vlastně s tím střílím skoro jako od boku...Jasně to je nadsazené...,ale nemusím při střílení jednotnou nijak pečlivě mířit...Posuďte sami
http://album.volny.cz/j.laser/browse.ph ... _id=101048
Nežli pošleš střelu v dál,napřed mysli potom pal.
Jindřich Beran
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 128
Registrován: úte 22.1.2008, 20:50
Bydliště: Podorlicko

Příspěvek od Jindřich Beran »

Velice slušný rozptyl. Taky jsem uvažoval o kolimátoru, ale na kulobrok, kde mám klasický puškohled. Jinou kulovou zbraň nemám a tak zatím zůstanu u použkohledu, ikdyž začínám být na vá?kách, zda neuvažovat opět právě o kolimátoru.jb
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ČENDA »

No tak to slušnej soustřel... Já kolimátor používám taky na naháňky,ale nemám oko,ale něco tomu podobnýho - nějakej japonec JH400. Zatím musím říct že jsem spokojenej a můžu to jenom doporučit. Nastřeloval jsem to taktéž na 50m a bez jakýchkoliv problémů.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
Uživatelský avatar
xchipsy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: pát 23.11.2007, 12:07

jaký...

Příspěvek od xchipsy »

Taky teď zvažujeme koupi kolimátoru, ale nemůžeme nějak vybrat. Uvažovali jsme mezi RDS-1, RDS-3 (Hubertlov Bohemia), Oko a Docter Sight 3,5... jenže jsem slyšela už různé názory (RDS-1 - po 30ti ranách vypadlo sklíčko...RDS-3 - místo tečky spíš ?i?atej flek,automatická volba jasu nic moc,vadí mu vlhkost...Oko - podstřely až o 20cm.....) tak váhám a nevím.. Prosím, poraďte...Díky.
J.Laser
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 30.8.2007, 11:11
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser »

To mi hlava nebere...proč by ti měl kolimátor OKO podstřelovat o 20 cm.
Přeci když mi na tři rány podstřelí,tak ho srovnám a střílí mi kam chci.
když mi každá rána bude podstřelovat o 20 cm tak mi to podle tvýho na pěti ranách bude střílet o metr ní?.
Podle kritiky kterou jsi zde nastínila si žádný kolimátor nechceš koupit,protože jsou to krámy k ničemu :P :wink: .
Nežli pošleš střelu v dál,napřed mysli potom pal.
Uživatelský avatar
xchipsy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: pát 23.11.2007, 12:07

Příspěvek od xchipsy »

J.Laser píše:To mi hlava nebere...proč by ti měl kolimátor OKO podstřelovat o 20 cm.
Přeci když mi na tři rány podstřelí,tak ho srovnám a střílí mi kam chci.
když mi každá rána bude podstřelovat o 20 cm tak mi to podle tvýho na pěti ranách bude střílet o metr ní?.
Podle kritiky kterou jsi zde nastínila si žádný kolimátor nechceš koupit,protože jsou to krámy k ničemu :P :wink: .
Tak nevím, jestli jste četl můj dotaz opravdu pořádně... :?
Nepsala jsem SVOU kritiku (to ani nemůžu, jasně jsem napsala, že kolimátor budeme kupovat, takže já osobně s ním zatím zkušenost nemám...), ale názory JINÝCH. Aby tedy bylo jasno, cituji z diskuzí k výrobkům:

OKO: (Ivan) Rád by som sa podelil so zlými skúsenos?ami s kolimátorom Oko. Namontoval som ho a márne sa ho snažil nastreli?. Napokon som zistil, že pri nástrele na 50m bol rozptyl až 40 cm a to v závislosti na polohe umiestnenia "bodky" na sklíčku kolimátora. takže ak chcete presne zasiahnú? ciež je vežmi dôle?ité udr?a? "bodku" presne v strede skielka, ak napríklad mierite na ciel "bodkou" na spodnom okraji skielka kolimátora, tak podstrelíte ciež o 20cm!
RDS-1: (karel) Kamarádovi po 10 ranách vypadlo z objímky sklíčko.
RDS-3: (LordKrepelak) Tečka - spíše ?i?atej flek. Auto nastavení jasu - nic moc, vadí mu vlhkost.

Je snad celkem pochopitelné, že když na jednom webu ten který kolimátor chválí a pak se na jiném webu dočtete něco takového, začnete víc uvažovat. Přeci jen to není propiska za 12,50 kterou můžete jen tak vyhodit. Proto jsem chtěla poradit od těch, kteří kolimátor mají.
Ale i tak díky za váš názor, sice jsem nikde netvrdila, že jsou to krámy k ničemu (to bych ho asi nesháněla a nesháněla info, ale rovnou bych se na to vykašlala...), no ale třeba se najde někdo, kdo poradí normálně..
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Re: jaký...

Příspěvek od TT33 »

xchipsy píše:Taky teď zvažujeme koupi kolimátoru, ale nemůžeme nějak vybrat. Uvažovali jsme mezi RDS-1, RDS-3 (Hubertlov Bohemia), Oko a Docter Sight 3,5... jenže jsem slyšela už různé názory (RDS-1 - po 30ti ranách vypadlo sklíčko...RDS-3 - místo tečky spíš ?i?atej flek,automatická volba jasu nic moc,vadí mu vlhkost...Oko - podstřely až o 20cm.....) tak váhám a nevím.. Prosím, poraďte...Díky.
Nechci dělat chytrého, pár kolimátorů jsem nastřeloval, sám ho nemám a zatím se domnívám, že optika se sv.bodem o malém přiblí?ení je lepší. V kolimátoru, jak se se?eří není moc vidět a nastřelovat se sice dá na 50m, ale bod je už na cíli dost veliký..., když tak si pořiď OKO 21, ke kterému se dodává ocelové chránítko a všechny typy montáží, nebo Docter, ale hlavně ne žádné levné JOKA a podobné paskvily, tam se pak stává, že se nedají nastřelit... je vidět více bodů, rozlepoje se a vypadává sklo, o čem by mohl hovořit, můj kolega puškař, který vydržel 4.reklamace a potom zákazníka s tímto výrobkem poslal jinam :wink:
Uživatelský avatar
xchipsy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: pát 23.11.2007, 12:07

To TT33

Příspěvek od xchipsy »

Díky za radu. Docter se nám líbí, ale jednak si myslím, že je zbytečně drahý a pak taky velikost sklíčka je "jen" 25x15 mm. Oko má průměr sklíčka 26mm - nemůžu si pomoct, ale zdá se mi to málo!! :shock: Třeba RDS-1, který nabízí Hubertlov Bohemia, má sklo 24x34mm.. Ale jak už jsem uvedla, v diskuzi k výrobku psal karel, že kamarádovi po 10 ranách vypadlo sklíčko.. Ale zase v jiné diskuzi LordKrepelak si po špatné zkušenosti s RDS-3 pořídil právě "jedničku" a psal že je spokojený.. Tak vážně nevím.. Proto se tady ptám, zjiž?uju, protože co kdo píše o svých výrobcích se samozřejmě může li?it od skutečnosti (málokdo by narovinu napsal "nekupujte moje výrobky, jsou to šmejdy..."), takže bych ráda názory těch, co kolimátor mají... každopádně díky, už jsme se tak nějak skoro rozhodli, že to asi bude to Oko.
ještě otázku - kde se vzalo to označení "21"? Nikde jsem ho nena?la, oni nabízejí Oko s montáží W nebo U a pak Oko pro noční vidění...
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geronimo »

Ahoj ,ja osobne by jsem kolimator typu oko nekupoval. To znamena ze i Doctra take ne. Urcite bych dal prednost kolimatoru ktery ma tubus. Vim od mnoha kamaradu kteri si poridili Doctra,ze pri nahance stacila kapka vody a uz se nedalo mirit,nemluve o strileni. Ja sam jsem mel jeste donedavna na zbrani kolimator Blaser Hitpoint a byl jsem nadmiru spokojen. Nyni jsem si poridil nahankovy puskohled Zeiss a nad ten neni. Ten kolimator Blaser budu prodavat,protoze dve optiky na nahanky nepotrebuji. Novy me stal 13 000kc a nyni za nej budu chtit asi kolem 7500Kc. Kdyby byl zajem tak se ozvi. Asi jsem to mel dat do inzerce a ne tady,ale kdyz uz je rec o kolimatorech tak jsem spojil prijemne s uzitecnym.
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
Majkl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 174
Registrován: stř 10.1.2007, 13:13
Bydliště: Vyškovsko

Příspěvek od Majkl »

Já jsem tu své zkušenosti z kolimátorem OKO popsal. Byly a jsou zatím skvělé. Mám ho na brokové kozlici. Teď ho mám sundaný a syn mi ho hodil na zem. Prasklo zrcadlo, tak jsem ho zaslal na opravu a přiobjednal kryt. Pokud bych kupoval něco na kulovnici a jen na naháňky, tak bych si koupil naháňkový puškohled. Měl jsem možnost vyzkoušet Kahles s červeným bodem a můžu říct, že jsem se ještě nikdy nedíval přes nic tak skvělého.
MAUSER M03 8x57IS,Zeiss Victory Diavari 3-12x56 T* kříž 60
Bettinsoli diamont lux 12/76,12/76
BRNO Mod. 1 cal 22 Long Rifle
ESCHENBACH trophy AS/P 8x56B
ESCHENBACH farlux selctor D 8X42BG
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geronimo »

Majkle muze mi nebo nam napsat, jak se ti strilelo, kdyz ti na oko dostala kapka vody ,nebo snehova vlocka??? Mozna ze mas jine zkusenosti,nevim?? Diky!
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
Uživatelský avatar
xchipsy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: pát 23.11.2007, 12:07

To Geronimo

Příspěvek od xchipsy »

Díky za názor. No pokud by šlo pouze o kuli a naháňky na černou (příp. nátlačky na holou vysokou), pak by šlo uvažovat o naháňkovém puškohledu. Ale jde o to, že to chceme i na brokovnici (máme dvě dvojky) na kačeny a zajíce a to se mi zdá zbytečné pořizovat na kulovnici tubus a na brok kolimátor. Proto jsme se rozhodli pro kolimátor.
Ohledně té "kapky vody", já zase slyšela názor, že to nevadí, že voda steče a nijak to neru?í..

Prosím ještě o doplnění, co znamená označení Oko "21"?? V nabídce mají Oko W a U a pak Oko pro noční vidění. MOA bodu od 3.. Tak co je to to označení "21"? Díky!
"Když nechceš pomoci, alespoň neubližuj..."
ZKK 601 308Win (Meopta Artemis 3-12x56 RD)
ČZ UB 7x57R/16 (Pentaflex Cazorla 2,5-10x50 PI)
Odpovědět